שתף קטע נבחר

מו"ליות "בבל" ו"רימונים" יוציאו לאור ספרות רומנטית בסדרה ספרותית חדשה

יעל שכנאי ("רימונים") ועמית רוטברד ("בבל") יוציאו לאור ספרות רומנטית נבחרת בסדרה ספרותית חדשה שתענה לשם "פנדורה". במסגרת הסדרה עתידה לצאת ספרות מקור ותרגום

יעל שכנאי ("רימונים") ועמית רוטברד ("בבל") חושפות מיזם ספרותי חדש: "פנדורה" - סדרה חדשה במסגרתה הן יוציאו לאור ספרות מתורגמת ומקומית. שתי המו"ליות הוותיקות שמו להן למטרה הוצאת ספרות נשית רומנטית נבחרת שלדבריהן חסרה בשוק המקומי. במסגרת "פנדורה" יראו אור עד ארבעה כותרים בשנה. ספרי הסדרה יופצו ברשתות הספרים ובחנויות הפרטיות.

 

"עמית ואני ידידות טובות", מגלה שכנאי. "דיברנו בינינו על מצב שוק הספרים ומהר מאוד עלה הרעיון לפתוח מיזם חדש שמה שיייחד אותו יהיה ז'אנר הספרות הרומנטית. הכוונה היא לקיים ליין מכובד ובוטיקי, להוציא 4-5 כותרים בשנה". לשאלה מה להן ולספרות אירוטית, היא משיבה שהמיזם קם "לא רק מתוך אהבה לז'אנר ששתינו חולקות, אלא גם ובעיקר כדי להרחיב של העיסוק הז'אנרי שלנו כמוציאות לאור. ובוודאי שיש פה גם זיהוי של צורך עסקי".

שכנאי. סידרה חדשה ורומנטית (צילום: נתן יעקובוביץ') ()
שכנאי. סידרה חדשה ורומנטית (צילום: נתן יעקובוביץ')

 

שכנאי ורוטברד מהמרות שהספרות הרומנטית כאן כדי להישאר ולגדול: "יש פה משהו אחר ממה שעסקנו בו עד כה". שכנאי מבהירה. "חלק מהעניין הוא לעודד הוצאה של כותרים מכובדים בתחום הזה שהוא רווי ספרים שלא ערוכים היטב ולא מפותחים ספרותית". מעבר לכך היא מבהירה, "חשוב לנו, כאג'נדה, להוציא לאור ספרות בה הנשים מיוצגות כגיבורות חזקות, עצמאיות ולא מוחלשות וקורבניות".

 

הספר הראשון בסדרה, "מלכה לב אדום" מאת מיכל אדלר, רואה אור בימים אלה. "זה הספר הרומנטי השלישי של מיכל", אומרת שכנאי. "זו אישה שעברה דברים לא קלים ודווקא היא מדגישה בספרות שלה את הנוכחות הנשית הדומיננטית".

 

את המונח "ספרות אירוטית" לא תשמעו כאן, ולא במקרה. האירוטיקה נדחקת כאן לקרן זווית והזהירות גדולה: "אנחנו לא מנסות להתחמק מהספרות הזו כאירוטית", אומרת שכנאי. "המיתוג של "פנדורה" כסדרה לספרות רומנטית משאירה לנו חלון להתפתח לז'אנרים קרובים ונוספים בעתיד.

מלכה לב אדום. עטיפת הספר (יח"צ) ()
מלכה לב אדום. עטיפת הספר (יח"צ)

 

בתשובה לשאלה האם יהיה מקום ב"פנדורה" גם לספרות גברית, שכנאי לא מהססת: "בוודאי, אנחנו לא פוסלות ספרות רומנטית שנכתבה

בידי גברים. זו לא סדרה רק לנשים ועבור נשים, למרות שהנתונים מראים שיותר נשים קוראות ספרות כזו. אבל כל זמן שזה עומד בסטנדרטים של איכות ומכובדות, נשקול אותו בהחלט".

 

ויש גם הפתעה - עד סוף השנה עתידים לצאת לאור שני ספרים מתורגמים שהיו רבי מכר בחו"ל. בנוסף יראה אור ספר מקור שנכתב על ידי סופרת, אבל הוא למעשה ספר בעל גוון הומו-אירוטי. "המחקרים מראים שנשים אוהבות לקרוא ספרות הומו-אירוטית", מוסיפה שכנאי לסיום. "לחובבי הזאנר יש בהחלט למה לצפות".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעל שכנאי
יעל שכנאי (צילום: נתן יעקובוביץ')
צילום: יעל שכנאי
לאתר ההטבות
מומלצים