שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אתה תבכה דם": קרב המיליונים של דודו אהרון ומנהלו

  חוזה דרקוני, שכר זעום, היעדר השקעה ומקצועיות, סגירת הופעות מאחורי גבו ואפילו איומים: הסכסוך בין דודו אהרון ומנהלו אייל מלכא מגיע לבית המשפט - בכתב תביעה המלא בטענות קשות ומטרידות מצד הזמר. המנהל בתגובה: "חשיפת התביעה בתקשורת - נדבך נוסף בהתנהלות חסרת תום הלב המאפיינת את הזמר"

  הסכסוך המתוקשר של תעשיית המוזיקה המזרחית הופך לקרב משפטי סוער על עשרות מיליוני שקלים: דודו אהרון תובע את מנהלו בעשור האחרון וטוען כי החוזה ביניהם "דרקוני ונצלני", ולפיו הזמר קיבל בשיא הצלחתו שכר זעום בעוד האמרגן לשעבר קטף את הפירות.

   

  4,000 שקלים – זהו השכר החודשי שנקבע לאהרון בשנים 2007-8, זאת על-פי כתב התביעה, שהוגש הבוקר (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב. ב-2009 עלה השכר ל-8,000 שקלים – אך לפי התביעה הסכומים הללו ניתנו לאהרון ללא כל תנאים סוציאליים. משנת 2010 הפך אהרון לעצמאי – אך כעת הוא טוען שגם בהמשך החלוקה לא הייתה הוגנת כלפיו: מלכא והחברה שלו המשיכו לקבל את מלוא ההכנסות ממכירת אלבומים, הורדת שירים והשמעות ברדיו, ואת רוב ההכנסות מהופעותיו של הזמר.

   

  עורכי דינו של הזמר, מוטי קהירי, בועז בן צור ואלעד פלג, טוענים שם כי אייל מלכא - מולו חתם אהרון על חוזה ארוך טווח של 15 שנים – החליט "כראות עיניו מה יהיה הנתח (הנמוך) לו יהיה זכאי אהרון, מבלי שהיה מודע להיקפים הכספיים האדירים של הפעילות". כעת, הם מבקשים מבית המשפט להורות למלכא לחשוף בפניהם פירוט של כל ההכנסות שהתקבלו - על הופעות, השמעות, מכירות אלבומים וכו' - ולכשיקבל את הפירוט יוכל לכמת את גובה הפיצויים שידרוש בתביעה כספית.

   

  הם קובעים עוד כי מלכא וחברת "אדום 6" שבבעלותו "לא סייעו בהפקת תקליטים, לא אספו חומרים, לא נטלו חלק בהליך קבלת ההחלטות בתחומים אמנותיים, לא חתרו לשיתופי פעולה ולעסקאות בתחום המוזיקה ולא עשו די לקידום ענייני תדמית ויחסי ציבור של התובע". עוד הם טוענים כי "מלכא התנהל באופן בלתי ראוי בעליל, וסיכן במעשיו (לרבות מעשים פליליים) את המוניטין ואת שמו הטוב של אהרון".

   

  הסכסוך בין אהרון למלכא, שייצג אותו מאז 2005 ולאורך כל השנים בהן היה מהזמרים המצליחים ביותר בארץ, החל לפני כחודשיים - לא הרבה זמן אחרי ששירו "טרמינל 3" הוכתר כמושמע ביותר ב-2015. אהרון פנה למלכא באמצעות עורכי דינו וביקש להשתחרר מהחוזה בטענה ש"לחברה אין את הניסיון, הידע, הקשרים והמקצועיות הדרושים לקידום פעילותו האמנותית ". מלכא לא מיהר לוותר על הזמר והכנסותיו – ושיגר מכתב נגדי שכלל איום תביעה בסך 50 מיליון שקלים (בהמשך השתנתה הדרישה לסכום של 40 מיליון שקלים על "סכומים שהושקעו בו").

   

  בדרך לבית המשפט. דודו אהרון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  בדרך לבית המשפט. דודו אהרון(צילום: ירון ברנר)
  לפני כשבועיים שוב חזר הנושא לכותרות, כשאהרון שיגר מכתב נוסף למלכא – ובו האשים את האמרגן ב"התנהגות נכלולית ובלתי ישרה, נטולת שמץ מקצועיות ומנוגדת לחוק", שנובעת מהעובדה שהמשיך לקבוע לזמר הופעות – לכאורה מבלי שתהיה לו הסמכות לכך. "מלכא פוגע במעשיו, בשמו הטוב ובאמינותו של אהרון, אשר מוצא עצמו מתנצל בפני צדדים שלישיים על הופעות שמעולם לא דווחו לו", נכתב שם. בתביעה נטען כי מתוך 25 הופעות שתיאם מלכא אחרי הבקשה לניתוק היחסים, דווח לזמר על תשע מהן.

   

  בינתיים, טוענים עורכי הדין של אהרון, נמשכו הלחצים מצד מלכא שלא לסיים את ההתקשרות עמו: "מלכא התקשר ללא הרף לאהרון, והוא אף שלח לו - תוך שעות ספורות - עשרות הודעות טקסט, בניסיון להניאו מסיום ההתקשרות". בכתב התביעה הם אף מציינים כי בשלב מסוים מלכא "החל לאיים על אהרון (על חייו ועל הקריירה שלו) בהודעות דוגמת 'אתה תבכה דם'".

   

  תגובת אדום 6 אירועים בשם אייל מלכא: "אין בכוונתנו להגיב בתקשורת לכתב תביעה שטרם הומצא למרשתנו ושאין לנו ידיעה האם הוגש כלל לבית המשפט. ככל ואכן מר אהרון בחר לתת לכתב התביעה מטעמו פומבי בתקשורת, עוד בטרם טרח להמציאו למרשתי, הרי שמדובר בנדבך נוסף בהתנהלות חסרת תום הלב שכה מאפיינת אותו, מאז החליט להפר ברגל גסה את ההסכם שנכרת עם מרשתי, שהפכה אותו, בזכות השקעותיה העצומות, מזמר שאיש לא הכירו לאחד האמנים המפורסמים במדינת ישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפי דלויה
  תביעה סוערת. דודו אהרון
  צילום: רפי דלויה
  לאתר ההטבות
  מומלצים