שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אייר פראנס תכריח דיילות לחבוש חיג'אב

  לקראת חידוש קו הטיסות בין פריז לטהרן, הנהלת חברת התעופה הצרפתית אייר פראנס רוצה לחייב את דיילותיה לחבוש חיג'אב בירידה מהטיסה. הדיילות מסרבות: "זה חייב להשתנות". ההנהלה: "מכבדים את המדינה אליה טסים"

  דיילות אייר פראנס מסרבות לשרת בקו בין צרפת לאיראן שייפתח מחדש בהמשך החודש. זאת, לאחר שהנהלת חברת התעופה הצרפתית הודיעה כי תחייב את הדיילות לחבוש חיג'אב, כיסוי הראש המסורתי המחויב על פי חוק באיראן, בעת ירידתן מהמטוס בטהרן.

  הלוק החדש של דיילות אייר פראנס? (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  הלוק החדש של דיילות אייר פראנס?(צילום: EPA)

  הנהלת חברת התעופה שלחה אתמול (א') הודעה לכל הדיילות האמורות לשרת בקו פריז-טהרן שייפתח ב-17 באפריל, כי במהלך הטיסה הן יורשו לעבוד ללא כיסוי ראש, אך עם רדתן מהמטוס יוכרחו לחבוש את החיג'אב - ממש כמו הנשים האיראניות שמוכרחות לעשות זאת על פי חוק.

  עוד נכתב בהודעת ההנהלה כי הדיילות "יתבקשו ללבוש מכנסיים ארוכים וז'קטים ייצוגים". יצויין כי הטיסות בין פריז לטהרן מתחדשות החודש, שמונה שנים הופסקו ב-2008 במסגרת הסנקציות של המעצמות כנגד הגרעין במדינה.

   

  דיילות בחברה פנו לאיגוד הדיילים הצרפתי בבקשה להפוך את החלטת ההנהלה להתנדבותית ואמרו כי יסרבו לשרת בקו אם לא ייעשה כן. באיגוד הדיילים אמרו לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP: "אנחנו מקבלים שיחות טלפון מדיילות מודאגות שחוששות מהמצב בו יוכרחו לחבוש את החיג'אב בניגוד לרצונן".

   

  פלור אריז'י, ראש איגוד הדיילים הצרפתי אמרה כי "אין לנו כל עניין להתערב בנעשה באיראן ובחוקים שם, הבעיה שלנו היא הפיכת העניין לחובה - וחייבים לשנות את ההחלטה ולאפשר לדיילות לסרב לחבוש את כיסוי הראש המסורתי".

  דיילות אייר פראנס. כך הן לא יורשו לרדת מהמטוס (צילום: Air France)
  דיילות אייר פראנס. כך הן לא יורשו לרדת מהמטוס(צילום: Air France)
   

  על פי תגובת החברה לסוכנות הידיעות נראה כי ההחלטה לא צפויה להשתנות: "אנו מצפים מצוות האוויר שלנו לכבד את המדינות אליהן אנו טסים, ממש כמו כל מבקר אחר באיראן", הגיבו באייר פראנס והוסיפו כי העניין אינו חדש וקיים בחברות תעופה אחרות. "זה היה כך בטיסות מפריז לטהרן בעבר, וזה כך גם בטיסות החברה לסעודיה", לשון תגובת אייר פראנס.

   

  בדצמבר 2015 הכריזה חברת לואו-קוסט חדשה ממלזיה כי היא תהיה הראשונה בעולם שתפעל על פי חוקי השריעה במלואם. בטיסות "ראיאני אייר" מוגש בשר חלל (כשרות מוסלמית), מושמעים פסוקי קוראן לפני ההמראה והדיילות חובשות חיג'אב לאורך כל הטיסה כולה. במסגרת הקלת הסנקציות על איראן צפויות לקום השנה חברות נוספות שישרתו את הנוסעים לטהרן וממנה, ולהתאים עצמן אף הן לחוקי השריעה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  כך ייראו דיילות אייר פראנס באיראן?
  צילום: EPA
  מומלצים