שתף קטע נבחר

חבר קנאי תקף את זוגתו במועדון – ולא יורשע

צעירה סיפרה לבן זוגה שהתנשקה עם אחר והוא דחף אותה ושפך עליה משקה. בהזדמנות אחרת שבר את הנייד שלה. אבל השופט התרשם מהשיקום שלו

בית משפט השלום בטבריה החליט לאחרונה לא להרשיע צעיר שתקף את חברתו בשתי הזדמנויות, כדי לא לפגוע בשיקום שלו. השופט יריב נבון שעל רקע העובדה שלחברה לא נגרם נזק, הרשעה לא תתיישב עם האינטרס הציבורי.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירועים התרחשו בתחילת 2014. הנאשם בילה עם חברתו במועדון והיא סיפרה שהתנשקה עם חבר שלו שבוע קודם לכן. כשסירבה למסור לו את שם החבר, הוא דחף אותה ושפך עליה כוס משקה. חודשיים לאחר מכן הוא נפגש איתה בפתח ביתה, ובמהלך מריבה הטיח את הטלפון הנייד שלה ברצפה, לאחר שראה בו הודעות מבחור אחר שחיזר אחריה. הצעירה נכנסה לבית ונעלה את הדלת.

 

בעקבות התקריות הללו הוגש נגדו כתב אישום שייחס לו עבירות תקיפה, היזק לרכוש וניסיון להסגת גבול פלילית. שירות המבחן, שליווה את הנאשם לאורך זמן, התרשם לחיוב מהמוטיבציה שלו לעשות שינוי בחייו, והמליץ להימנע מהרשעה. בתוך כך צוין שמדובר בבחור צעיר שכל עתידו לפניו.

 

המדינה ביקשה להרשיע את הנאשם, וטענה שגם אם העבירות אינן "ברף גבוה", הוא ביזה את המתלוננת ויש להעדיף את האינטרס הציבורי על פני ההמלצות האישיות של שירות המבחן.

 

מנגד טענה הסנגורית שאמנם יש אלמנט של ביזוי בדחיפה ושפיכת משקה, אך לא מדובר בנסיבות חמורות המצדיקות הרשעה. היא גם הגישה תכתובות SMS שמהן עלה כי המתלוננת ניסתה ליצור עמו קשר לאחר האירועים, ואף כתבה כי היא מתגעגעת אליו.

 

בעיצומו של תהליך טיפולי

השופט יריב נבון הדגיש שבעיניו אלימות במשפחה היא תופעה נרחבת ומכוערת שיש להיאבק בה. "אולם על אף זאת", הוסיף, "אין בהימנעות מהרשעת הנאשם... כדי לפגוע באינטרס הציבורי". הוא הבהיר כי הנאשם לא גרם למתלוננת נזק פיזי אלא עוגמת נפש רגעית בלבד, ועל כך מעידות התכתובות בינהם.

 

השופט הזכיר שהנאשם מיד הודה ולקח אחריות, ומביע נכונות להמשיך בתהליך טיפולי שכבר הניב פירות. כמו כן, העובדה שמאז המקרה לא נפתחו נגד הנאשם תיקים חדשים, מחזקת את הרושם שהימנעות מהרשעה לא תפגע באינטרס הציבורי או בשיקולי הרתעה.

 

לפיכך החליט השופט לא להרשיע את הנאשם, והטיל עליו צו מבחן למשך שנה והתחייבות בסך 2,000 שקל להימנע מביצוע העבירות שיוחסו לו בכתב האישום.

 

בהקשר זה העיר השופט נבון כי גם צו מבחן למשך שנה, שבמהלכו הנאשם יהיה נתון לפיקוח שירות המבחן, מהווה "חרב מעל לראשו". במידה שבתקופה זו הוא לא יתמיד בטיפול או יבצע עבירות נוספות, עניינו יוחזר לדיון מחודש.

 

  • לקריאת גזר הדין המלא - לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד נוח רחאל
  • ב"כ הנאשם: עו"ד עידית רייכרט
  • עו"ד אורי פלדמן עוסק בתחום הפלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים