שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  14 שנה אחרי: מחבלת ליד בית האיש ששכל בפיגוע 4 מקרוביו
  הוריו, אחד מאחיו וסבו של ישורון גביש נרצחו ב-2002 בפיגוע ירי באלון מורה. הבוקר, בזמן שהמשפחה חגגה ברית בקדומים, נתקלה רעייתו דקלה בפלסטינית שאחזה בסכין. המחבלת נוטרלה, דקלה שחזרה: "עלו לי בראש תמונות מהטבח". ראש מועצת קדומים: "צוות הביטחון שלנו מנע אסון". צפו בתיעוד המחבלת

    

  תיעוד המחבלת הפלסטינית בקדומים

  תיעוד המחבלת הפלסטינית בקדומים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "באותם רגעים חוזרות ומאיימות התמונות של הפיגוע מ-2002". דקלה גביש מקדומים נקלעה לדקות של חרדה, וחששה שהטרגדיה שחווה בעלה עלולה להתרחש פעם נוספת. 14 שנה אחרי שמחבל פלסטיני רצח באלון מורה ארבעה מבני משפחתו של בעלה ישורון, הבחינה הבוקר (יום ד') דקלה במחבלת פלסטינית חמושה בסכין. דקלה התקשרה לבעלה והזעיקה את רכז הביטחון של היישוב, שזיהה את המחבלת וצעק לעברה להשליך את הסכין. כוחות הביטחון שהוקפצו למקום נטרלו את הפלסטינית ועצרו אותה.

   

  ניסיון הפיגוע הבוקר בביתם של דקלה וישורון גביש בקדומים התרחש בזמן שבני המשפחה הענפה חגגו כמה עשרות מטרים משם את מסיבת הברית לבנה של לאה גורגי גביש, אחות של ישורון שניצלה בפיגוע ב-2002. "נכנסתי לבית כדי להביא מפתח ובצאתי החוצה זיהיתי פלסטינית מתקרבת אליי בנחת, הרגשתי שמשהו לא בסדר", אמרה דקלה בבואה לשחזר את רגעי האימה.

   

  דקלה וישורון גביש משחזרים

  דקלה וישורון גביש משחזרים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דקלה סיפרה עוד כי "אמרתי לעצמי שאכנס לרכב ואתקשר למוקד. ניסיתי להניע את הרכב והוא לא התניע. באותו רגע הפלסטינית התקרבה ומביטה בי, ואני בוחרת לרוץ הביתה ורואה אותה מכניסה יד לתיק. רצתי הביתה, נכנסתי פנימה, נעלתי את הדלת והלכתי לחדר השינה. בדרכי הסתכלתי על החלונות כדי לוודא שהכול סגור. נכנסתי למקלחון שבחדר השינה וסגרתי אותו".

   

  תוך כדי סערת נפש עצומה הזעיקה כאמור דקלה את רכז הביטחון של היישוב ובמקביל התקשרה גם לבעלה ישורון. "אמרתי לישורון 'יש פה מחבלת עם סכין', הוא אמר לי 'אני מגיע'. התקשרתי למוקד ואני שומעת קולות וצעקות 'תזרקי את הסכין'. עברו עליי באותם רגעים תחושות של פחד עמוק, אני מרגישה בסכנה גדולה וחוסר ודאות ואז עלו התמונות של הרצח מלפני 14 שנה ומאיימות שהדבר עלול לקרות בפעם השנייה".

  המחבלת שנתפסה בקדומים ליד בית משפחת גביש ()
  המחבלת שנתפסה בקדומים ליד בית משפחת גביש

  הסכין של המחבלת הפלסטינית ()
  הסכין של המחבלת הפלסטינית

  "ואז שמעתי אותו דופק בדלת". דקלה וישורון גביש ()
  "ואז שמעתי אותו דופק בדלת". דקלה וישורון גביש

  כמה שניות אחר כך הציצה דקלה מאחד מחלונות ביתה וראתה חיילים רבים. "דפקתי להם על החלון והם סימנו לי להיכנס, ואז שמעתי את ישורון דופק על הדלת". אחרי שראתה את בעלה הצליחה דקלה להבין שהסיוט שחוותה הסתיים.

   

  על תחושותיה אחרי שעיכלה כי ניצלה בעצמה מפיגוע סיפרה דקלה כי "אני מרגישה עוצמה מאוד גדולה באוויר, זכינו למוּל עוד ילד למשפחת גביש. לאה גיסתי היקרה שחוותה פיגוע קשה ב-2002, זכתה להביא עוד ילד לעולם ולחגוג ברית מילה. הרגע הזה מאוד מאפיין את המשפחה, כשערבים מנסים לכלותנו – אנחנו עסוקים בלהמשיך קדימה, לשמוח, וכמובן להביא ילדים לעולם ולפאר את משפחתנו".

  מרס 2002. הדיווח ב"ידיעות אחרונות" על טבח משפחת גביש ()
  מרס 2002. הדיווח ב"ידיעות אחרונות" על טבח משפחת גביש

  להגדלת התמונה - הקליקו


   (צילום: ידיעות אחרונות) (צילום: ידיעות אחרונות)
  (צילום: ידיעות אחרונות)

  להגדלת התמונה - הקליקו

   

  דקלה ציינה עוד כי "אלה רגעים קשים, אבל יום כזה גם מחזק אותנו מכיוון שהמשפחה הייתה יכולה להיות איתי רגע אחרי. זה מאוד חיזק אבל גם נתן תחושה קשה כי מדובר ברגעים קשים שאני עדיין צריכה להבין. המבט של המחבלת עדיין מול העיניים שלי, יש לי ציפייה מהמדינה לפעול ולעשות, אני מרגישה שהעם חזק ובפער גדול מהממשלה

   שמשדרת חולשה וחוסר אונים. בסוף יום כזה הכי חשוב לי להודות לקב"ה על השמחות והטוב שהוא נותן לנו וכמובן על הנס הגדול שחווינו היום".

   

  הבעל ישורון סיפר כי "היינו באמצע אירוע משפחתי כמה בתים בסמוך ואז אשתי ירדה הביתה להביא דבר מה, ואחרי שתי דקות התקשרה אליי שיש מחבלת עם סכין מחוץ לבית. מיד רצתי לכיוון הבית ואז ראיתי את הכוחות עוצרים את המחבלת, והיא שוכבת על הדשא מנוטרלת".

   

  ראש מועצת קדומים, חננאל דורני, אמר כי "הערנות של צוות הביטחון בקדומים מנעה אסון כבד כשעצרו מחבלת עם סכין בסמוך לבתי התושבים. אסור לנו להתרגל שהטרור משתולל ברחובות ישראל והופך להיות חלק משגרת יומנו. המערכת המדינית צריכה לצאת מהקיבעון ומאוזלת היד, ולפעול בצורה תקיפה להחזרת ההרתעה ולחימה בטרור".

   

  בנה של לאה גורגי גביש נקרא בשם אורי אברהם, על שמו של רב-סרן אברהם גביש ז"ל שנרצח בפיגוע ב-2002 בתקופת שירותו בסיירת מטכ"ל. מלבד אחיו של ישורון נרצחו בפיגוע הירי שביצע אז מחבל חמאס גם הוריו דוד ורחל גביש ז"ל וסבו יצחק קנר ז"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים