שתף קטע נבחר

עדשות מולטיפוקל: ההתפתחות הטכנולוגית

כאשר מטופל זקוק לתיקון ראייה שונה למרחק, אחר למחשב ואחר לקריאה, הפתרון יכול להיות שלושה זוגות משקפיים שונים או זוג משקפי מולטיפוקל אשר נותן מענה לכל מרחבי הראייה הללו. האופטומטריסט אביב בריל מסביר

בשיתוף לוכסוויז'ן


כאשר מטופל זקוק לתיקון ראייה שונה למרחק, אחר למחשב ואחר לקריאה, הפתרון יכול להיות שלושה זוגות משקפיים שונים או זוג משקפי מולטיפוקל אשר נותן מענה לכל מרחבי הראייה הללו. אז מה עושים?

 

עוד כתבות בערוץ בריאות העין

 

עדשות מולטיפוקל הן עדשות בעלות מבנה אופטי מדורג הכולל שלושה מרחבי ראייה עיקריים: מרחק, ביניים וקריאה.

 

עדשות המולטיפוקל עברו תוך זמן קצר פריצת דרך מהפכנית:

 

הדור הראשון

הן עדשות בליטוש קדמי - עדשות שמגיעות מהיצרן עם נתוני מרשם מדורגים על גבי המשטח הקדמי של העדשה ורחוקות יחסית מהעין. שיטת ייצור זו הייתה מאוד בעייתית כי בעדשה היו שטחים מעוותים רבים ומטופלים רבים חוו קשיי הסתגלות לעדשות אלה.

 

הדור השני

הן עדשות בליטוש אחורי. הכוונה שהעיבוד של המרשם האופטי נעשה בחלקו האחורי של העדשה. שיטה זו שיפרה באופן ניכר את חדות הראייה של מרכיבי המולטיפוקל ואת שדה הראייה כי התיקון האופטי היה יותר קרוב לעין והרבה יותר מדויק.

 

הדור השלישי

הן עדשות בליטוש דו צדדי. עדשות אלה מייצרות משטחי ראייה מושלמים אשר נותנים למרכיבי המולטיפוקל בטכנולוגיה זו ראייה חדה ושדה ראיה רחב.

 

הדור החדש והמתקדם של עדשות המולטיפוקל

 

הדור החדש והמתקדם של עדשות המולטיפוקל כולל נתוני התאמה אינדיבידואליים של הפציינט תוך התחשבות בעידן הדיגיטלי ובשינויי הצריכה שלו (שימוש בסמארטפונים וטאבלטים).

 

לקבלת בדיקת ראייה אופטימלית והתאמה מושלמת של עדשות המולטיפוקל לצרכים האינדיבידואליים לכל פציינט, פיתחה צייס את מכשיר הבדיקה המתקדם IProfiler Plus .

מכשיר זה יודע לבחון מגוון רחב של נקודות ראייה במצבים שונים של התרחבות האישון, בניגוד למכשירים מתקדמים פחות אשר בודקים מפתח אישון אחיד.

 

בדיקה זו חשובה מאוד גם לראיית לילה. לאחר בדיקה זו עוברים לבדיקה סובייקטיבית על ידי שאלות בשיתוף עם המטופל, מתאימים לו במידת הנדרש את תיקון הראייה הנכון ביותר עבורו.

 

למכשיר אופציה נוספת, הוא יכול לייצר מפה טופוגרפית של מערכת הראייה אשר באמצעותה ניתן לייצר עדשה ייחודית שמתאימה למערכת הראייה ותיתן ראייה חדה יותר מעדשה רגילה.

 

לטכנולוגיה הזו קוראים I SCRIPTION והיא ייחודית רק לחברת צייס.

 

בעזרת התאמה ייחודית זו המטופל מקבל את התיקון הנכון והמדויק ביותר שניתן להתאים על פי מכלול הנתונים האינדיבידואליים שלו כגון מבנה העין, המסגרת אותה מרכיב והרגליו היומיומיים.

 

בנוסף למבנה הייחודי של העדשות האינדיבידואליות, חברת צייס פיתחה דור חדש ומתקדם של ציפויים (DuraVision Platinum)

ציפוי זה מורכב ממערכת של 9 שכבות דקות וצפופות במיוחד המחזקות את העדשה והופכות אותה לעמידה במיוחד, קלה לניקוי, דוחה אבק ומחזקת את יכולות האנטי רפלקס של הציפוי.

 

עדשות האינדיבידואל המתקדמות מהוות פריצת דרך טכנולוגית ומשפרות באופן ניכר את איכות חיי היומיום בקרב המשתמשים.

 

צייס. הלוויינים של נאס"א ( ) ( )
צייס. הלוויינים של נאס"א

 

הטכנולוגיה המתקדמת של צייס קיימת גם בעדשות המולטיפוקל ובעדשות החד מוקדיות (למרחק/ קריאה) וגם במרכזים הרפואיים המתקדמים בעולם, לוויני GOOGLE EARTH בנאס"א, במצלמות ובמיקרוסקופים.

  

אביב בריל, B.Sc הוא אופטומטריסט מוסמך ובוחן מטעם משרד הבריאות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:shutterstock
עדשות מולטיפוקל. פתרון לכל בעיות הראייה ביחד
צילום:shutterstock
אביב בריל. אופטומטריסט
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים