שתף קטע נבחר

גיוס למשטרה: "ערבי יכול לפנות לערבי בפתיחות"

המשרד לביטחון פנים פתח בקמפיין לגיוס שוטרים ערבים ובעקבותיו סיפר מי שכבר משרת במשטרה שנים ארוכות: "זו גאווה לשרת וכתושב הכפר או העיר הערבית ההרגשה היא שאפשר לתרום למגר את הפשע במגזר"

 

 

"הניסיון מלמד שהאוכלוסייה הערבית דורשת טיפול יסודי וטוב. שוטרים שמגיעים מהמגזר יכולים לסייע רבות כי הם מבינים את המנטליות, אפשר לפנות אליהם ביותר פתיחות ויותר שיתוף פעולה, כי רואים בהם כמי שבאמת רוצים לעזור ולתת שירות טוב". כך הסביר הבוקר (ב') ל-ynet חוקר בכיר בתחנת זכרון יעקב, רב סמל בכיר הישאם גריפאת, בעקבות קמפיין של המשרד לביטחון פנים לגיוס שוטרים במגזר. 

 

גריפאת סיפר כי בשנים האחרונות עלה מספרן של חוקרות ערביות שמטפלות באלימות במשפחה, והתברר שעקב כך "הנשים משתפות פעולה טוב יותר עם מי שמכירה את השפה, את המנטליות, את הכאב". לדבריו, "כשפונה אזרח ערבי לתחנת משטרה ורואה ששם השוטר הוא כמו שלו, הישאם או אחמד או שם אחר, הוא פונה אליו בצורה יותר פתוחה, הוא יכול לדבר ולשטוח את הבעיות שלו".

 

גריפאת המליץ: "משטרת ישראל היא המקום הכי טוב לשרת בו, זה גאווה באמת. ולהיות תושב הכפר או העיר הערבית כשוטר - זו הרגשה שאפשר לתרום למגר את הפשע במגזר הערבי וזה תורם לי, לילדים, לשכנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים