שתף קטע נבחר

מיצג מחאה: איבר מין נשי מכרטיסי נערות ליווי

לרגל יום האישה הבינלאומי האמניות סשה קורבטוב ווננה בוריאן הקימו מיצג בשדרות רוטשילד בתל אביב של שביל שמוביל לאיבר מין נשי ענקי - כשהכול מורכב מכרטיסי ביקור של נערות ליווי. "לא מספיק מדברים על הנושא הזה"

 

 

מי שעבר הבוקר (יום ג') בשדרות רוטשילד בתל אביב נתקל במיצג אמנותי יוצא דופן שהוצב במקום לרגל יום האישה הבינלאומי. האמניות סשה קורבטוב ווננה בוריאן בנו שביל באורך 50 מטרים וברוחב של מטר וחצי שמוביל לפסל בצורת איבר מין נשי בגובה של שלושה מטרים. השביל וגם הפסל מורכבים שניהם מכרטיסי ביקור של נערות ליווי וזונות שאספו השתיים בדרום תל אביב וברוטשילד.

 

"סיימנו לפני כחצי שנה תואר שני בעיצוב בשנקר", סיפרה קורבטוב. "זו לא העבודה הראשונה שלנו שעוסקת בנושא הזה. גם לפני כחצי שנה עיצבנו כרטיס חדש, שהוא כמו כרטיס של זנות, ובו נכתב: 'תאונן לבד בשקט'. פיזרנו את הכרטיסים האלה ברחבי העיר. אנחנו כל הזמן עוסקות בעניין הזה, בנושא הזה".

מיצג המחאה, הבוקר (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן) (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)
מיצג המחאה, הבוקר(צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)
 

סשה קורבטוב על רקע המיצג (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן) (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)
סשה קורבטוב על רקע המיצג(צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)

 (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן) (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)
(צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)

 (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן) (צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)
(צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן)
 

בוריאן הוסיפה והסבירה: "זה בא בהשראה מהמציאות האורבנית. כל הפרגמנטים של הנשים נמצאים על הרצפה ואנשים דורכים עליהם, רואים את זה וכאילו כבר אין ערך לזה. פשוט אישה מאבדת כל ערך והופכת לחפץ, אפילו לא חפץ שלם".

 

השתיים סיפרו כי אספו את הכרטיסים במשך כשנה. "גברים שמרימים את הכרטיסים האלה מחפשים ואגינה גדולה, אז פשוט עשינו להם את זה לתוך הפנים. לקראת יום האישה רצינו לעורר נשים שנדחקו לשוליים. אנחנו נורא אוהבים לטאטא את הנושא הזה מתחת לשטיח, לא מספיק מדברים על זה, לא מספיק נותנים לזה תשומת לב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן
מיצג מחאה
צילום: צילום: קורבטוב סשה ווננה בוריאן
מומלצים