שתף קטע נבחר

סכנה בפלפלים מירדן שנמכרים בארץ

לא תזהו אותם, כי אין על גביהם מדבקה, אבל 3 בדיקות רעלים של ארגונים חקלאיים ורשת שיווק, מעלות שפלפלים שמיובאים מירדן מכילים חומרי הדברה במינון גבוה מהמותר וכן שני חומרים שלא אמורים להיות בשימוש בפלפל. טוקסיקולוג שהראנו לו את הממצאים: "לא הייתי קונה את הפלפלים האלה לילדיי". במשרד הבריאות לא התייחסו לחומרים העודפים ולגבי החריגות טענו: "הן מינוריות"

אחרי הסלמונלה בביצים מספרד , הבשר המוברח מהרשות הפלסטינית והווירוס בעגבניות : הגיע תורם של הפלפלים. חשבתם שישראל היא מעצמת פלפלים? ובכן, בחודשיים האחרונים יש ייבוא סדיר ארצה של פלפלים מירדן. בניגוד לביצים, אין שום סימון שמעיד היום שהפלפלים מירדן ומסתבר שהם לא בהכרח בטוחים למאכל ועלולים לגרום לנזק לעצבים אחרי אכילת כמות מסוימת, כך לפי מומחה לרעלים, הטוקסיקולוג פרופ' יונה אמיתי. מה אתם יודעים על כמות חומרי ההדברה שמשתמשים בהם בממלכה השכנה? צפו בכתבה באולפן ynet

 

 

יש לכם תלונה על מחירים, מוצרים מזוהמים וייבוא בעייתי? כיתבו לנו >>  

 

כמה גורמים ערכו מספר בדיקות

משרד הבריאות מיודע על בדיקות כימיקלים דומות שנעשו בפלפלים מירדן כבר ממרס. במושב עין יהב ערכו אז בדיקה לפלפלים מיובאים ופרסמו את דבר החריגה ואף הודיעו למשרד, אך דבר לא נעשה מאז, כך נראה. גם אחת מרשתות הסופרמרקטים הגדולות בישראל, ערכה בדיקה דומה משלה. הרשת רצתה למכור בסניפיה פלפלים מירדן, אך בעקבות תוצאות הבדיקה שערכה, חזרה בה מכוונתה.

 

כעת, התאחדות האיכרים ערכה בדיקה נוספת, שתוצאותיה הבעייתיות הגיעו לידי ynet. פנינו למשרד הבריאות וזה טען לגבי החריגות שנתגלו בבדיקה, שאין בכך סכנה לציבור. מהמשרד נמסר כי מדובר ב"חריגות מזעריות" לפי התקן הישראלי ולפי הקודקס הבינלאומי: אין פה חריגות. המשרד לא התייחס בתגובתו לשני חומרים שלא אמורים להיות בפלפל. טוקסיקולוג חיצוני שבדק עבור ynet את הממצאים, כאמור, חושב אחרת. 

 

 

אטילה שומפלבי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים