שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חן טל לא דופקת חשבון: "התחביב שלי זה להתפשט"
  "אמן תמותי בלידה, אמן תהיי עקרה, תתאבדי". אלו מקצת האיחולים שמקבלת חן טל על בסיס קבוע. האם בשנת 2016 אישה שמתלבשת בלי לעשות חשבון לסביבה היא משוחררת - או מופקרת? "אני מתמודדת עם זה כי אין לי ברירה, כי זה סוג הגברים שמסתובבים ברחובות", היא אומרת בראיון לאולפן ynet

   

  צפו בראיון המלא    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "אמן תמותי בלידה, אמן תהיי עקרה, תתאבדי". אלו מקצת האיחולים שמקבלת חן טל, אושיית פייסבוק, על בסיס קבוע. ה"חטא": פרסום תמונות משוחררות, פרובוקטיביות לעתים. האם בשנת 2016 אישה שמתלבשת בלי לעשות חשבון לסביבה היא משוחררת – או מופקרת?

   

  עצם השאלה מכעיסה את חן טל: "אני לא צריכה ללכת ברחוב ושיקראו לי זונה ושרמוטה, כי אני מחליטה ללכת עם חצאית מיני", היא אומר. "אני מתמודדת עם זה כי אין לי ברירה, כי זה סוג הגברים שמסתובבים ברחובות".

   

  "פיתחתי עור של פיל"

  לא תמיד זה היא ידעה להתמודד עם זה. בראיון לאולפן ynet, לרגל יום האישה הבינלאומי, מספר חן טל כי "עם השנים פיתחתי כבר איזשהו עור של פיל, אבל אני חושבת שמההתחלה ידעתי מי אני בתוך תוכי. המשפחה שלי יודעת מי אני, החברים שלי יודעים מי אני - וזה מה שחשוב לי... אם הייתי צריכה להתייחס ל'מה יגידו עליי', והייתי צריכה להיות נורמלית כמו שהחברה רואה את הנורמה, אני חושבת שהייתי אומללה מאוד".

   

  עורכת הדין טלי גוטליב, מומחית לדין הפלילי, כועסת על עצם המשוואה שעורכים בין לבוש של אישה, להערות שהיא זוכה להן: "אני לא מסמנת גברים בתור חיות אדם, עם כל הכבוד - זכותה של אישה ללבוש מה שבא לה, להתפשט כמה שבא לה, וזכותו של גבר להסתכל אם בא לו. זכותו גם להימשך אם בא לו. זכותו גם לבהות, ואם זה לא נעים לי אני גם יכולה להגיד לו".

   

  "הפייסבוק הוא פלטפורמה שנועדה לשתף את החיים שלנו. אתה משתף את התחביבים שלך, התחביבים שלי זה ללכת לים"
  "הפייסבוק הוא פלטפורמה שנועדה לשתף את החיים שלנו. אתה משתף את התחביבים שלך, התחביבים שלי זה ללכת לים"

   

  "כפמיניסט, אני חצוי בדעתי", מודה ד"ר גלעד פבדה, מרצה במגמה למגדר במכללה האקדמית בית ברל. "מצד אחד, זה דבר מזעזע להטיל מגבלות, צנזורות. האופנה אמנם ממשטרת אותנו בכיוון ההפוך, אך השאלה אם אין פה סוג של כניעה לאופנה שאומרת לאישה: את קודם כל כלי מיני. מצד שני, היא בוחרת להיראות כך, והיא רוצה להראות את הציצים, מי אתה שתגיד לה שאסור?"

   

  "אז למה את עושה את זה בעצם?" זו השאלה ששואל ד"ר פבדה את חן טל, וזו השאלה המרחפת באוויר שבין התמונות למתקפות הרשת. "אני עושה את זה כי בא לי", היא מבהירה. "הפייסבוק הוא פלטפורמה שנועדה לשתף את החיים שלנו. אתה משתף את התחביבים שלך, התחביבים שלי זה ללכת לים".

   

  "התחביבים שלך זה להתפשט?" פבדה שואל. וחן טל מאשרת: "כן, התחביב שלי זה להתפשט".

   

  איך זה מסייע למאבק הפמיניסטי? יש פמיניסטיות שלא יבינו.

   

  "זה מסייע בגדול", אומרת עו"ד גוטליב. "העובדה שאישה עוצמתית ובוחרת לעשות מה שטוב לה,
  זה הפמיניזם בהגדרתו".

   

  חן טל רואה בעצמה פמיניסטית אקטיבית: "אני חושבת שאני מאוד מאוד תורמת לשיח הפמיניסטי. בעצם זה שאין בי את החשש לעמוד מול כלי חברתי, מול רשת חברתית שצולבת כל היום פוליטיקאים... אני באה להראות שאפשר להתקדם ושהנה, הגעתי עד לפה מסיבה מסויימת. ואני לא סתם נמצאת בשיח הזה. כבר כמעט ארבע שנים שאני תורמת המון לשיח הזה... אני חוגגת את הנשיות, אין לי שום בושה בגוף שלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חן טל לא דופקת חשבון: "התחביב שלי זה להתפשט""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים