שתף קטע נבחר

Street Fighter V: ציפייה גדולה. אכזבה גדולה עוד יותר

כששומעים את שם המשחק, סטריט פייטר, מבינים שמדובר על משחק המכות הנוסטלגי שכולם מכירים. האם המשחק החדש, שנים לאחר קודמו, שווה את זה? בדקנו

לסקירה של סטריט פייטר (או בקיצור SFV) חיכיתי הרבה זמן ואני חייב להודות שברגע שהכנסתי את הדיסק ל-PS4, ההתרגשות הייתה בעיצומה. הציפייה מהגרסה החדשה הייתה, שהיא תגדיר מחדש את המושג משחק מכות איכותי. ואז התחלתי לשחק. ספויילר לסקירה: אני ממש מאוכזב.

 

 

לפני הכל: הדמויות והעלילה

במשחק תוכלו לעקוב אחר סיפור חייהם של הדמויות, ביניהן: Ryu, Ken, Vega, Necalli ויש עוד, כשלכל אחת מהדמויות יש את הסיפור שלה. לצורך העניין ל-Ryu יש בעיה עם הכוח שלו שמשתלט עליו ולכן הוא יוצא למסע בשביל למצוא את הדרך איך לשלוט בכוח האמיתי שלו לטובה. העניין הוא שבגלל שזו עלילת דמויות (ויש הרבה דמויות, 16 במספר), אז נותנים לכל אחת מהן בין שניים לחמישה שלבים קצרים מאוד. במצב הזה אפשר לסיים את כל החלק של ה"עלילה" בפחות משעתיים.

 

מחפש את האני הטוב שלו - Ryu  (צילום מסך) (צילום מסך)
מחפש את האני הטוב שלו - Ryu (צילום מסך)

 

אחד החסרונות הבולטים הוא שלא ניתן לקבוע את רמת הקושי של עלילת המשחק. משמע, כל הקרבות הן ברמה מאוד קלה ואפשר לנצח את כל הדמויות בקלות יחסית. בסך הכל, העלילה קלה, די קצרה ובלי אפשרות לבחור דרגות קושי ומבחינת המשחקיות גם כאן זה קצת מאכזב.

 

בנוסף, תחת אפשרות הסיפור, תהיה לכם האפשרות ללכת למדריך (Tutorial), שם ינסו ללמד אתכם על אילו כפתורים עליכם ללחוץ בשביל להפעיל את הדמויות. אני חייב להשוות את זה ל-Mortal Kombat ולהגיד שאני מאוד מאוכזב, בעיקר כי ההסבר לא ניתן בצורה הכי טובה והוא מספק באופן מאוד בסיסי.

 

הכירו את העלילה של כל שחקן  (צילום מסך) (צילום מסך)
הכירו את העלילה של כל שחקן (צילום מסך)

 

אז כמו בכל משחק מכות רגיל, גם כאן יש את האפשרות לשחק עם חברים שנמצאים איתנו באותו חדר. למרות שזה המוד שתשחקו בו הכי הרבה, ארצה לעבור למוד נוסף, הסורבייבל. כשמו כן הוא, עליכם להישאר בחיים 30 קרבות ברצף. אתם בוחרים דמות וצריכים לעבור את כל השלבים, בעזרת נקודות ש"מקריבים" עבור דברים חיוניים כמו העלאת מד החיים וכן הלאה.

 

עוד שני מודים שיש במשחק הם משימות ואימונים. המוד של המשימות עדיין לא נפתח, אך הוא אמור להיפתח ממש בקרוב. יתר על כך, אם אתם רוצים להתאמן ולבדוק את הדמויות השונות לפני שאתם עולים לרשת או משחקים נגד החברים שלכם, אתם יכולים להיכנס למוד האימונים ולשחק. ניסיתי לשחק בגרסת האונליין של המשחק, אך מסיבות לא ברורות, המשחק לא מצא לי שום דבר.

 

ועכשיו קצת על המשחק עצמו: אני חייב להודות שהגרפיקה במשחק היא מאוד נחמדה וטובה. אתם לא עומדים לראות פה דמויות שנראות ממש אמיתיות, אלא דמויות מצוירות שנראות מעולה ובאיכות טובה. אני חושב שהגרפיקה הוסיפה לי המון חוויה למשחק.

 

גם נראה כמו משחק מחשב  (צילום מסך) (צילום מסך)
גם נראה כמו משחק מחשב (צילום מסך)

 

מהגרפיקה כדאי לעבור לאיכות המשחק עצמו. מרגישים כמה כל מכה משנה, אם במשחק אתם מחליטים לתת מכה חזקה, אתם באמת תראו על המשחק עד כמה המכה שנתתם היא אכן מכה חזקה בהשוואה למכה רגילה שתהיה חלשה יותר. 

הדבר האחרון שאני חייב לציין לטובת המשחק הוא שאין דם ואלימות מוגזמת, כמו שיש במשחקים מתחרים. נכון, המהות של המשחק היא מכות והאלימות בהחלט קיימת, אבל בצורה מעודנת בהשוואה למשחקים האחרים, ואני רואה בכך פלוס גדול במשחק.

 

בשורה התחתונה, למרות שיש יתרונות ברורים למשחק, הגעתי עם ציפיות גדולות ונשארתי עם תחושת אכזבה והחמצה. אני חושב שאם היו משנים את הדברים הקטנים האלו, אפשר היה להמליץ עליו כמשחק ששווה לרוץ לחנויות במהירות ולקנות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
Street Fighter V סטריט פייטר
צילום מסך
מומלצים