שתף קטע נבחר

הרב שמואל אליהו: "החייל שירה - גיבור; הרמטכ"ל - שערורייה"

רב העיר צפת סבור כי יש "להלל ולשבח" את הלוחם שירה למוות במחבל המנוטרל בחברון, ובמקום להעמידו לדין - לקרוא לסדר דווקא את שר הביטחון והרמטכ"ל: "אנשים נרצחים פה כל יום - ואייזנקוט מתעסק בזקן של החיילים. זה השטויות שיש לו בראש? כמה עוד ייהרגו בגלל הרפיסות הזו?"

גיבוי רבני לחייל היורה: רב העיר צפת שמואל אליהו אומר כי יש "להלל ולשבח" את לוחם חטיבת כפיר שירה למוות במחבל מנוטרל בחברון, ותוקף בחריפות את שר הביטחון והרמטכ"ל, שלדבריו הפכו אותו שעיר לעזזאל.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. היכנסו >>

 

לשיטת אליהו, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית ובימין, לא היורה הוא ספק-גיבור-ספק-עבריין, אלא דווקא מפקדי הצבא. "את אייזנקוט צריכים לקרוא לסדר", אמר בראיון לרדיו "קול רגע", "אנשים נרצחים פה כל יום - והוא מתעסק בזקנים. זה השטויות שיש לו בראש? זה מה שהוא מתעסק?".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הוא הדגיש כי על הצבא להילחם בכל מחבל ולהבטיח שלא יחזור חי לביתו, ולפיכך במקרה המדובר בחברון הטעות לא הייתה במעשה החייל אלא בהוראות המפקדים. "הבעיה היא בצורה שצה"ל מתנהל. הפקודות שערורייתיות. הרוח של יעלון ואייזנקוט - זו השערורייה, ולא החייל המסכן... הייתי קורא לסדר את הרמטכ"ל ואת שר הביטחון".

 

"במשך למעלה מחצי שנה לא מצליחים לעצור את שפיכות הדמים הזו ועכשיו מתעלקים על החייל הזה", המחיש הרב בנימה צינית את האבסורד, "יש כבר למעלה משלושים נרצחים, יש עשרות פצועים, יש מאות משפחות פגועות - אבל החייל הזה, הגיבור הזה - הוא האסון. עליו צריכים כולם להתעלק - מהרמטכ"ל, עד שר הביטחון, עד חברי הכנסת".

 

הרב אליהו האשים את מפקדי הצבא כי בחוסר הגיבוי לחיילים בחזית הם שוברים את רוחם. "זה הדבר הכי מטופש", אמר, "הוא (אייזנקוט) מעמיד לדין רק את החייל המסכן הזה? הוא מעמיד לדין את כל החיילים... כמה ייהרגו בגלל הרפיסות הזו".

 

"לרסק כל מחבל"

"איך ייתכן שיושב רמטכ"ל ומקבל משכורת של 25 או 40 אלף שקל בחודש, ולא עוצר את האינתיפאדה הזו? איפה כל צה"ל הגדול, הגיבור והנורא? ... אז הפכו את הבעיה, והחייל זה הבעיה פתאום. מי שלא פותר את הבעיה האמיתית, מוצא לו איזה קורבן".

 

"איפה תתי-האלופים האלה? בשביל מה הם מקבלים משכורת ופנסיה? מה הם עושים בחיים? ... במקום להפנות יד קשה כלפי הרוצחים האלה, הם אלופים בלשחרר רוצחים מבית הסוהר. הם אלופים בלהעביר כסף לרשות הפלסטינית שמסיתה כל הזמן".

 

לדבריו, "צריכים לחזק את חיילי צה"ל, שיילחמו, שירסקו אותם, שכל מחבל שמגיע, שמניף יד - שיידע שלא רק הוא מת, אלא כל משפחתו מגורשת לעזה... כל מי שבא לפיגוע צריך לדעת שהוא לא יוצא חי, שהמשפחה שלו מגורשת לעזה ושכל רכוש המשפחה שלו מחולט לטובת פיצוי המשפחה (של הנפגע)".

 

על השאלה איך היה נלחם בטרור היחידים, השיב הרב אליהו: "הם הרי אלופים בלתת צווי הרחקה ליהודים. מספיק יהודים קיבלו צווי הרחקה על שטויות, על חתיכת עץ זית, אז אי אפשר לעשות צווי הרחקה למשפחות של מחבלים? אי אפשר להגלות אותם? מה קרה? למה זה טוב מול יהודים ולא מול ערבים? כשרוצים, יש פיתרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמנואל מימון
"הרמטכ"ל מתעסק בזקנים". הרב שמואל אליהו
צילום: עמנואל מימון
"הוא גיבור". החייל
מומלצים