שתף קטע נבחר

נסגר התיק נגד המח"ט שירה למוות במשליך סלע

ביולי אשתקד יידה פלסטיני מקלנדיה סלע לעבר רכבו של אל"מ שומר, מח"ט בנימין. הממצאים העלו כי המח"ט הגיב בירי תוך כדי תנועה - והירי שכוון לרגליים הרג את הפלסטיני. הפצ"ר סגר את התיק: "שגיאה מקצועית, לא אירוע פלילי"

 

 

כמעט שנה אחרי תקרית הירי, התיק נגד המח"ט נסגר: הפרקליט הצבאי הראשי החליט היום (א') על סגירת תיק החקירה בעניינו של מפקד חטיבת בנימין, אל"מ ישראל שומר, שירה למוות בפלסטיני שיידה לעבר רכבו סלע.

 

ב-3 ביולי 2015 יידה פלסטיני תושב קלנדיה סלע לעבר שמשת רכבו של אל"מ שומר. הסלע ניפץ את השמשה וחדר לרכב. בתגובה יצא אל"מ שומר מן הרכב וביצע נוהל מעצר חשוד שכלל קריאת אזהרה, ירי באוויר ושתי יריות שכוונו לרגליו של הפלסטיני. ממצאי החקירה העלו כי מפקד חטיבת בנימין ביצע את הירי תוך כדי תנועה ולא במצב סטטי. הירי לא היה מדויק וגרם למותו של הפלסטיני.

אל"מ ישראל שומר ורכבו שהותקף (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
אל"מ ישראל שומר ורכבו שהותקף(צילום: דובר צה"ל)

הפרקליט הצבאי הראשי מצא כי עצם ביצוע הירי במסגרת נוהל מעצר חשוד היה מוצדק, ונועד להביא למעצר מיידה הסלע. עוד נמצא כי הירי שלא במצב סטטי היה בגדר שגיאה מקצועית באופן ביצוע הירי,

אך כזו שנעשתה בנסיבות מבצעיות מובהקות. לפיכך, כתב, "אירוע הירי לא חצה את הרף הפלילי ואינו מצדיק נקיטת הליכים משפטיים נגד הקצין".

 

בסרטון שתיעד את המקרה נראה רק חלק מהאירוע והירי שהרג את אל-קוסבה לא תועד כלל. הפקודות באוגדת איו"ש מחייבות ירי על מנת להרוג במצב של סכנת חיים מיידית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבו של אל"מ שומר, לאחר שהותקף
מומלצים