שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לירית בלבן: "רוצה לצאת מנעמי כפית"

  הדמות שלה ב"בורר" הולכת איתה לכל מקום ונעמי כפית הפך לשמה השני, אבל השחקנית לירית בלבן כבר מוכנה להיפרד. "עשיתי דברים אחרים ושונים", היא אומרת בראיון רגע לפני שהיא הופכת לכוכבת ילדים עם תפקיד בסדרת הנוער החדשה "נעלמים"

  כבר יותר מ-20 שנה היא מככבת על בימות התיאטרון, על המסך הקטן והגדול, ועדיין - השחקנית לירית בלבן כמהה לתפקידים דרמטיים יותר. זה לא שהיא לא שונאת את הטייפקאסט הקומי שדבק בה, בין היתר בזכות תפקידים כמו נעמי כפית ב"בורר", ובכל זאת - היא שואפת לכיוונים נוספים.

   

  "מבחינתי אני שחקנית דרמטית. זה מאוד כיף לשחק תפקידים קומיים, הלוואי וכן ירבו וזו ממש מתנה, וזה אבל כמובן כשחקן אתה יכול ורוצה לעשות מגוון של תפקידים", היא אומרת בראיון ל-ynet. "זה מוזר כי בתחילת הקריירה, כשלמדתי משחק ב'ניסן נתיב', הייתי השחקנית הדרמטית של הכיתה, וכשיצאתי מהלימודים התגלגלתי לתפקידים קומיים, אבל אני מאוד אוהבת את שני הדברים".

   

   

  בימים אלה בלבן (44) חווה גיוון עם תפקיד קצת שונה - בסדרת הנוער החדשה "נעלמים", שיצרו ירון ארזי וסוכנות היצוג והתוכן ADD ותעלה בשבוע הבא (ניקולודיאון, HOT, ימים א'-ד'). בסדרה, שתעסוק בתעלומת מתח, היא מגלמת מנהלת בית ספר שבו מתרחשים דברים מסתוריים. "אני חושבת שהיא קצת שונה ויש בה מין טריק כזה מאוד מעניין וטיפה אחר מסדרות הנוער שאני מכירה".

   

  את מוכנה לטירוף הערצת הילדים?

   

  "התפקיד שלי שם הוא לא אחד הראשיים, ואני מאמינה שמי שיהיה להיט הם בני ובנות הנוער והחתיכים והיפות. ומה לעשות - אני כבר כבר לא שם", היא צוחקת. 

   

  לירית בלבן בסדרה (צילום: גיא פיטשון ) (צילום: גיא פיטשון )
  לירית בלבן בסדרה(צילום: גיא פיטשון )
   

  אבל בלבן יודעת שגם תפקידי משנה בסדרות מהסוג הזה יכולות להפוך אותך לכוכב ילדים ברגע. שיחקתי ב'שלושה פרקים של גאליס', והיתה היסטריה ברחוב, בבית הספר של הילדים שלי. היה לי קשה להסתובב בקניון. הייתי בשוק. די התפלאתי כי זה לא היה תפקיד גדול".

   

  את רוצה שהילדים שלך יראו סדרות כאלה?

   

  "אין לי בעיה איתן. אבל למשל את 'הבורר' לא הייתי רוצה שהילד שלי יראה, ואני גם בטוחה שהוא לא יראה את זה. אני אחת שרוצה שהילדים שלה ידעו מה היא עושה, אבל בתור אמא אני מסתכלת על דברים אחרת".

   

  "נעלמים". קצת שונה ()
  "נעלמים". קצת שונה
   

  סדרות נוער צריכות לחנך את בני הנוער לדעתך?

   

  "אני לא חושבת שהסדרות האלה צריכות לחנך, אבל מצד שני צריכים להיות זהירים בתכנים ובאופן הדיבור. הילד שלי עכשיו רואה את 'אלישע' שמשודרת בערוץ הילדים, והיא מאוד מצחיקה ולא מתיימרת להיות חינוכית. הילדים לא אוהבים את התכנים החינוכיים, ובסופו של דבר המטרה היא לא לחנך או לא, אלא לעניין או לאתגר מחשבתית מבחינת הסיפור. ילדים יכולים לספוג דברים מורכבים".

   

  הקריירה של בלבן משלבת כעת בין הצגות בתיאטרון חיפה, מופע בידור ותפקידים שונים על המסך, אבל הציבור עוד לא שכח לה את  נעמי כפית - התפקיד המיתולוגי מסדרת הטלוויזיה ה"בורר". היא כבר התרגלה לחיות איתה, אבל לא תמיד בשלום. "נעמי כפית זה כבר השם השני שלי. יש בזה הרבה צדדים, צד טוב כמובן, וגם צד בעייתי - כשרוצים לצאת מהקיטלוג הזה. אני רוצה לצאת מהקיטלוג של נעמי כפית, עשיתי דברים אחרים ושונים מנעמי כפית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא פיטשון
  לירית בלבן ב"נעלמים"
  צילום: גיא פיטשון
  לאתר ההטבות
  מומלצים