שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צח גרניט ינהל את האופרה הישראלית

  נמצא המחליף לחנה מוניץ בראשות הנהלת האופרה הישראלית: צח גרניט בן ה-47, ראש מנהל תרבות לשעבר. ההחלטה התקבלה על ידי הוועד המנהל לו הומלץ על המינוי

  צח גרניט ינהל את האופרה הישראלית. גרניט, שמילא שורה של תפקידי מפתח בעולם התרבות והאמנות הישראלי ומשמש כיום כמשנה למנכ"ל מוזיאון ישראל, יחליף בתפקיד את חנה מוניץ, מי שעמדה בראש המוסד בעשרים השנים האחרונות. בראש ועדת האיתור עמד דני גילרמן, לשעבר שגריר ישראל באו"ם. עוד בין חברי הוועדה שר המשפטים לשעבר, דוד ליבאי, דורית ענבר ופרופסור יהודה סקורניק. המלצת הוועדה הובאה לאישור הוועד המנהל שקיבל היום (ד') את החלטתו. מינויו של גרניט ייכנס לתוקפו כבר בתחילת שנת 2017.

   

  חנה מוניץ. עוזבת (צילום: מרב יודילוביץ') (צילום: מרב יודילוביץ')
  חנה מוניץ. עוזבת(צילום: מרב יודילוביץ')
   

  גרניט בן 47, שנבחר מבין 120 מועמדים פוטנציאליים לתפקיד, נכנס לנעליים גדולות שמשאירה אחריה מוניץ, מי שנחשבה כמנהלת דומיננטית שהביאה את האופרה הישראלית להישגים על המפה הבינלאומית. כניסתו לתפקיד כמו גם פרישתה של מוניץ תיערך בשלבים. מוניץ אמנם תסיים את עבודתה כמנכ"לית כבר בתום העונה הנוכחית אך ככל הנראה תישאר בתפקיד יועצת ותקיים חפיפה עם מחליפה.

    

  בין השנים 2002-2005 שימש גרניט כיועץ בתחום התרבות לשרת החינוך והתרבות דאז, לימור לבנת. מעורבותו בשטח ויכולות הגישור והקישור שלו בין מוסדות התרבות והמנהל, הביא בפועל לשורת הישגים שנזקפים לזכותו בהם ניסוח הקריטריונים לתמיכה במוסדות התרבות ויישומם. בשנת 2009, עדיין תחת כהונתה של לבנת, מונה גרניט כראש מנהל תרבות, תפקיד ממנו פרש כשנה לאחר מכן במפתיע, לדבריו מסיבות אישיות. בין יתר התפקידים שמילא לאורך השנים: מנהל מוזיאון ישראל בירושלים, מנכ"ל התאחדות תחנות הרדיו האזורי, מנהל לוח התכניות בערוץ 10, מנהל תחום החינוך במנהלת שנת המאה לתל אביב.

   

  מהאופרה נמסר בתגובה לפניית ynet: "בתוך ימים ספורים תצא הודעה רשמית על מינוי המנכ"ל הנבחר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים