שתף קטע נבחר

קובי פרץ הורשע בהעלמות מס, הפרקליטות תדרוש מאסר

הזמר נאשם בהעלמות מס בהיקף של מיליוני שקלים ובמסירת דיווחים כוזבים למס הכנסה. "מעשיו נעשו בשיטתיות ובתחכום לאורך שנים"

 

 

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע בצהריים (יום ה') את הזמר קובי פרץ שנאשם בהעלמות מס בסך של כמה מיליוני שקלים ובדיווחים כוזבים למס הכנסה. הוא הואשם גם באיומים נגד אמרגנו לשעבר, אך כתב האישום הזה בוטל.

 

עורכות הדין הילה גבאי ודנה נקר מפרקליטות מיסוי וכלכלה אמרו: "קובי פרץ הורשע בהשמטת הכנסות של מיליוני שקלים. בית המשפט תיאר כיצד קיבל לידיו עבור כל הופעה עשרות אלפי שקלים, אך בחר לדווח סכום קטן מאד מכך. מעשיו נעשו בשיטתיות ובתחכום לאורך שנים. הם פגעו בקופת המדינה ובכיסם של האזרחים, אנחנו נבקש מאסר בפועל".

 

פרץ הורשע בחמש עבירות של השמטת הכנסות, חמש עבירות של הכנה וקיום פנקסי חשבונות כוזבים, חמש עבירות של שימוש במרמה, עורמה ותחבולה, ועבירות של מס הכנסה. פרץ הורשע גם בעבירות מסירת דו"חות הכוללים ידיעה כוזבת ועבירה על חוק המע"מ. הוא זוכה מעבירת איומים וחמש עבירות של מסירת תרשומות כוזבות.

 

כתב האישום נגד פרץ הוגש בנובמבר 2013. בשנים 2009-2005 הוא הופיע בהופעות חיות, הקליט ומכר דיסקים, הפיק רינגטונים ("נעימונים"), והופיע ברדיו ובטלוויזיה. בזמן הזה מי שהיה אחראי על ניהול עסקיו היה האמרגן שלו יוחאי יעיש.

הורשע. קובי פרץ, בבית המשפט היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הורשע. קובי פרץ, בבית המשפט היום(צילום: מוטי קמחי)
 

על פי האישום, השניים סיכמו שיעיש יקבל את ההכנסות של פרץ מההופעות ויעביר לפרץ 50% מהרווחים על הפעילויות. נטען שכדי להתחמק ממסים הציג פרץ לאחר מכן מצג כוזב על הכנסותיו. פרץ, נטען, דרש מאמרגנו לחתום על חוזה למראית עין בלבד, עם נתונים פיקטיביים של תאריכים והכנסות. נרשם כאילו פרץ קיבל 7,000 שקלים בחודש, ומשנת 2003 - 12 אלף שקלים בחודש בלבד.

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

האמרגן שהפך לעד מדינה. יוחאי יעיש (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
האמרגן שהפך לעד מדינה. יוחאי יעיש(צילום: בן קלמר)
הטענה היא שהתמורה למרבית ההופעות של פרץ הייתה גבוהה בהרבה - הוא הרוויח עשרות אלפי שקלים בערב, ויעיש העביר לפרץ מחצית מהרווחים הללו. פרץ נאשם כי לא הוציא לו חשבוניות מס אף שיוחאי דרש.

 

כדי להסתיר את הכספים שכר פרץ כספת בבנק דינסקונט בתל אביב והפקיד שם 1.4 מיליון שקלים. הוא לא הצהיר על קיומם בהצהרת ההון שלו. סך הכול קיבל פרץ 7 מיליון שקלים מיעיש, אך מהם הצהיר על 1.5 מיליון שקלים בלבד. כך השמיט דיווחים של מיליוני שקלים. 

עורכי הדין דורון ברזילי חיים לוי ועדי ניב ()
עורכי הדין דורון ברזילי חיים לוי ועדי ניב
 

באישום נוסף תואר כיצד ב-2011 סוכם כי כל ההכנסות יועברו ישירות לפרץ ויעיש יקבל 40 אחוזים מהם. ב-2012 רצה פרץ לסיים את חוזה ההתקשרות ביניהם. השניים קבעו להיפגש, אך כשהאמרגן רצה להזיז את הפגישה שלח לו פרץ מסרון מאיים: "טוב תקשיב ותקשיב לי טוב, עכשיו ברגע זה אתה מתחיל לעצבן אותי ולפגוע לי בפרנסה ובקריירה. מי שיפגע בי מי שזה לא יהיה, אני אפגע בו כל החיים, ואני בן זונה אם אני משקר ואל תבחן אותי". על כך הוא הואשם באיומים, אך האישום בוטל לבסוף.

 

יעיש הפך לעד מדינה במשפט. פרץ סיפר בראיון ל"ידיעות אחרונות" על המסרון ששלח ליעיש וטען שהיה נתון בסערת רגשות בין היתר בגלל מצבו הבריאותי של אביו באותה תקופה, אך זה לא היה איום מבחינתו. הוא טען לחפותו.

 

הזמר אמר לאחר הדיון שיש לו הרבה מה להגיד, אך לא הוסיף. עורכי דינו, דורון ברזילי, חיים לוי ועדי ניב, מסרו: "קיבלנו את הכרעת הדין, אנו מכבדים אותה, אך חולקים על כל מרכיביה. כשנקבל אותה במלואה נלמד אותה ונשקול את המשך צעדינו".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
קובי פרץ, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים