שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קצינה קיבלה גלולות מהרופא - כעת מתקשה ללכת

  קצינה ביקשה מרשם לגלולות מגינקולוג צבאי. בעקבות נטילתן, חשה בכאבים עזים ברגל מה שהוביל לאבחנה של פקקת ורידים וקשיים בהליכה. "מאחת שרצה חצי מרתון, הפכה לאישה שבקושי הולכת". עכשיו היא תובעת את הצבא

  גינקולוג מטעם הצבא רשם לקצינה גלולות היריון לא מתאימות, והקצינה לקתה בפקקת ורידים - וכעת בקושי מסוגלת ללכת. כעת היא תובעת להכיר בה כנכת צה"ל. 

   

  מתביעה שהגיש לאחרונה בשמה עו"ד יואב אלמגור, לקצין התגמולים של משרד הביטחון, נטען כי במהלך טיסה לתאילנד, לפני שנה וחצי, חשה הקצינה כאבים עזים ברגל ימין, ובהמשך לא הצליחה לדרוך על הרגל. רופאיה אבחנו אצלה פקקת ורידים, ולהפתעתה, קבעו שהפקקת קשורה לגלולות למניעת הריון אותן נטלה באותה תקופה.

   

  קיראו עוד על סכנות הגלולות

  הפסקה בגלולות תנקה את הגוף? לא ממש

  נוטלת גלולות 3 שנים? בדקי את הראייה

  בעקבות התערבות ה-FDA: מסוכן לקחת גלולות?

   

  התובעת לא נשלחה לבדיקות - להתאמת הגלולות

  התובעת, היא קצינה מצטיינת בקבע, שמשרתת בצה"ל למעלה מ-12 שנה. לפני כשנתיים ביקשה הקצינה מרשם לגלולות מגניקולוג אליו הופנתה על ידי הצבא במסגרת השירות הצבאי. הגניקולוג רשם לה גלולות מסוג מסוים למנוע כניסה להריון.

   

  לאחר הכאבים העזים שחשה בתאילנד, הרופאים שבדקו אותה הורו לה שלא ליטול יותר לעולם גלולות למניעת הריון – מפני שהיא רגישה אליהן. גם כיום, כעבור חודשים ארוכים, מעידה הקצינה על כאבים עזים ברגלה. לדבריה, לא רק שנאלצה לוותר על עיסוקה בספורט, היא אף מתקשה לצעוד יותר מ-200 מטר ברצף.

   

  בתביעה, אותה הגיש עו"ד יואב אלמגור לקצין התגמולים של משרד הביטחון, הוא מבקש להכיר בפקקת הוורידים של הקצינה כנכות שנגרמה לה עקב שירותה הצבאי. "הסיכונים הטמונים בשימוש בגלולות למניעת הריון מוכרים היטב לרפואה, כולל הסיכון לפקקת ורידים. למרות זאת, התובעת לא נשלחה לבדיקות דם, ולא הוזהרה שטיסה ארוכה עלולה להגביר את הסיכון לפקקת", אומר עו"ד אלמגור.

   

  עורך דינה של הקצינה מוסיף: "חרף האזהרות בשום שלב לא הופנתה התובעת לבדיקות דם ולא נשאלה על ההיסטוריה הרפואית המשפחתית. כך לא ניתנה לה הזדמנות לדווח על מה שידוע לה היטב: שאביה סבל, בגיל צעיר, מקריש דם שגרם לתסחיף ריאתי אצלו ולהתקף לב".

   

  לדבריו, בית-המשפט קבע פעמים רבות שמתן מרשם לתרופות בכלל - ולגלולות למניעת הריון בפרט - מבלי להזהיר מפני הסיכונים הרפואיים הנלווים, או מבלי בירור רפואי מקדים, הוא בבחינת התרשלות.

   

  לפני האירועים - התובעת התאמנה במירוצי חצי מרתון

  לפי המתואר בתביעה, לפני התפרצות הפקקת, התובעת הייתה אישה בריאה שעסקה בספורט והתאמנה במירוצי חצי מרתון. כיום, לעומת זאת, היא נאלצת להעביר את רוב היום כשרגלה מוגבהת.

   

  "היא מתקשה בהליכה ומנועה מפעילות גופנית מחוץ למים. עוד נטען בתביעה, שהקצינה סובלת מקשיי שינה, מסיוטים ומחרדות, וחוששת שמצבה הרפואי יפגע בקריירה הצבאית שלה וביכולתה ליצור קשר זוגי.

   

  בתביעה להכרה בנכותה של הקצינה, היא תובעת להכיר בכך שפקקת הוורידים בה לקתה הקצינה תוכר כנכות שנגרמה תוך כדי ועקב שירותה הצבאי. בנוסף היא דורשת ממשרד הביטחון לקבוע שנכותה הוחמרה לשיעור של מאה אחוז עקב השירות. לדבריה לו הפגיעה הייתה מטופלת באופן שונה, הייתה נמנעת ההחמרה בנכותה של התובעת.

   

   דובר צה"ל מסר בתגובה: "עקב אי העברת טופס ויתור סודיות, מטעמי צנעת הפרט לא ניתן להתייחס למקרה".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הגלולות גרמו לפקקת ורידים
  צילום: shutterstock
  צילום: אייל אורלי
  עו"ד יואב אלמגור
  צילום: אייל אורלי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים