שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ראשון לציון: שכונה חדשה עם 1,300 דירות

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בראשל"צ אישרה תוכנית בדרום-מזרח העיר להקמת 21 מגדלי מגורים עם 1,300 דירות, חלקן יהיו בנות 3 חדרים לטובת הזוגות הצעירים. דירות 4 חדרים יעלו החל מ-1.8 מיליון שקל

עוד תוכנית ענק בראשון לציון בדרך לאישור: ל-ynet נודע כי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר אישרה באחרונה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה עם 1,300 יחידות דיור בדרום-מזרח ראשון לציון, והגישה אותה לאישור הוועדה המחוזית. הוחלט כי כ-25% מכלל הדירות שייבנו יכללו 3 חדרים בשטח מקסימלי של 80 מ"ר, ויהיו מיועדות לזוגות צעירים.

 

התוכנית, המכונה מגדלי משולש נים, חלה על שטח של 210 דונם בקרבת מחלף הראשונים (צומת גן הוורדים) וכביש 431, בסמוך לתחנת הרכבת הראשונים וליד קניון עזריאלי שנבנה בימים אלה. מדובר באחת מעתודות הקרקע המרכזיות בעיר, שבהן נבנים כיום פרויקטים נוספים למגורים.

 

במסגרת התוכנית ייבנו 1,300 יחידות דיור ב-18 מגדלי מגורים מדורגים, חלקם בני 8-13 קומות וחלקם בני 18-20 קומות. תמהיל הדירות מגוון ויכלול דירות בנות 3,4,5 חדרים וכן דירות פנטהאוז, לופט וגן. כמו כן, ייבנו במקום 3 מגדלי מגורים בני 24 קומות עם 234 יחידות דיור בנות 3 חדרים בשטח של 80 מ"ר.

 

בשליש מהדירות שייבנו אוחזות החברות נדל"ן-נדל"ן וקבוצת כהן פליקס חברה לבניין ופיתוח, שרכשו לפני מספר שנים חלק מהקרקעות במתחם מבעלים פרטיים. ביחידות הדיור הנותרות מחזיקים משקיעים פרטיים שרכשו גם הם קרקעות בזמנו, ויחד עם היזמים יבנו את הפרויקט במסגרת של קבוצת רכישה.

הדמיית הפרויקט. חלק מהדירות אמורות להיות מותאמות לזוגות צעירים ()
הדמיית הפרויקט. חלק מהדירות אמורות להיות מותאמות לזוגות צעירים

בימים אלה נותרו לשיווק 30 יחידות קרקע אחרונות למשקיעים פרטיים. כאשר התוכנית תאושר למתן תוקף בוועדות התכנון, יוכלו היזמים לשווק את הדירות שבבעלותם לציבור הרחב, והבעלים הפרטיים לבנות את דירתם. על פי ההערכות, דירת 4 חדרים בשכונה תעלה החל מ-1.8 מיליון שקל; ודירת 5 חדרים החל מ-2.3 מיליון שקל. טרם נקבע המחיר לדירות בנות 3 חדרים.

 

"מאחר שאין עתודות קרקע לבנייה חדשה בעיר, הפרויקט עתיד למשוך משפרי דיור. כמו כן, האזור צפוי לקבל את מרכז תשומת הלב של הפיתוח הסביבתי ולכן גם יעניין משקיעים. אני סבור שפרויקט המגורים יביא רוח חדשה לאזור ויהפוך אותו למרכז החדש של העיר", ציין פליקס כהן המתמחה בייזום.

 

נזכיר כי באחרונה אושרה תוכנית להקמת מתחם ענק לתעסוקה ומגורים בעיר שנקרא מתחם האלף, אשר יכלול כ-5,500 יחידות דיור ו-1.7 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה. לצד מתחם זה אושרה גם תוכנית ראשון איילון בשטח של כ-500 דונם, במסגרתה ניתנה תוספת של זכויות בנייה שכמעט מכפילות את הקיים היום, כלומר 360 אלף מ"ר נוספים ל-400 אלף מ"ר הקיימים היום. במבנים מסוימים יינתנו זכויות בנייה של עד פי 5 מהקיים - דבר שיאפשר הקמת מגדלים בגובה של עד 20 קומות.

 

עוד בערוץ הנדל"ן: צפו במלחמת שכונות בראשון לציון 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיית פרויקט מגדלי נים בראשון לציון
מומלצים