שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: האקרים סינים גנבו חומר סודי מלוס אלאמוס
  העיתון "וושינגטון טיימס" מפרסם כי הסינים הצליחו לגנוב מסמכים רגישים, המכילים מידע על נשק גרעיני. אנשי מודיעין סיפרו, כי הפריצה למחשב נחשפה כבר בתחילת 1999, אך נשמרה בסוד

  האקרים, שלפי החשד עבדו בשביל מוסד ממשלתי סיני בבייג'ינג, פרצו למערכת המחשבים במעבדות של לוס אלאמוס, וגנבו מסמכים רגישים, כולל כאלה המכילים מידע על נשק גרעיני - כך מדווח "וושינגטון טיימס".
  גניבת המסמכים הרגישים, אם כי לא מסווגים, נחשפה כבר בתחילת 1999, אבל נשמרה בסוד עד עתה - ציינו אנשי מודיעין אמריקנים, שסירבו להזדהות בשמם.
  אנשי המודיעין הוסיפו, כי המקרה הוא דוגמה טובה לטכניקות של מרגלי מחשבים, הפועלים בשביל סין, ואשר צבא בייג'ינג מטפח במשך שנים.
  ההאקרים חדרו ל-FTP באתר האינטרנט של לוס אלאמוס, דרך מחשבי מעבר באוניברסיטאות אמריקניות. אתרי FTP כאלה משמשים לעתים קרובות לאחסון מידע.
  אין זה המקרה הראשון של גניבת מידע בידי הסינים. מדען שפוטר מלוס אלאמוס, ששמו וון הו, מחכה למשפטו בגין טיפול לקוי במידע רגיש וסודי על נשק גרעיני. מעצרו בא לאחר חקירה שגילתה כי סין השיגה מידע סודי על פריסת ראשי החץ הגרעיניים של ארצות הברית.
  דובר המעבדות בלוס אלאמוס הודה, כי בזמן שבו מדובר אכן היו פריצות למחשבי המעבדות, אך לדבריו אין שום רישום על הטענת מידע מה-FTP בידי הסינים.

  לפנייה לכתב/ת
  רויטרס
  השריפה שפרצה בלוס אלאמוס בסוף מאי
  רויטרס
  מומלצים