שתף קטע נבחר

הקשר בין טראמפ, מירי רגב ושי חי

היום כולם רוצים לשמוע את האמת, מבלי להתייפייף מאחורי התפקיד "הרם" והעניבה היפה. בסוף, כולם, מכל המעמדות, הגזעים והמגזרים רוצים ומבינים יותר כאשר מדברים אליהם בשפת רחוב, כאחד האדם

משהו חדש התחיל בשנה האחרונה בארה"ב מאז הפריימירז, המרתקים יש לומר, בעיקר בקרב הרפובליקנים. בעוד עיני העולם עוקבות אחר הגיבור החדש שיציל את אמריקה ויחזיר את ההילה שאבדה ב-8 שנים האחרונות, נראה כי הרוח החדשה משפיעה גם עלינו, בתוכניות הריאליטי, בוועידות חשובות, בכנסים ובדיונים בכנסת.

 

עוד בערוץ הדעות:

הקצנה מסוכנת - וחבל

אל תאמרו אינתיפאדה, זו מתקפת זומבים

מה לא למדנו מהאמריקנים?

טובלים ושרץ בידם

בני הנוער בישראל אינם חסינים מפגיעת האנטישמיות

 

טראמפ מתייצב בכל מדינה ומדינה, נואם בפני התושבים ואומר להם בדיוק את מה שהם רוצים לשמוע, בלי פילטרים, עד שנראה שלעתים הוא מאלתר. וכמובן, הפוליטקלי קורקט האמריקני המפורסם ממנו והלאה. מנגד, האמריקנים נהנים מהסטנדאפ המוצלח, ושותים בצמא את המופע, אמירות וסגנון שלא שמעו או חזו כבר שנים. ההתלהבות והסערה נותנות תחושה של אנשים סאדיסטיים הנהנים מעלבונות, אך האמת היא, שהם ייחלו לרגע שיקום מישהו מספיק אמיץ שיאמר להם את האמת-   אולי כמראה למצבם הכלכלי והחברתי. אך למרות זאת, נאומי טראפ נקלטים יפה ומהר בקרב הקהל, אולי אך ורק בשל העובדה הפשוטה: טראמפ מדבר בגובה העיניים.

 

נראה כי טראמפ גילה את השיטה להשגת הנצחון. הרפובליקנים רוצים לחזור לכס השלטון ולא פחות מכך, מעוניינים להחזיר את הגאווה האבודה של מעצמת העל- ארה"ב.

 

האם בזכות פינת "כל האמת בפרצוף" של טראמפ הם ינצחו גם את קלינטון? אם תמשיך קלינטון לדבר ברוגע ובפוליטקלי קורקט גם הדמוקרטים יחששו למעמדם. היום כולם רוצים לשמוע את האמת, מבלי להתייפייף מאחורי התפקיד "הרם" והעניבה היפה. בסוף, כולם, מכל המעמדות, הגזעים והמגזרים רוצים ומבינים יותר כאשר מדברים אליהם בשפת רחוב, כאחד האדם.

 

גם בישראל

את התופעה הזו ניתן לראות מתפשטת והולכת גם בישראל: "פליטות פה" של פוליטיקאים הפכו לדבר שבשגרה, השמאל מאבד עשתונות כאשר מישהו מטעמם מספק אמירה הנוגדת את הרוח והאג'נדה השגורה בפיהם והנה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אומרת את דעתה מבלי להתחנחן בוועידת התרבות של עיתון "הארץ". רגב תמיד דברה בגובה העיניים, אך רק לאחרונה היא לא מתביישת לפתוח נאומים עם כל האמת בפרצוף. ואולי הטרנד התחיל עוד מקמפיין הבחירות של נפתלי בנט, האח ה"לא מתנצל".

 

אז אם פוליטיקאים מדברים בכנות והציבור אוהב ונסחף אחריהם, אז למה לא ליישם את הטכניקה הכל כך פשוטה גם בתכניות ריאלטי?!. על-פי דיווחים, התוכנית הפופולארית "האח הגדול" סחפה צופים רבים ואלפי מעריצים לכוכב העולה, שי חי. לא, זה לא בגלל העיניים היפות שלו או בגלל שהוא מאסטר בקראטה, זה בגלל הפינה האהובה

 עליו מכל בתכנית "כל האמת בפרצוף". שם הוא היישיר מבט לעבר הדיירים הנוספים ואמר את האמת גם אם הוא פגע, העליב ואפילו הכעיס אותם, אך העובדה שלא הודח גרמה לו להבין שהטכניקה הזו תסייע לו להמשך, גם מחוץ לבית האח.

 

הרוח שנשבה וסחפה ארצות שלמות תמשיך להתחזק ולאט לאט אנשים רבים לא יחששו מלהיות הם, ללא צביעות ובלי פוליטקלי קורקט - כי תמיד טוב לומר את האמת ורק את האמת. ולגבי סגנון ההתבטאות, זה כבר עניין של טעם...

 

הכותב הינו סמנכ"ל משרד יחסי ציבור ואסטרטגיה "לרנרקום" תקשורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומית קזלו
עופר ענבר
צילום: שלומית קזלו
מומלצים