שתף קטע נבחר

כחלון מזהיר מסדקים בקואליציה: "בלתי אפשרי לתפקד כך"

שר האוצר אמר כי הוא לוחץ כל העת על נתניהו להרחבת הקואליציה: "בחודשיים האחרונים יש סדקים בעיקר מכיוון הליכוד. יהיה בלתי אפשרי להמשיך ולתפקד בקואליציה הנוכחית אם לא ייעשה סדר"

חוק ההשעיה עבר ברוב של 59 ח"כים בלבד, הצעות נוספות נפלו ואחרות כלל לא עלו לדיון - וכעת מודה שר האוצר משה כחלון כי "קשה מאוד לתפקיד בצורה הזו". יו"ר כולנו התייחס אתמול (ג') לקשיי הקואליציה בכנס העסקי-אקדמי של אוניברסיטת תל אביב ואמר כי "בחודשיים האחרונים אנחנו כמעט לא מביאים לכנסת חוקים שנויים במחלוקת כי אין לנו רוב להעביר אותם". הוא הבהיר כי "יהיה בלתי אפשרי להמשיך ולתפקד בקואליציה הנוכחית אם לא ייעשה סדר".

 

 

שר האוצר משה כחלון  (צילום: מוטי קמי) (צילום: מוטי קמי)
שר האוצר משה כחלון (צילום: מוטי קמי)
 

מבלי להזכיר את אברהם נגוסה ודודי אמסלם מהליכוד בשמם, אמר כחלון כי "קשה מאוד לתפקד בצורה הזאת, במיוחד בחודשיים האחרונים מאז ששני חברי כנסת מהליכוד החליטו לעשות שבת לעצמם ולא להגיע להצבעות. בשנה הראשונה הצלחנו להעביר תקציב וכמעט כל מה שרצינו, אבל בחודשיים האחרונים יש סדקים בעיקר מכיוון הליכוד". אמסלם ונגוסה לא התייצבו להצבעה על חוק ההשעיה, ולכן החוק עבר בתמיכת 59 ח"כים, אף שהיועץ המשפטי לכנסת אמר כי "רצוי" שיתמכו בו 61.

 

שר האוצר ציין כי דיבר על כך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, "וגם בישיבת ראשי הקואליציה אמרתי שיהיה קשה מאוד להמשיך לתפקד בצורה הזאת. אני ממשיך כל הזמן ללחוץ על ראש הממשלה להרחיב את הקואליציה".

 

על התקציב הדו-שנתי אמר כחלון: "תקציב דו-שנתי הוא לא ערובה לכלום. ראש הממשלה רוצה יציבות פוליטית, אבל אני לא חושב שזה ערובה לזה. יכול להיות תקציב ופתאום מתפתח משבר כמו עם הרפורמים ואז לא יעזור גם תקציב לארבע שנים. אם הקואליציה יציבה אין בעיה שיהיה תקציב לשנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר האוצר כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים