שתף קטע נבחר

יקר לגור במרכז? תעברו לקרוואן בעוטף עזה

המשרד לפיתוח הנגב והגליל יוצא בתוכנית סיוע למשפחות שיעברו ליישובי עוטף עזה. במסגרתה ייבנו 300 דירות חדשות, ישפוצו מבנים ישנים שיוסבו למגורים ויינתן עבורם סבסוד של כ-80% ויוצבו קרוואנים לאכלוס מיידי

נראה כי על אף הרקע הביטחוני ביישובי עוטף עזה, ישנה רשימת המתנה משמעותית למציאת דירה באזור. ל-ynet נודע כי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מוציא לדרך תוכנית סיוע בנושא ומציע לכל משפחה שתבחר לעבור ליישובים אלה להתגורר במבנה בשטח של כ-80 מ"ר, במימון של למעלה מ-80% מעלות הנכס.

 

קוצר הפטור ממס שבח על מכירת דירות

בעלי דירה ריקה בת"א? תתכוננו לשלם יותר

יזמי נדל"ן: "קבלנים זרים יוזילו את הדירות"

 

במשרד תולים את ההתעניינות הנדל"נית הגוברת בעליית מחירי הדיור במרכז הארץ, וכן ברצון לגור בבתים פרטיים וביישובים המקיימים חיי קהילה. בשל הביקוש הגבוה, אזלו יחידות הדיור הפנויות לאכלוס ביישובי עוטף עזה, ונוצרה רשימת המתנה של מאות משפחות המעוניינות לעבור להתגורר באזור.

מבנה מגורים בעוטף עזה שמוצע לציבור בסבסוד. יש גם קרוואנים ()
מבנה מגורים בעוטף עזה שמוצע לציבור בסבסוד. יש גם קרוואנים
 

לנוכח המצוקה שנוצרה, וכדי להתמודד עם הביקוש, מוביל כעת המשרד הקמה של כ-300 יחידות דיור, לצד שיפוצם של עוד מאות מבנים ותיקים והסבתם למגורים, בעלות כוללת של כ-25 מיליון שקל. במקביל, החלו להציב מבנים ניידים (קרוואנים) ביישובים כדי לאפשר את קליטתן המיידית של עשרות משפחות.

 

לדברי מנכ"לית המשרד, סיגל שאלתיאל הלוי, "נציב כ-80 מבנים ניידים יבילים בגודל ממוצע של 80 מ"ר, כולל ממ"ד, בדומה לדירת 4 חדרים. בעתיד הקרוב נוסיף יחידות נוספות ונסייע בבניית בתי אגודה. במסגרת זו, משפחה נכנסת לבית לשכירות למשך שנה, שבמהלכה היא בודקת את התאמתה ליישוב".

 

שאלתיאל הלוי הוסיפה כי "ההטבה המשמעותית לשוכרים טמונה בתשלומי השכירות שישלמו במשך התקופה - אשר ייחשבו כחלק מההון העצמי של הדיירים. מעין 'ליסיניג' בעת רכישת יחידת הדיור. הסכום ינוכה ממחיר הבית הסופי".

 

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, ציין כי "כאשר ראינו את המגמה והביקוש הרב, הקצנו משאבים רבים לענות על הצורך. אנחנו מעניקים כ-400 אלף שקל לכל משפחה שרוכשת מבנה של כ-83 מ"ר ביישובים הקדמיים בעוטף עזה, כאשר העלות היא 525 אלף שקל. יתרה מכך, אנחנו מאפשרים לשלם את הסכום הנותר בפריסה למספר שנים. כ-40 מבנים כבר נמצאים בעבודות הקמה, ואנחנו מתכוונים להציב את המבנים הראשונים לאכלוס לטובת קליטת משפחות חדשות עוד לפני פתיחת שנת הלימודים".

 

הנתונים המלאים על הפתרונות החדשים לנדל"ן בעוטף עזה יעלו לדיון בוועידת הנגב שתתקיים ב-12 באפריל בירוחם, במעמד ראש המשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן רבלין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוטף עזה. ביקושים קשיחים בגלל מחירי הדיור הגבוהים
מומלצים