שתף קטע נבחר

אל תאמרו אינתיפאדה, זו מתקפת זומבים

הדת (בכל זן שלה) היא וירוס מזיק מאוד בפני עצמו, ובמקרים קיצוניים - כפי שמודגם כל יום במזרח התיכון - ניתן בגללו לאבד את מערכת החיסון המוחית כולה, להפוך לזומבי, ולתקוף בטירוף מוחלט אנשים זרים או לעיתים גם את האנשים האהובים והקרובים ביותר לאדם הנגוע

שאף אחד לא יספר לכם סיפורים - מתקפת זומבים מתרחשת סביבנו. זומבים נגועים בזן קיצוני של איסלאם, ומוכנים להרוג גם במחיר חייהם עצמם, תוקפים בכל יום אזרחים תמימים. זה לא קורה רק בישראל, ורוב התקיפות מתרחשות כנגד זומבים אחרים בעלי זן שונה של וירוס האיסלאם. למעשה, העולם מתמודד עם תופעת זומבים מאז שחר ההיסטוריה, ולכן אנחנו כה רגילים לזה שאנחנו אפילו כבר לא שמים לב שזה מה שמתרחש.

 

עוד בערוץ הדעות:

מה לא למדנו מהאמריקנים?

טובלים ושרץ בידם

בני הנוער בישראל אינם חסינים מפגיעת האנטישמיות

הגיע הזמן שהימין יסתכל קדימה ולא שמאלה

חזקת הגיל הרך פוגעת בזכותן של נשים להתפרנס

 

כולנו מכירים סרטי זומבים בדיוניים, אבל המציאות עולה על הדמיון. הזומבים בעולם האמיתי הם אולי חסרי לב (או ליתר דיוק, עם מערכת רגשית ואמפתיה מתוסבכת) אך הם לא חסרי מוח, ומסוגלים למורכבות גדולה של תכנון, צבירת ממון, רכישת ציוד ונשק, התחמקות מאיתור וטקטיקות קרב שונות. גרוע מכך, הזומבים גם לא נראים כמו גופה פצועה כמו בסרטים - הם לרוב ללא מאפיינים חיצוניים יחודיים כלשהם ונראים כמו אדם בריא שאינו נשא, זאת מפני שהווירוס האמיתי תוקף לרוב רק את המוח. העולם כולו ובמיוחד המזרח התיכון, נגוע כבר זמן רב בזנים שונים של וירוס הדת, ברמות שונות של סיכון. גל טרור? אינתיפאדה? יותר נכון יהיה לקרוא לזה "התפרצות" שגרמה לעשרות חולים סימפטומטיים לתקוף אנשים שאינם נשאים של הווירוס באופן בלתי נשלט.

 

הטרגדיה שמתרחשת בארצנו וברחבי העולם שמתמודד עם טרור היא טרגדיה לכל הצדדים המעורבים ואת תוצאותיה המלאות עוד לא ראינו. עוד נראה את ההשלכות ואת הנכויות הפיזיות והנפשיות שיגרמו לגוף האנושות כתוצאה ממתקפות אלו וזאת מבלי להזכיר שכנראה צפויות לגוף עוד מכות והתפרצויות נוספות בעתיד. הטרגדיה רק מתעצמת אם נזכור שיש חיסון יעיל ובטוח כנגד הווירוס - וכמו עם כל חיסון, יש המתנגדים לו מסיבות שאינן ברורות.

 

כן, ניתן להתחסן מווירוסי דת האיסלאם בשני דרכים: דרך ראשונה היא באמצעות הדבקה מכוונת בווירוס דת מזן שונה - למשל יהדות או נצרות. זהו פתרון רב בשנים שהיה ידוע כבר לבני האדם בעת העתיקה. וירוסי הדת השונים בדרך כלל לא מאפשרים הדבקה נוספת בזן אחר ברגע שזן מסויים השתלט באופן עמוק על הנדבק. עם זאת אין זנים של הווירוס שאינם מגיעים עם שלל תופעות לוואי וחלקם עדיין עלול להוביל להתפרצות המחלה הקטלנית אם כי באחוזים מועטים יותר בהשוואה לזני וירוס האיסלאם השונים.

 

חיסון אנטי-דתי

למזלנו במאה ה-21 אפשר להתחסן בחיסון אנטי-דתי אוניברסלי מפני כל זן דת שקיים, וזאת בחיסון שאחוזי היעילות בו גבוהים מאוד. במקרים מסויימים החיסון אפילו יכול לעזור לרפא הידבקות גם של מי שכבר חלה. הבעיה היחידה בו היא שהוא לא חיסון של זבנג וגמרנו, מפני שעבור רוב האנשים מומלץ לקחת מנות דחף תקופתיות של החיסון על מנת למנוע באחוזים גבוהים הדבקה בכל זני הדת לכל החיים. למרבה הצער, רבים בציבור עדיין חסרי גישה אל החיסון מסיבות של עוני או התנגדות פוליטית לחיסון מצד שליטיהם, שני דברים שפעמים רבות מגיעים יחדיו.

 

התנגדות פוליטית לחיסון (ולא משנה אם היא התנגדות ממשלתית או ציבורית) נחשדת לעיתים בעצמה כסימפטום של זני הדת השונים. זאת מפני שרוב המתנגדים לחיסון הינם נגועים בעצמם בזן כלשהו (אם כי שפיר יותר) של דת. במילים אחרות, ייתכן כי הווירוס השפיר גורם להתנגדות הרגשית, או שההתנגדות הרגשית לחיסון מובילה לבחירה בחיסון חלקי באמצעות הדבקה בווירוס מזן אחר ושפיר - או שילוב מסויים של שני התרחישים.

 

למרות שלעיתים נמנעת גישה לחיסון, החדשות הטובות הן שכל אחד יכול להכין לעצמו חיסונים ומנות דחף מחומרים ביתיים. הרכיבים העיקריים שתזדקקו להם על מנת להכין חיסון משלכם הם: ספקנות, מדע, חשיבה ביקורתית, צמא לידע וקצת צניעות אינטלקטואלית (או אם אין צניעות, גם כנות אינטלקטואלית היא תחליף טוב). כל אחד מאלה מהווה חיסון מסויים משל עצמו, אך מומלץ לקחת תערובת של כל הנ"ל בפרקי זמן תכופים על מנת להשיג יעילות מקסימלית של מערכת החיסון המוחית כנגד הווירוסים.

 

העובדות הן פשוטות: להתחסן מפני כל זני הדת זו אסטרטגיה מועדפת עם תופעות לוואי לא מזיקות (כגון: פיתוח אובססיה לזכויות אדם, חוש הומור סרקסטי והתנשאות מבחילה לעיתים כלפי מי שאינם מחוסנים). יעילות החיסון המודרנית במאה ה-21 מייתרת את הצורך להשתמש בשיטות חיסון עתיקות, שהן פחות יעילות וכוללות תופעות לוואי קשות. כמובן, אף אחד לא יכול להבטיח שאדם מחוסן לא יותקף על-ידי אדם נגוע, אך ככל שאחוזי החיסון עולים כך מספר ההתפרצויות פוחת.

 

הרעיונות הם הווירוס

בקריאת שורות אלה אתם אולי חושבים שזו בכלל טעות לקרוא לווירוס הדת וירוס. חלקכם אף חושב שאני קורא כאן לבני אדם דתיים או מוסלמים וירוס, וזה לא נכון - אני קורא בשם וירוס לרעיונות ולא לבני אדם שמחזיקים בהם. ובכלל, מה ההבדל בין וירוס ביולוגי לבין רעיון? ובכן, שניהם מדבקים מאדם לאדם באמצעות העברת מידע (המונח המדוייק לזה הוא "ממים" - כהקבלה ל"גנים"). שניהם גם עוברים שינויים בכל שכפול שכזה ולכן גם חווים אבולוציה - חוקיות דרוויניסטית והסתגלות לסביבות משתנות עם הזמן. וירוס ביולוגי הוא למעשה מידע שמועבר ללא יכולת התרבות עצמית וחייב מארח אשר יבצע את מלאכת שכפול המידע. כך גם רעיון שאמנם לא מורכב מדי.אנ.איי אך עדיין מדובר במידע בסיסי מאוד. שניהם אם כך, לא נחשבים אצלנו בדיוק ל"חיים". זו רק שאלה של איפה מגדירים את הקו המפריד בספקטרום הזה שבין הדומם לחי. כל רעיון הוא למעשה לא יותר ולא פחות מווירוס מוחי.

 

במובן הזה אפשר לראות גם רעיונות אחרים כווירוסים וביניהם גם את מרכיבי החיסון, אך יש לזכור - לא כל הווירוסים המוחיים רעים. לדוגמה, רכיבים של החיסון (למשל ספקנות) רק מחזקים את מערכת החיסון הטבעית של המוח כנגד וירוסים אחרים ומסוכנים יותר. לעומת זאת, הדת (בכל זן שלה) היא וירוס מזיק מאוד בפני עצמו, ובמקרים קיצוניים כפי שמודגם כל יום במזרח התיכון - ניתן בגללו לאבד את מערכת החיסון המוחית כולה, להפוך לזומבי, ולתקוף בטירוף מוחלט אנשים זרים או לעיתים גם את האנשים האהובים והקרובים ביותר לאדם הנגוע.

 

לסיכום, ההמלצה הרפואית שלי היא זו - עשו את מה שהייתם עושים לו היה קיים חיסון שפעת אוניברסלי. צאו והכינו לכם מנות חיסון מודרניות כנגד כל זני הדת וחסנו את עצמכם באופן קבוע. חשוב מכך, חסנו גם את ילדיכם. ככל שיותר אנשים יחליטו להתחסן, כך נוכל לחוות פחות התפרצויות קטלניות לטובת כולנו. יש גם עצה טובה למי שכבר מחוסן: אין טעם להרחיק מכם נשאים שפירים של וירוסי הדת השונים, הדעה הקדומה כנגדם אינה עוזרת - הם אינם המחלה, הם הקורבנות שלה. עזרו להם להתחיל לקבל מנות חיסון בעצמם מפני שקיים סיכוי לא רע שנוכל לרפא רבים מהם מההידבקות עצמה.

 

הכותב הוא כתב מדע עצמאי ואקטיביסט חילוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים