שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוטלה השביתה: הלימודים בעל-יסודיים יתקיימו כרגיל
  ארגון המורים הודיע אתמול כי סכסוך העבודה החריף מול משרד החינוך נמשך והכריז על השבתת הלימודים בחטיבות העליונות מחר למשך שלוש שעות. הערב חזרו בהם. משרד החינוך: "לוקחים 300 אלף תלמידים כבני ערובה". מועצת התלמידים הארצית: "אנחנו שק חבטות"

  הלימודים מחר (ה') יתקיימו כסדרם בבתי הספר העל-יסודיים בכל הארץ, זאת לאחר פגישה דחופה שכינסה הערב מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, בלשכתה יחד עם הממונה על השכר באוצר, קובי אמסלם ומנכ"ל השלטון המקומי, שלמה דולברג, בעקבות איומי השביתה מצד ארגון המורים. לאחר הפגישה הודיע יו"ר ארגון המורים, רן ארז, כי לא ישבית מחר את הלימודים. מנכ"לית משרד החינוך ציינה כי המשרד ימשיך בהידברות עם הארגון.

  על רקע ההכנות לבגרויות - שביתה של שלוש שעות (צילום: עידו ארז)
  על רקע ההכנות לבגרויות - שביתה של שלוש שעות(צילום: עידו ארז)
   

  ארז הודיע כבר אתמול, לאחר ישיבת הנהלה, כי הלימודים בחטיבות העליונות יושבתו מחר במשך שלוש שעות ויחלו בשעה 11:00. ההחלטה הייתה המשך של סכסוך עבודה שהכריז ארגון המורים מול משרד החינוך בחודש דצמבר האחרון, לדבריו בשל היעדר טיפול בדרישות הארגון. ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "ראוי שהנושא יטופל סביב שולחן הדיונים ולא תחת איומים והשבתות".

   

  מארגון המורים נמסר הערב כי "לאור התערבותם של יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ומנכ"ל השלטון המקומי, שלמה דולברג, החליט משרד החינוך לקיים משא ומתן לבירור הסוגיות שבסכסוך. התקיימה ישיבה עיניינית בהשתתפות משרד החינוך, משרד האוצר, מרכז השלטון המקומי וארגון המורים וסוכם לתת הזדמנות נוספת למשא ומתן לפתרון הבעיות הקיימות עד לתום חופשת הפסח. לאור זאת, השביתה שתוכננה למחר מבוטלת והלימודים יתקיימו כסדרם".

   

  במכתב ששיגר ארז למנהלים אתמול עם הכרזת השביתה הוא הסביר: "עד היום לא משולמות תוספות שכר למורי השל"ח, עד היום לא משולמות תוספות שכר למורים בתפקידי הדרכה, משרד החינוך לא נענה להצעותינו לתגמל את רכזי המחויבות האישית, בבתי ספר רבים לא הוכנו פינות עבודה מתאימות, קיימת אי-בהירות, שלא לומר אי-סדר, בכל הקשור לרפורמה 'ישראל עולה כיתה', וכן קיימים אי-בהירות וניצול לרעה של הרפורמה בבחינות הבגרות, כולל חלוקת חומר המבחן והציונים ל-70% ו-30% בהערכה חלופית".

   

  בתחילת השבוע הודיע ארז כי מיד לאחר חג הפסח יאסרו יציאת תלמידים מבית הספר, למעט ימי של"ח. המשמעות היא שתלמידים לא יצאו לטיולים, תיאטראות, הצגות ועוד. יש לציין כי השביתה הייתה אמורה לחול על מורי ארגון המורים בלבד, ולא על מורי הסתדרות המורים. מהסתדרות המורים נמסר כי הלימודים בכיתות ז' עד ט' בחטיבות הביניים יתקיימו מחר כסדרם. בנוסף נמסר כי כל הפעילויות הבית-ספריות כגון יציאה לטיולים ופעילויות תרבות יתקיימו גם הן כסדרן.

   

  במשרד החינוך הגיבו להחלטתו של ארז להשבית את הלימודים לשלוש שעות ואמרו כי אין להם מושג על מה ההשבתה. "השביתה תפגע בכ-300 אלף תלמידים שמשלימים בימים אלה את ההכנות לקראת הבגרויות", הבהירו. "השבתה זו מצטרפת לסדרה של השבתות שאירעו בחודשים האחרונים. יצוין כי רצף ההשבתות יוצר פגיעה בשטף הלמידה השנתית ובהכנות לקראת הבגרויות".

  יו"ר ארגון המורים רן ארז
  יו"ר ארגון המורים רן ארז
   

  לדברי משרד החינוך, לארגון המורים אין כל עילה להשבתה. "הארגון חתום על הסכמים קיבוציים שבהם התחייב לשקט תעשייתי עד לתאריך 31 באוגוסט 2017. כמו כן, בחודשים האחרונים קיים משרד החינוך עשרות פגישות עם נציגי ארגון המורים. לצד הפגישות כמעט מדי יום מקיימים המשרד והארגון חלופת מכתבים. לראיה, לפני כעשרה ימים כן גובש מתווה לרפורמה עם מורי השל"ח. גיבוש המתווה בנושא הדרכה מצוי לקראת סיום. כל אלה קודמו למרות קריאתו של הארגון לנתק מגע עם משרד החינוך".

   

  עוד הדגישו כי הכרעה בכל נושא "ראוי שתיעשה סביב שולחן הדיונים ולא תחת איומים והשבתות. המשרד קורא לארגון להמשיך ולהידבר, ולא להשתמש במערכת החינוך ובכלל זה בתלמידים כבני ערובה".

   

  גם מועצת התלמידים והנוער הארצית התבטאה נגד החלטת הארגון להשבית את הלימודים. יו"ר המועצה אליאב בטיטו אמר: "מאכזב לשמוע כי ארגון המורים ממשיך עם האיומים ולא מוכן לסגור את הנושא בחדרי הדיונים. מתקיימת כאן פגיעה ישירה בכ-300 אלף תלמידים ותלמידות שמתכוננים לבחינות הבגרות. הגיע הזמן שארגון המורים יבין שהתלמידים אינם שק החבטות שלו, לא ייתכן כי בכל משא ומתן עם משרד החינוך נהיה הנפגעים".

   

  בטיטו הוסיף: "בזמן זה, שבו בחינות המתכונות והבגרויות מתקרבות בצעדי ענק, כל שעת למידה היא חשובה ומשמעותית. בנוסף, ברור לנו כי טיולים שלא יצאו במועדם יבוטלו לאור לוח הבחינות הצפוף. אנו מודיעים בזאת באופן חד-משמעי כי אם לא יתבטלו עיצומים הפוגעים בתלמידים באופן מיידי, ננקוט צעדים חריפים בנושא כפי שהוכחנו בעבר".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בוטלה השביתה: הלימודים בעל-יסודיים יתקיימו כרגיל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים