שתף קטע נבחר

120 אלף דירות במקום בסיסי צה"ל ותעש

משרדי האוצר והגנת הסביבה חתמו עם רשות מקרקעי ישראל על הסכם מסגרת לשיקום קרקעות תעש ובסיסי צה"ל במרכז הארץ. במסגרת ההסכם יועתקו הבסיסים לנגב, ובשטחם תתאפשר בנייה של מתחמי מגורים

צעד נוסף לקראת פינויים של בסיסי צה"ל ומפעלי תעש במרכז לטובת מתחמי מגורים: היום (ד') חתמו משרדי האוצר, הגנת הסביבה ורשות מקרקעי ישראל על הסכם מסגרת עם החברה לשירותי איכות הסביבה לשיקום קרקעות באתרים אלו. מדובר בחברה ממשלתית ששיקמה בעבר את קרקעות רמת חובב.

 

60 אלף דירות במקום בסיסי צה"ל - צפו במפה

נדחתה בקשה לצו ביניים נגד תוכנית תעש

אושר: 23 אלף דירות ייבנו על קרקעות תעש

 

לפי התוכנית המעודכנת, יוקמו במקום בסיסי צה"ל כ-79 אלף דירות, ובמקום מתחם תעש צפויות לקום כ-41.5 אלף דירות עד שנת 2022. צעד זה הוא חלק מהמהלך הממשלתי להעברת מחנות צה"ל ומפעלי תעש לנגב (חלקם גם לצפון הארץ) לטובת בנייה למגורים ולתעסוקה במרכז הארץ. במשרד האוצר ציינו כי מדובר בצעד המהווה חלק מהמדיניות של מטה הדיור להגדלת היצע הדירות ופתרון משבר הנדל"ן.

כבר בשנה הקרובה ייצאו לדרך העבודות לשיקום הקרקעות. לגבי המתחמים שבהם פעלה בעבר תעש, באתר נוף ים ייבנו כ-4,000 יחידות דיור ובבית הכרם ייבנו כ-700 יחידות דיור. במתחמים בהם פעל צה"ל בעבר צפויות לצאת לדרך עבודות בצריפין - מתחמים 1 ו-2 - בהם ייבנו כ-17 אלף יחידות דיור, במתחם סירקין ייבנו כ-12 אלף יחידות דיור ובמתחם שדה דב בו ייבנו 16,500 יחידות דיור.

 

נזכיר כי שלשום עדכן משרד הבטחון על הקמת 60 אלף דירות במסגרת תוכנית שוה"ם 3 (שיווק והעתקת מחנות צה"ל), לפיה ייצאו לדרך כ-50 פרויקטים לפינוי והעתקת בסיסים. המהלך יכלול, בסופו של דבר, את פינויים המלא של 10 מחנות צבאיים באזורי המרכז ופינוי חלקי של 3 מחנות נוספים, ובמקביל הקמת 3 מחנות חדשים בנגב ופרויקטים לבניית תשתיות חדשות ב-19 מחנות קיימים. עלות ביצוע השלב הראשון מוערכת בכרבע מיליארד שקל.

 

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, ציין לאחר החתימה כי "אנחנו עושים היום צעד חשוב לפתרון משבר הדיור - יוצאים מעמדת הרגולטור ולוקחים אחריות על שיקום הקרקעות המזוהמות. באמצעות הפרויקט שיוצא היום לדרך נוכל לשפר את איכות החיים של התושבים באזורים שישוקמו".

 

 (מקור: משרד הביטחון) (מקור: משרד הביטחון)
(מקור: משרד הביטחון)
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים