שתף קטע נבחר

הורי התינוק דניאל שטולטל בידי המטפלת: "התפללו לרפואת הבן שלנו"

בבית החולם שניידר בפתח תקווה נלחמים הרופאים על חייו של דניאל בן הארבעה חודשים שטולטל בידי המטפלת ש"רצתה להרגיע אותו". הוריו מבקשים מהציבור להתפלל למענו. מנהלת הפעוטון, בת 53, נעצרה. לפני 15 שנה הורשעה בתקיפת ילדה בת 4

  

 

עידן ולירון גרסון, הוריו של התינוק שטולטל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עידן ולירון גרסון, הוריו של התינוק שטולטל(צילום: עידו ארז)

 

הוריו של דניאל, תינוק בן ארבעה חודשים המאושפז במצב קשה לאחר שטולטל בידי המטפלת שלו, התייצבו אחר הצהריים (יום ה') בפני כתבים בבית החולים שניידר בפתח תקווה: "הבן שלנו שוכב בטיפול נמרץ כמה ימים בגלל חשש לחבלה", אמרו ההורים עידן ולירון גרסון, "אנחנו מצד אחד מאוד דואגים אבל בטוחים שהמחלקה בבית החולים עושה כל שביכולתה להעניק לו טיפול טוב. אנחנו מבקשים מכל מי שרואה אותנו להתפלל לרפואת הבן שלנו. דניאל חיים בן לירון, שנעבור את זה, שנהיה חזקים. יש לנו תינוק בטיפול נמרץ ורק בזה אנחנו מתרכזים כעת". 

  

דניאל מאושפז במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שניידר לאחר שעל פי החשד טולטל ביום שני בפעוטון שבו הוא שהה במרכז הארץ. ד"ר אלחנן נחום, מנהל היחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר לרפואת ילדים: "התקבל אצלנו תינוק במצבו קשה עם דימום מוחי ואנחנו מבררים את סיבת הדימום. התינוק עבר בדיקות כדי לבדוק האם זה נגרם בגלל פגיעה מכוונת וכעת הוא מונשם ומורדם. ייקח לנו כמה ימים עד שנגיע למסקנות סופיות. מצבו קשה מאוד ואנחנו עושים הכל כדי שיקבל את הטיפול הראוי. בשבועות האחרונים היו כמה תינוקות שהגיעו אלינו עם מומים בגלל טיפול לא זהיר. אנחנו רואים צבר מקרים של התנהגות אגרסיבית מידי עם תינוקות. גם טלטול שנועד להרגיע את התינוק עלול לגרום נזק חמור. במקרה הזה קשה להעריך כמה נזקים הם קבועים וכמה זמניים".

 

ד"ר נחום. "צבר מקרים של התנהגות אגרסיבית מידי עם תינוקות" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ד"ר נחום. "צבר מקרים של התנהגות אגרסיבית מידי עם תינוקות"(צילום: עידו ארז)
 

מנהלת הפעוטון, בת 53, נעצרה. לפני 15 שנים הורשעה החשודה בתקיפתה של ילדה בת 4. היום האריך בית משפט השלום בפתח תקווה את מעצרה בארבעה ימים. בחקירתה אמרה החשודה: "הוא בכה ללא הפסקה ולא נרגע. אז טלטלתי אותו. לא התכוונתי לפגוע בו".

 

דובר משטרת מרחב השרון, רב-פקד זיוון פריידין: "בעקבות דיווח מבית החולים על הגעת תינוק במצב קשה נפתחה חקירה שממנה עלה החשד נגד הגננת".

 

על פי החשד, ביום שני בבוקר שמו הוריו של התינוק את בנם בפעוטון פרטי הפועל בבית בעיר במרכז. כאשר הגיעו בסוף היום לקחת אותו הבחינו כי הוא במצב פיזי ירוד. הם לקחו אותו לבית חולים שניידר בפתח תקווה, שם הוא אושפז במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ. המעשים תועדו בסרטון וידאו. אמה בת ה-80 של החשודה נעצרה ושוחררה למעצר בית. השופטת הוציאה צו איסור פרסום על פרטיה.

 

הכתה בעבר, קיבלה עסקת טיעון

זו אינה הפעם הראשונה שבה המטפלת בת ה-53 פגעה בילד. בשנת 2002 הוגש נגדה כתב אישום בבית משפט השלום בפתח תקווה ובו נטען שהיא יחד עם אמה (היום בת שמונים) שימשו משפחת אומנה לילדה בת חמש, ובמהלך שנת 2001 במספר הזדמנויות הכו אותה שתיהן בידיהן וגם באמצעות מקל. עוד נטען בכתב האישום כי כאשר שיחקה הילדה עם המים באסלת השירותים החשודה הטיחה את ראשה באסלה, דחפה אותה לעבר הקיר בחוזקה, דרכה על ראשה וכתוצאה מכך נגרמו לילדה חבלות.

 

החשודה ואמה הודו במסגרת עסקת טיעון במיוחס להן והורשעו. בגזר הדין שניתן בשנת 2004 החליטה השופטת לגזור על כל אחת 18 חודשי מאסר על תנאי ועל החשודה גזרה בנוסף לכך 400 שעות עבודה לתועלת הציבור.בתביעה הסבירו את העונש הקל בכך שהשתיים הודו במיוחס להן, עברן הנקי וכמו כן מודעות לפשעים שנתקלו השתיים בבואן לגדל את הילדה מבלי שקיבלו עזרה מגורם כלשהו.

 

בבית המשפט נטען כי שתי הנאשמות עשו כל שביכולתן לטובת הילדה וכשלו, ממקום שלא יכלו להושיע ושהגיעו מים עד נפש,

 במקום שיפנו ויבקשו את הפסקת האומנה ולא יגיעו חס וחלילה לפגוע בגופה ובנפשה של ילדה דוויה, אומללה וכואבת, שנולדה לעולם אכזר משלה. "העברת הילדה אליהן נועדה להבטיח את שלומה ולתת לה ימי אור, ובמקום זאת, ועל אף הקושי האדיר לגדלה, לא השכילו למנוע ממנה סבל נוסף, על זה שנושאת איתה בלבה ועל גופה", כתבה השופטת ליה לב-און בגזר הדין.

 

עוד נכתב בגזר הדין :"מעשה אלימות מכל סוג שהוא כלפי ילד, אסור הוא לחלוטין, שהרי במאזן הכוחות תמיד ידו של הבוגר תגבר, ובכך יוסיף סבל לילד, לא ילמדהו חוכמה ולא דעת באלימות אלא רק יוסיף מרירות, כעס וניכור, יפגע באמון הילד כלפיו ויהרוס כל חלקה טובה שעוד נשארה בנפשו של הילד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הורי התינוק שטולטל
צילום: עידו ארז
מומלצים