שתף קטע נבחר

בוטלו חגיגות הפורים בבריסל: "אנחנו בחרדה גדולה"

ההחלטה על ביטול חגיגות הפורים התקבלה לבקשת גורמי הביטחון במדינה, בעקבות החשש כי מחבלים נוספים מסתובבים בעיר ומתכננים את הפיגוע הבא. "המשטרה אומרת שהיא לא מסוגלת לאבטח כעת אירועים, כאשר העיר במלחמה", סיפר הרב מנחם מרגולין. כאלף יהודים היו אמורים להשתתף בחגיגות

 

פורים עצוב: הקהילה היהודית בבריסל החליטה לבטל את מסיבת החג המרכזית שתוכננה להתקיים מחר בערב בבית הכנסת הגדול בבריסל, זאת בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית שאירעה הבוקר בבירת בלגיה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

כאלף בני אדם מרוב הקהילות בעיר היו אמורים להשתתף בקריאת המגילה, ובהופעה של האחים גת מישראל. במקום זאת תערוך כל אחת מהן אירוע מצומצם יותר, עם שאיפות צנועות - לצאת ידי חובת מצוות חג הפורים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

תושב בריסל, הרב מנחם מרגולין, מנכ"ל איגוד הקהילות היהודיות באירופה, סיפר ל-ynet כי ההחלטה התקבלה לבקשת גורמי הביטחון, בעקבות החשש כי מחבלים נוספים מסתובבים בעיר ומתכננים את הפיגוע הבא. "המשטרה אומרת שהיא לא מסוגלת לאבטח כעת אירועים, כאשר העיר במלחמה", אמר.  

 

 

הופעה נוספת של האחים גת תוכננה להתקיים הערב באנטוורפן, ובוטלה אף היא. רבה של בלגיה ונציג "ועידת רבני אירופה" במוסדות האיחוד האירופי, הרב אברהם גיגי, אמר כי ״אנחנו בחרדה גדולה, כי לא נדע מה יוליד יום".

 

הוא סיפר כי בשעה שאירעו הפיגועים הבוקר (ג') בשדה התעופה ובתחנת המטרו, הוא שהה עם תלמידים לא-יהודים בבית הכנסת הגדול. "הם נתקפו בחרדה", סיפר, "אך המאבטחים המוצבים דרך קבע, הרגיעו אותנו". רבה הראשי של המדינה ביקש "לשלוח את תנוחומי הקהילה היהודית בבלגיה למשפחות ההרוגים", ואיחל החלמה לפצועים.

 

"זו הכרזת מלחמה"

נשיא "ועידת רבני אירופה", הרב פנחס גולדשמידט, אמר כי "רבני אירופה מתאחדים בתפילה עם

משפחות הנרצחים, ועם הפצועים של מתקפת הטרור בבריסל". לדבריו, "התקפת הטרור הזאת היא הכרזת מלחמה של הטרור הפשיסטי האיסלאמי נגד בירת אירופה המאוחדת - ונגד כל החירויות והערכים של אירופה".

 

הוא הוסיף כי "בבתי הכנסת בעולם יקראו השבוע את מגילת אסתר, שבב סופר על מאבק בין כוחות החושך והאור, שיכול להסתיים אך ורק על ידי ההכרה והידיעה הברורה מי האויב, ועל ידי השמדתו. אנו תפילה שאירופה המאוחדת תדע לאחד כוחות, להילחם בכוחות הרע, החושך והטרור בגבולות, באינטרנט במסגדים ובשווקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המשטרה מסרבת לאבטח
צילום: AFP
צילום אלי איטקין
חגיגות צנועות בבית. הרב גיגי
צילום אלי איטקין
מומלצים