שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיטה חדשה: הגדלת חזה בהרדמה מקומית

  עכשיו כבר לא צריך לעבור הרדמה מלאה כדי לעבור ניתוח הגדלת חזה. שיטה חדשה מאפשרת ביצוע הניתוח, הנחשב לאחד הפופולריים בהרדמה מקומית בלבד. איך מתבצע הניתוח החדשני ולמי זה מתאים?

  בשיתוף המרכז הרפואי ד"ר דב קליין

   

  חשקה נפשך בהגדלת חזה אך תמיד חששת מהרדמה כללית? אותו פחד מיתולוגי מהבלתי נודע, מאובדן השליטה. התחושה הקשה שמא לא תתעוררי. אז נכון שהרדמה כללית כיום הינה פעולה בטוחה. יותר בטוחה אף יותר מנהיגה יומיומית בכביש סואן, אך עדיין, החשש משתק ואפשר להבין את מי שבכל זאת פוחדת.

   

  לאחרונה הושק במרכז הרפואי דב קליין ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית. הניתוח מתבצע בחדר הניתוח, בהשגחת מרדים בכיר ובהרדמה מקומית בלבד.

   

  כך תוכלי לבחור במוזיקה נעימה וגם לשוחח עם הרופא במהלך הפעולה שתמשך כשעה וחצי. בסיום התהליך, כל מה שנשאר הוא נשיקות, חיבוקים והשמחה של "אחרי" – והביתה. כמעט כמו ביקור במרפאה לצורך בוטוקס או רופא שיניים.

   

  אחד הניתוחים הפופולריים בעולם

  ניתוח הגדלת חזה הינו אחד הניתוחים הפופולאריים בארץ ובעולם. אלפי נשים עוברות את הניתוח בכל שנה. זהו אחד הניתוחים המתגמלים ביותר הקיימים ברפואה המודרנית מבחינת שביעות הרצון וחיזוק תדמית הגוף של המטופלות שעוברות אותו.

   

  רובן המוחלט של המטופלות עוברות את הניתוח בהרדמה כללית. במהלך הניתוח המנתח יוצר פתח גישה בעור ודרכו מפתח כיס במימדים המתאימים במדויק לשתל שיוכנס. הפתח, שלאחר תקופת ההחלמה יהפוך להיות הצלקת העורית יכול להיות ממקום באזור הקפל התת שדי, באזור העטרה או בקפל סמוי בבית השחי - "הגדלה ללא צלקות".

   

  כשהניתוח מבוצע בהרדמה כללית נוהגים הרופאים המרדימים להוסיף הרדמה מקומית (כמו אצל רופא שיניים) לתוך הכיס ולאזור הצלקת על מנת לאפשר לך יממה של החלמה נטולת כאבים.

   

  ראוי לציין שהרדמה כללית הינה פעולה בטוחה יוצאת דופן ועשרות אלפי ניתוחים מורכבים בהרדמה כללית מבוצעים כל שנה בארץ. כשההרדמה מבוצעת על ידי מרדים מוסמך ובמרכז רפואי מוכר על ידי משרד הבריאות הסיכוי לתקלות כמעט ואינו קיים. נשים רבות שמחות לקראת השינה הצפויה ומתארות אותה כהפסקה קצרה ומבורכת מעומס החיים המודרני.

   

  הגדלת חזה בהרדמה כללית הינה פעולה מהירה ומתגמלת שמשכה נע בין 45 דק' לשעה בתלות במורכבות המקרה. עם סיום הניתוח תועברי להתאוששות למשך כחצי שעה ובהמשך לאחר מספר שעות של השגחה תשתחררי לביתך חמושה בחזה החדש - אבל כל זה הרי כבר בבחינת ידע כללי מצוי.

   

  אלפי נשים עוברות ניתוחי הגדלת חזה מדי שנה (צילום: index open) (צילום: index open)
  אלפי נשים עוברות ניתוחי הגדלת חזה מדי שנה(צילום: index open)

    

  איך מתבצע הניתוח?

  הבשורה הגדולה מגיעה מד"ר דב קליין ומהמרכז הרפואי שלו, לאותן מטופלות שמעוניינות בהגדלה אך אינן רוצות או שאינן מסוגלות לעבור הרדמה כללית. אם את שוקלת לעבור הגדלת חזה בהרדמה מקומית וגם אם לא, ודאי תסתקרני לקרוא את ההמשך.

   

  עם הכניסה לחדר הניתוח תכירי את הצוות הרפואי ותשכבי על מיטת הניתוחים המרופדת, לאחר שוידאו שהטמפרטורה בחדר נוחה, האווירה רגועה והמוסיקה לשביעות רצונך.

   

  בנקודה זו יחדיר הרופא עירוי קטן לווריד באמה ויחבר למוניטור אק"ג ולחץ דם.

   

  כעת אנו מוכנים להתחיל בניתוח עצמו. האחות הרחוצה תנקה ביסודיות אך בעדינות את אזור החזה באמצעות ספוגיות טבולות בסבון רפואי ובהמשך בנוזל אלכוהולי מיוחד. שלב זה נקרא - שלב הרחצה הסטרילית.

   

  בסיומו יונחו כיסויים סטריליים על זרועותיך ופלג גופך התחתון. בתלות בסקרנותך ובאומץ ליבך תוכלי לבחור להניח חוצץ בין ראשך לבין השדה הניתוחי על מנת שלא לראות את המנתח בפעולה או שלא, או אז צפויה לך חוויה ייחודית למדי.

   

  בשלב זה ניתן, אך אין חובה, לתת מעט חומר מטשטש דרך העירוי, שישרה עליך אווירת רוגע נעימה. טרם ביצוע החתך יזריק המנתח חומר הרדמה מקומית במספר דקירות באזור החתך הניתוחי המתוכנן.

   

  ייתכן שתרגישי תחושת צריבה עדינה במהלך הזרקת החומר אך אין מדובר בכאב משמעותי. כעת יוזלף לאזור הכיס המתוכנן נוזלים מחוממים הרווים בחומרי הרדמה מקומית ובחומר המקטין אפשרות לדמם.

   

  הכיס יכול להיות מעל או מתחת לשריר בהתאמה למה שנקבע עם ד"ר קליין או הרופא המנתח מטעמו, טרם הניתוח. ייתכן שתרגישי מעט אי נוחות או לחץ הנובעים מהתפשטות הנוזל בתוך הכיס (תחושה דומה לתחושה שמרגישים אחרי ניתוח ההגדלה כשהשתל בפנים).

   

  טכניקה זו הנקראת טכניקת הצפת הרקמה, מוכרת לנו מזה שלושה עשורים והרופאים נעזרים בה כמעט תמיד בניתוחי שאיבת שומן ומתיחת פנים.

  השיטה בטוחה מאוד לאור הניסיון הרב שנצבר איתה. לאחר הצפת הרקמה נוכל לבצע את הניתוח בצורה חופשית וללא כאב אם כי עשויה להיות אי נוחות קלה ולרוב נסבלת.

   

  עם סיום ההזלפה נמתין מספר דקות להשפעת החומרים. כעת יבצע המנתח את חתך הגישה ויצור את הכיס. ייתכן ויהיה ריח חריכה עדין או שיעלה מעט עשן - מדובר באירועים תקינים לחלוטין ושכיחים יחסית בעת שימוש בסכין חשמלית הקרויה בעגה המקצועית - דיאטרמיה.

   

  כשהכיס מוכן יבוצעו שטיפות שלו בנוזל המכיל תמיסה אנטיביוטית, יפתחו השתלים ויוחדרו אל תוך הכיס. יתרון בלעדי של הניתוח בהרדמה מקומית הוא היכולת לשוחח עם המנתח במהלך הביצוע ואף לצפות בתוצאה עוד במהלך הניתוח משום שייתכן ותרצי לבחון גדלים שונים של שתלים בדומה למדידת השתל בחזייה בעת הייעוץ רק שהפעם על באמת.

   

  לאחר שהגודל והמראה השביע את רצון המטופלת והן את זה של המנתח, נסגור בשכבות את החתך הניתוחי, נדביק פלסטר על החתך הטרי, ננקה מעט, נלבש חזיית ספורט ייחודית עם סגירה קדמית (עדיף שחורה), ונפסע מחוץ לחדר הניתוח אל פינת ההמתנה, שם תוכלי לשתות כוס שתייה קרה או חמה, לאכול ארוחה קלה, להתלבש והביתה להתחדש.

   

  היתרונות והחסרונות

  משכו הצפוי של הניתוח בהרדמה מקומית עומד על כשעה וחצי עד שעתיים. ארוך יותר מניתוח הגדלה בהרדמה כללית אך יש לזכור שנחסכות שעות ההתאוששות הארוכות.

   

  יתרונותיה של השיטה ברורים אך מכאן גם עולים חסרונותיה - משך הניתוח מתארך מעט ביחס לניתוח הגדלת חזה בהרדמה כללית והמטופלת עשויה לחוש אי נוחות ובעצם להיות שותפה למהלכו. לא ניתן לבצע הרמה באמצעות הרדמה מקומית בלבד.

   

  ג' אם לשלושה, שבמשך שנים חששה מההרדמה הכללית החליטה שלרגל יום הולדתה ה-50 תעניק לעצמה את המתנה שעליה חלמה שנים כה רבות.

  אחרי סירובים רבים הגיעה אל המרכז הרפואי ד"ר דב קליין ובחודש האחרון עברה הגדלת חזה בהרדמה מקומית.

   

  "החוויה שונה לחלוטין מכל מה שדמיינתי. האווירה נעימה ולא מלחיצה, אין כלל כאב אולי מעט אי נוחות. מספר דקות לאחר סיום הניתוח התלבשתי, אכלתי ארוחה קלה ונסעתי הביתה. פשוט, נעים וקל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הגדלת חזה. עכשיו לא צריך הרדמה מלאה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים