שתף קטע נבחר

העציר המנהלי מאיר אטינגר לא ייצא לברית בנו

בעקבות דחיית בקשתו של העציר המנהלי להשתתף בברית המילה של בנו, תגיש המשפחה עתירה לבית המשפט העליון. נשקלת האפשרות לערוך אירוע גדול בכפר חב"ד או בירושלים. רעייתו: לא אערוך ברית בכלא

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה היום (א') את בקשתו של העצור המנהלי מאיר אטינגר להשתתף בברית המילה של בנו הבכור. רעייתו מוריה אמרה כי היא לא תערוך את ברית המילה בין כותלי הכלא והוסיפה כי בכוונתם להגיש עוד היום עתירה לבית המשפט העליון כדי לנסות ולהפוך את ההחלטה.

מחכה לערעור לעליון. מאיר אטינגר (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מחכה לערעור לעליון. מאיר אטינגר(צילום: אביהו שפירא)

"לא תהיה ברית בכלא". מוריה אטינגר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"לא תהיה ברית בכלא". מוריה אטינגר(צילום: מוטי קמחי)
"מאז הלידה מאיר לא ראה את הילד", אמרה מוריה אטינגר, "זו תחושה מאוד קשה". בני משפחת אטינגר שוקלים לערוך את ברית המילה במקום סמוך לכלא אשל, שבו מוחזק אטינגר, או באחד האולמות בבאר שבע על מנת להקל על סידורי האבטחה של שב"ס. אפשרות נוספת שנשקלת היא לערוך את הברית בכפר חב"ד או בירושלים בהשתתפות מוזמנים רבים.

 

בהחלטתו קבע השופט ישראל פבלו אסלרד כי קיימת מסוכנות בשחרורו של אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא, לברית המילה ובמפגש שלו עם מכריו ועם בני משפחתו. עורכת דינו של אטינגר מארגון "חננו", סימה כוכב, אמרה כי המשפחה מוכנה שההשתתפות של אטינגר בברית המילה תתבצע לפי התנאים של שירות בתי הסוהר.

 

"יש לנו תחושה קשה שהגורמים האמונים על מתן האישור נהגו שלא בניקיון כפיים", אמרה עו"ד כוכבי. "אטינגר נרדף על ידי הרשויות והוא אפילו לא אסיר פלילי, אלא עציר מנהלי. אסירים פליליים מסוכנים יוצאים לחופשות ואילו מאיר אטינגר יושב מאחורי סורג ובריח רק בשל עמדותיו האידיאולוגיות ולא בגלל מסוכנות ספציפית. אין סיבה למנוע את יציאתו לברית המילה".

 

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, נענה לפניית אשתו ובני משפחתו של העציר המנהלי אטינגר ופנה לנציבת שירות בתי הסהר, רב-גונדר עפרה קלינגר, בבקשה לאפשר לו להשתתף ברית המילה לבנו בכורו במסגרת מאובטחת שתשמור על צורכי הביטחון.

  

אטינגר מצוי במעצר מנהלי בעקבות חקירה של החטיבה היהודית של שב"כ, הטוען כי הוא הרוח החיה מאחורי נערי הגבעות ופעולות תג מחיר שמבוצעות בשטחים נגד פלסטינים. תוקף הצו המנהלי הראשון למעצרו היה למשך שישה חודשים, אך לפני כחודשיים הוא הוארך בארבעה חודשים נוספים.

 

לפי החשד, אטינגר עמד בראש תא שתכנן לבצע סדרה של מעשי אלימות נגד פלסטינים כחלק מתוכנית שהוא כינה "המרד". לפי תפישתו, יש לעורר תסיסה בקרב הפלסטינים שתוביל להפלת השלטון בישראל ולאנרכיה. "היסודות הרעיוניים של הציונות בנויים עבור מדינה ככל הגויים ולא למלכות ישראל... הרבה יותר זול ומהיר להרוס אותו ולבנות מחדש מאשר לשפץ אותו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
מאיר אטינגר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים