שתף קטע נבחר

צה"ל ומג"ב הרסו בתי מחבלים שרצחו לוחמת מג"ב בפיגוע בירושלים

כוחות הביטחון הרסו בקבטיה את בתי 3 המחבלים שביצעו פיגוע משולב בשער שכם שבו נרצחה הדר כהן ונפצעה לוחמת נוספת. אביה עופר: "זו סגירת מעגל שלנו". בעקבות ההחלטה לא לאטום בתי נאשמים בהרג אלכסנדר לבלוביץ' אומר בנו לאולפן ynet: "חוסר אחריות"

 

 

הרס בתים, הלילה ()
הרס בתים, הלילה

כוחות צה"ל ומשמר הגבול הרסו הלילה (בין ראשון לשני) את בתיהם של שלושת המחבלים אחמד זכארנה, אחמד אבו אל-רוב ומוחמד כמיל שבקבטיה. השלושה ביצעו פיגוע משולב בשער שכם בירושלים בתחילת פברואר האחרון, שבו נרצחה לוחמת משמר הגבול רב-שוטר הדר כהן ז"ל ונפצעה לוחמת נוספת.

 

במהלך הריסת בתי המחבלים התפתחה הפרת סדר אלימה של כ-50 פלסטינים כלפי כוחות צה"ל בעיירה שבצפון השומרון. הכוחות השיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירו כדורי רוגר לעבר פלג גופם התחתון של שני מסיתים מרכזיים, וזוהתה פגיעה.

 

את ההריסה ביצעו לוחמי ההנדסה של אוגדת איו"ש באמצעות דחפורי D9, בליווי חיילי גדוד הסיור הבדואי וגדוד השריון 74. הם יצאו לפנות בוקר מקבטייה ללא פגע.

 

אביה של הדר ז"ל, עופר כהן, אמר בתגובה להרס בתי המחבלים: "אנחנו נמשיך בדרכה של הדר ואין לי צל של ספק שננצח את הטרור. את הדר שלנו זה כבר לא יחזיר, אבל עם כל הכאב והקושי, הלילה זוהי סגירת מעגל גם עבורנו".


  

 

הפיגוע בוצע בצהריים ב-3 בפברואר: סרטוני האבטחה במקום תיעדו את הדר כהן ז"ל ושוטרת נוספת, שהיו בתהליך הכשרה, ניגשות עם מפקד הכוח לשני פלסטינים שישבו על ספסלים ליד שער שכם וביקשו מהם תעודות. בשלב מסוים קם אחד המחבלים ודקר את החברה והיא נפצעה בינוני. הדר כהן הגיבה במהירות, ירתה במחבל וחיסלה אותו. יתר לוחמי מג"ב שהיו אף הם במקום החלו גם הם לירות, כמו גם הלוחמת שנפצעה בינוני.

בשלב זה הגיח מחבל שלישי ממקום אחר, וירה למוות בהדר כהן מטווח קצר. קצין משטרה שהיה באזור חיסל את אותו מחבל.

 

כ-240 מחבלים פלסטינים ניסו לרצוח יהודים בחצי שנה של אינתיפאדה ועד כה נהרסו מגוריהם של 14. על פי נתוני צה"ל, מחודש אוקטובר נהרסו באופן מלא תשעה בתי מחבלים. כמו כן נהרסו קומות מגורים של חמישה מחבלים נוספים, ונאטם ביתו של מחבל אחד. אתמול ביטל בג"ץ את צווי האטימה של בתיהם של שלושה מחמשת מהמחבלים שהיו מעורבים בפיגוע שבו נרצח אלכסנדר לבלוביץ' בערב ראש השנה (צווי אטימה הוצאו מלכתחילה רק נגד ארבעה מהנאשמים). שופטי בג"ץ שדנו בעתירות של הארבעה אישרו להרוס רק את ביתו של הנאשם המרכזי, עבד דוויאת.

 

בראיון לאולפן ynet אמר הבוקר הבן ניר: "במציאות הישראלית, כשהטרור עוד כאן ורק אתמול ראינו ניסיון דקירה בראש העין, אנחנו צריכים לקחת את כל הכלים ההרתעתיים שיש בידינו כדי למנוע את הפיגוע הבא. אנחנו נמצאים בתקופה עמוסה בטרור, וכל בוקר שאנחנו קמים, גם כמשפחה, אנחנו נתקלים בהצפת רגשות של - שוב פיגוע שדופק על דלת ביתנו. אני חושב שבהחלט ההחלטה פה חסרת אחריות כלפי אזרחי מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים