שתף קטע נבחר

מחיר למשתכן: 3,000 מתחרים על 238 דירות

"בלי מחיר למשתכן לא יהיה לנו בית משלנו, זו התוכנית הכי טובה לזוגות צעירים", מספרים זכאים שהגיעו ליריד שערכה אתמול עיריית עפולה, לצורך הרשמה להגרלה עבור הזכות לרכוש דירה שתעלה החל מ-620 אלף שקל. אבל נתונים שהגיעו היום לידי ynet מצביעים על עודף ביקוש מול ההיצע שמאפשר הפרויקט הראשון בתוכנית הדגל של משרד האוצר

כ-3,000 זכאים לדיור מוזל נרשמו עד כה להגרלה הראשונה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן בעפולה - כך עולה מנתונים של משרד הבינוי והשיכון שהגיעו היום (ה') לידי ynet. מדובר בזוגות צעירים ובמשפחות בתחילת דרכן, לצד רווקים ורווקות מעל גיל 35 שהם חסרי דירה, אשר קיבלו תעודת זכאות מהמדינה - וכעת מתחרים על 238 דירות בלבד בפרויקטים המוזלים שייבנו בעפולה. יצוין כי מדובר בשתי הגרלות הפתוחות לציבור הרחב, כאשר חלק מהזכאים נרשמו לשתיהן. אמש נערך ערכה עיריית עפולה אירוע הרשמה להגרלה בעיר. צפו בכתבה:

 

 

תוכנית הדגל של משרדי האוצר, שיוצאת לפועל לראשונה בעפולה, תכלול בסופו של דבר 337 יחידות דיור בשכונת C1 בעיר. בשבוע שעבר התקבלו היתרי בנייה ל-232 יחידות דיור בשלב זה, כאשר לפי תקנות שבס (המאפשרות ליזם לבנות יותר יחידות דיור בפרויקט), תהיה אפשרות לבנות 238 דירות. בהמשך יתקבלו היתרי בנייה לשאר יחידות הדיור, ובסופו של דבר תכלול השכונה החדשה כ-3,000 דירות. המכרז בעפולה כולל בשלב זה שני פרויקטים - האחד בן 167 דירות, אליו נרשמו 1,723 זכאים; והשני בן 71 דירות, אליו נרשמו 1,260 זכאים - חלקם נרשמו לשתי ההגרלות. בסך הכל מתכננים במשרדי האוצר והשיכון לשווק כ-70 אלף יחידות דיור מוזלות במסגרת מחיר למשתכן ברחבי הארץ.

 

מחיר למשתכן בעפולה: שווקו כל המגרשים

הגרלה ראשונה של מחיר למשתכן יוצאת לדרך

כחלון: "משבר הדיור הוא לא גזירת גורל"

 

אפרת בן יהודה, מנהלת תחום סיוע במשרד הבינוי והשיכון, סיפרה ל-ynet כי בשלב זה קיבלו תעודות זכאות לדיור מוזל בכל הארץ כ-11 אלף איש, מתוכם 3,000 זכאי המסלול הקודם של תוכנית מחיר למשתכן, מתקופתו של שר השיכון והבינוי דאז, אריאל אטיאס. הקבלן דוד אוחיון, אחד מהזוכים במכרז בעפולה, הבהיר כי בכוונתו להתייחס לפרויקט מחיר למשתכן בעיר כמו לכל פרויקט מגורים אחר. "לא תראו כאן שיכוני כחלון או סלאמס", הבטיח אוחיון.

 

"בלי התוכנית הזו לא יהיה לנו בית משלנו, נראה שזו התוכנית הכי טובה לזוגות צעירים", סיפרו בני משפחת דבוש מעפולה, שהגיעו עם ילדיהם להירשם להגרלה. בני משפחת דסטה, גם הם מעפולה, ציינו כי "לזוג צעיר במדינת ישראל, בלי אמצעים של ההורים, זה בלתי אפשרי (לקנות דירה - ה.צ)". לדבריהם, "זו הדרך לצאת מהקושי, ממעגל העוני". ראש עיריית עפולה, יצחק מירון, ציין כי בעירייה מברכים על הפרויקט ומקווים שהוא ימשוך אוכלוסייה חדשה גם מחוץ לעיר.

זכאים נרשמים להגרלה בעפולה, אתמול (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
זכאים נרשמים להגרלה בעפולה, אתמול

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

לדברי שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, "תוכנית מחיר למשתכן היא בשורה לזוגות הצעירים, אשר לראשונה בחייהם יהיו מסוגלים לרכוש דירה. הגענו לשלב בו השטח פוגש בתוכנית, והדיירים העתידיים יכולים לראות במו עיניהם את השינוי בפועל. התוכנית תזרים זרם מים קרים לשוק הנדל"ן הלוהט מזה למעלה מעשור. היריד בעפולה הוא סנונית ראשונה להפצת התוכנית בכל רחבי הארץ. משרד הבינוי והשיכון ממשיך בהיערכותו המקצועית לביצוע נרחב של ההגרלות בחודשים הקרובים".

 

אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, הוסיף כי "הצלחת היריד בעפולה מהווה צעד נוסף בהיערכות הגדולה והמהירה של משרד הבינוי והשיכון לקראת ההגרלה הראשונה בתוכנית מחיר למשתכן. הנגשת המידע ושירות יעיל ומהיר לזכאים, מתאפשרת בזכות הקמת אתר אינטרנט ייעודי, מוקד טלפוני, עשרות סניפים ברחבי הארץ להוצאת אישורי זכאות, ובקרוב אף יהיה ניתן להוציא אישורי זכאות גם באינטרנט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
זכאים נרשמים להגרלה בעפולה, אתמול
צילום: אביהו שפירא
מומלצים