שתף קטע נבחר

הוקרה למורה של לוחמי הסייבר: "ייחטפו אחרי הצבא"

12 מתלמידיה של רכזת מקצוע המחשבים בתיכון רמון בהוד השרון, סמדר וכטר, מסיימים את קורס התוכניתנים היוקרתי בצה"ל. בשל כך הוענקה לה תעודת הוקרה. "חלק מהיותי אשת חינוך - לראות אותם פורצים קדימה"

 

וכטר מקבלת את תעודת ההוקרה מתא"ל ברן ()
וכטר מקבלת את תעודת ההוקרה מתא"ל ברן

עושים כבוד למורת הדור הבא של הלוחמה המתוקשבת: סמדר וכטר, רכזת מקצוע המחשבים בתיכון רמון בהוד השרון, קיבלה היום (ד') מחיל התקשוב בצה"ל תעודת הוקרה על "תרומה לחינוך הטכנולוגי בישראל ובצבא". 12 מהתלמידים של וכטר יסיימו מחר את קורס התוכניתנים היוקרתי של אגף התקשוב בצה"ל.

 

וכטר הוכתרה "מורה עם חזון טכנולוגי" וקיבלה את התעודה מראש חטיבת ההתעצמות באגף התקשוב, תת-אלוף דני ברן, וכן מבכירים אחרים בחיל וכמה מתלמידיה לשעבר.

 

המורה, שלימדה את הבוגרים מחשבים והנדסת תוכנה, אמרה בעקבות קבלת תעודה ההוקרה מהצבא כי "זה היה מרגש מאוד, לא ידעתי שהבוגרים מחכים לי שם והופתעתי מאוד. זה חלק מהיותי אשת חינוך – לראות אותם פורצים קדימה, והכרת התודה הזו מדהימה. אין תחום בעולם היום שלא מבוסס על מחשבים, אבטחת מידע וסייבר. מדובר במסלול מאוד יוקרתי והחבר'ה האלה ייחטפו אחרי הצבא בשוק הפרטי".מפקד האקדמיה הצה"לית למקצועות המחשב והגנת הסייבר, סגן-אלוף רמי שקד, אמר כי "זו הפעם הראשונה שאנחנו מקיימים טקס מהסוג הזה. הבחורים האלה מסיימים את אחד הקורסים הנחשבים ביותר

בצה"ל ובחיל התקשוב, חלקם סיימו בהצטיינות, במופת וחלקם אף ממשיכים להדרכה".

 

בתום הקורס, שאורך שישה חודשים, מוסמכים בוגריו כתוכניתנים והם אף מקבלים עליו נקודות זכות באקדמיה. בהמשך הם משתלבים בחילות שונים ומשמשים מפתחי מערכות שליטה ובקרה, סייבר, מפתחי מערכות תוכנות לחימה ועוד.

 

לדברי סא"ל שקד, "צה"ל 2016 הוא צבא מאוד טכנולוגי, שהעוצמה שלו נבנית לא רק על ידי הכוחות הלוחמים, אלא גם על ידי טכנולוגיה מתקדמת. החיילים האלה הם הכוח שמפתח את אמצעי הלחימה, הם מעצבים את שדה הקרב העתידי, זה לא היה כל כך טריוויאלי לפני שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים