שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: ענבל אור נחקרה באזהרה ושוחררה בערבות

אשת העסקים הולכת ומסתבכת: יומיים לאחר חשיפת ynet על פתיחת חקירה פלילית בפרשה וחשד כי לאור הייתה תוכנית הונאה שיטתית, נלקחה אור לחקירה בחשאי. היא חשודה במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות

ענבל אור הולכת ומסתבכת: בפעם הראשונה מפרוץ הפרשה ופירוק החברות שבבעלותה, נחקרה היום (ד') ענבל אור באזהרה. ל-ynet נודע כי יזמית הנדל"ן נלקחה לחקירה במפלג ההונאה של מחוז תל אביב, יומיים לאחר הפרסום הראשון ב-ynet על פתיחת חקירת פלילית בפרשה. לראת 18:00 בערב היא שוחררה בערבות.

 

 

אשת העסקים נחקרה בחשד למרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות. דבר בואה לחקירה נשמר בסוד, והיא התבקשה גם שלא לספר על חקירתה לסובבים אותה. החוקרים לא צפויים בשלב זה לעמת אותה מול עובדים ולקוחות שטוענים נגדה כי מדובר בתוכנית הונאה שיטתית, אלא ניסו לבסס את החשדות שלפיהן היא מכרה אותן דירות לכמה רוכשים.  

 

מאז פורסם דבר החקירה המשטרתית נגד ענבל אור, בחשד שהונתה לקוחות ומכרה להם דירות "מכורות", מתארכת והולכת שורת הנחקרים במשטרה. מוקדם יותר היום נחשף ב-ynet כי נערכו ניסיונות ראשוניים לגייס את אחד מעובדיה כעד מדינה. העובד, שכבר היה במפלג ההונאה של מחוז תל אביב החוקר את הפרשה, שיתף פעולה אולם בשלב זה טרם חתם על הסכם.

ענבל אור. נחקרת באזהרה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ענבל אור. נחקרת באזהרה(צילום: שאול גולן)

במשטרה מבצעים את הבדיקה במקביל לחקירת רשות המסים, המתמקדת בהעלמות מסים. נכון לעכשיו מחזיקים במשטרה עדויות של כמה עובדים, ועוד תלונות רבות של לקוחות שחשים עצמם כנפגעים מהסכמים שהם חתמו עם ענבל אור.

 

בינתיים ממשיכים חוקרי המשטרה באיסוף מסמכים ובגביית עדויות שיכולים לשפוך אור על שיטת העבודה בחברה. כבר עתה חושדים במשטרה כי לחברה הייתה תוכנית הונאה שיטתית לגביית כספים מלקוחות תוך הבטחות שווא לקבלת יחידות דיור שלא קיימות כלל. השיטה פעלה תחת הכותרת "התוכנית הרעיונית", שנועדה לגביית אשראי בסך של 100 אלף שקלים מכל לקוח, ובסך הכול מיליוני שקלים.

 

אחד הלקוחות של אור שחושש שלא יראה את כספו בחזרה הוא יזם מוכר, שחתם על עסקת מכר עם החברה ואף העביר לה שני מיליון שקלים תמורת רכישת קרקע לפרויקט. הקרקע לא נרכשה ואיש העסקים הצליח לבטל רק את התשלום האחרון מתוך הארבעה שהעביר.

 

אתמול שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין הורה על פירוק החברות של ענבל אור, וקבע כי הן פעלו על פי מודל עסקי של פירמידה.


פורסם לראשונה 06/04/2016 14:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים