שתף קטע נבחר

צפו: שירותים במטוס שמנקים את עצמם

יצרנית המטוסים האמריקנית בואינג חשפה אבטיפוס ורשמה פטנט רשמי על תא שירותים למטוס שמנקה את עצמו תוך 3 שניות באמצעות קרני UV. על פי החברה הפיתוח החדש יחסל 99.99% מהחיידקים במקום. האם בקרוב נראה אותם באל על?

תא שירותים שמנקה את עצמו באמצעות קרינה אולטרה סגולה? כן. זו אינה סצינה מאיזה סרט עתידני, אלא זהו הפיתוח החדש של יצרנית המטוסים בואינג, שהכריזה היום (ו') על פיתוח אבטיפוס של תא שירותים המנקה את עצמו באמצעות הקרניים. על פי הודעת החברה הרשמית, הפיתוח החדש ינקה 99.99% מהחיידקים המתפתחים בתאי השירותים כפי שאנו מכירים אותם כיום במטוסים. צפו בסרטון המדגים את התאים החדשים:

 

הקרניים המיוחדות שיותקנו בכל חלל השירותים, יחטאו את כל המשטחים עמם המשתמשים באים במגע - תוך שלוש שניות בלבד. לצד טכנולוגיית הניקיון החדישה מתיימרת בואינג לשכלל את התאים עם פיתוחים ללא מגע יד אדם, מדלת תא השירותים במטוס, כיסויי אסלה ומושבים אלקטרוניים-אוטומטיים ועד ניקיון הידיים.

 

בתאי השירותים החדישים ייעשה שימוש בקרני UV מסוג שאינו מזיק לבני אדם, ואינן קשורות כלל לסוג הקרניים המוכרות לנו מעולם השיזוף. בכל מקרה, ניקיון התאים יתבצע רק בזמן שאין משתמשים בתא השירותים וכאשר התאים תפוסים, הקרניים האולטרה סגולות יכובו. ההמצאה החדשה של בואינג נרשמה לא מכבר כפטנט רשמי בארצות הברית.

ניקיון ב-3 שניות (צילום: בואינג)
ניקיון ב-3 שניות(צילום: בואינג)
 

"אנו מנסים להקל על החרדות שכל אחד מאיתנו מתמודד עמן כאשר ניגשים לשירותים במטוס", אומרת ג'יאן יו, מנהלת מסחרית בחברת בואינג.

"באבטיפוס שיצרנו ניתן לראות שהקרניים מגיעות לכל חלקי תא השירותים וכך מיד לאחר כל עזיבה של משתמש את תא השירותים, המקום יתנקה ויחוטא". לדבריה, השירותים החדישים ישפרו עוד יותר את חוויית הטיסה שהחברה מנסה לספק ללקוחותיה.

 

תאי השירותים החדשים יוצגו בפני חברות התעופה בתערוכת התעופה בהמבורג ב-5 באפריל, אז כבר נוכל לדעת באילו חברות תעופה יאמצו את השירותים החדישים, והאם אל על, שרכשה לאחרונה מחברת בואינג מספר רב של מטוסי דרימליינר חדישים (בואינג 787) תעשה אף היא שימוש בשירותים המתקדמים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בואינג
השירותים החדשים של בואינג
צילום: בואינג
מומלצים