שתף קטע נבחר

שרה נתניהו דורשת לפסול את נשיאת בית הדין בתביעת עובד נוסף במעון רה"מ

רעיית ראש הממשלה הגישה בקשה לפסול את השופטת דיתה פרוז'ינין מלדון בתביעתו של גיא אליהו נגד משרד ראש הממשלה: "ננעלה על דעתה ולכן יש לפסול אותה". עו"ד של העובד: "בקשה הזויה"

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו מבקשת בצעד חריג ויוצא דופן לפסול את נשיאת בית הדין האזורי לעבודה, השופטת דיתה פרוז'ינין, מלדון בתביעתו של גיא אליהו, העובד הנוסף שהגיש תביעה נגד משרד ראש הממשלה.

 

נתניהו טוענת כי השופטת "ננעלה" על דעתה וכי לכן עליה לפסול את עצמה מלתת פסק דין גם בתיק של אליהו. יש להדגיש כי השופטת פרוז'ינין קבעה קביעות חמורות בנוגע לשרה נתניהו בתיק שניהל מני נפתלי נגד משרד ראש הממשלה. נפתלי זכה בתביעתו נגד משרד ראש הממשלה כשנקבע שסבל מהעסקה פוגענית במעון ראש הממשלה ונפסקו עבורו 170 אלף שקלים פיצויים.

גיא אליהו (מימין) ומני נפתלי בבית המשפט (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
גיא אליהו (מימין) ומני נפתלי בבית המשפט(צילום: עפר מאיר)

 

"בית הדין הנכבד קבע למעשה באופן נחרץ, נוקב וברור: ההעסקה במעון ראש הממשלה – כלפי כל העובדים, לרבות אליהו, הייתה פוגענית, כל זאת, בין היתר, תוך קבלת עדויותיהם וטענותיהם של נפתלי ואליהו ועדיהם, ודחיית עדויותיהם של העדים מטעם ההגנה", כך נכתב בבקשת הפסילה שהוגשה על ידי עורך הדין יוסי כהן מטעמה של רעיית ראש הממשלה. "דומה שלא נגזים אם נטען כי במצב דברים זה, ההכרעה האפשרית היחידה בתיק אליהו כתובה באותיות קידוש לבנה על הקיר".

 

דורשת לפסול את השופטת. שרה נתניהו, ולצדה עו"ד יוסי כהן (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
דורשת לפסול את השופטת. שרה נתניהו, ולצדה עו"ד יוסי כהן(צילום: אלי מנדלבאום)

 

כזכור, רק בחודש שעבר קבע בית הדין כי מני נפתלי הועסק העסקה פוגענית במעון ראש הממשלה.

 

עו"ד נעמי לנדאו, מומחית לדיני עבודה, המייצגת את גיא אליהו, אמרה היום: "על אף הצהרותיה שהתקשורת רודפת אותה, נדמה כי לגברת נתניהו חסרה תשומת לב, אחרת אין שום דרך להסביר את בקשתה ההזויה לפסול את כבוד הנשיאה פרוז'ינין. אין בבקשה הזו דבר וחצי דבר מלבד שאיפתה החוזרת של הגברת נתניהו להלך אימים ולהטיל מורא על כל מערכת המשפט, לבל תקבל החלטות שלא יישאו חן בעיני הגברת הראשונה. לא ייתכן שהגברת נתניהו תמשיך להטיל כך רפש בשופטת ותהלך אימים גם על ערכאת הערעור שאמורה לדון בעניינה. על הנהלת בתי המשפט לשים לזה סוף".

 

עוד אמרה לנדאו: "הבקשה עצמה אינה ראויה לכל התייחסות עניינית, שכן לגברת נתניהו היו אינספור אפשרויות להציג את עמדתה, להשפיע, להביא עדים מטעמה כפי שאכן עשתה. זהו ניסיון נואל לשפר עמדות מהסיכומים שהוגשו לאחרונה על ידי הפרקליטות בתיקו של גיא אליהו, ולהביע חוסר אמון וחוסר שביעות רצון עמוקים מתפקודן של פרקליטות מחוז ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים