שתף קטע נבחר

ועדה חדשה במשרד הפנים: קידום נשים ברשויות המקומיות

ועדה הציבורית חדשה תפעל לגידול מספר הנשים המועסקות בתפקידים בכירים ברשויות המקומיות. כיום מאויישים רק כ-18% מבין התפקידים הבכירים ברשות המקומית על ידי נשים; מתוך 257 רשויות מקומיות, 6 נשים בלבד עומדות בראש רשות

משרד הפנים מקים ועדה הציבורית לקידום מעמד האישה ברשויות המקומיות, שנועדה להגדיל את מספר הנשים המועסקות בתפקידים בכירים. הוועד הוקם על ידי מנכ"לית המשרד, אורנה הוזמן בכור, במטרה להמליץ על דרכים לקידום נשים, בדרג הנבחר ובדרגים המקצועיים, ברשויות המקומיות ובתאגידים העירוניים.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

לפי נתוני המשרד, כיום מאויישים רק כ-18% מבין התפקידים הבכירים ברשות המקומית על ידי נשים.כמו כן, מתוך 257 רשויות מקומיות, 6 נשים בלבד עומדות בראש רשות.

 

מנכ"לית המשרד הוזמן בכור מסרה כי "השלטון המקומי משפיע ישירות על חיי התושב וחשוב שהקול הנשי ישמע בשוויוניות. יש לעשות עבודה מעמיקה שתבחן מדוע נשים אינן נמצאות שם במספרים משמעותיים. כמו כן, אנו מזהים לפי נתונים כי ככל שהרשות בסוציו נמוך יותר וככל שהיא פריפריאלית יותר, כך ייצוג הנשים במועצות- קטן. לאחר שהועדה תבחן לעומק את הדברים, תקבע מדיניות לשוויון מגדרי - במכרזים שונים ובתמרוץ נבחרות ציבור.

 

בנוסף על כך, יש ליצור איזון בין חיים ועבודה - הרבה נשים נרתעות מכניסה לחיים הציבוריים עקב אי איזון בין הרצון להשקיע בביתן לבין הרצון לתרום לחברה- יש לבחון פתרונות לכך, וכמו כך, לחזק את היועצות למעמד האישה ברשויות על ידי נתינת סמכויות רחבות יותר".

 

ממשרד הפנים נמסר כי ברוח החלטת הממשלה שבעקבותה קמה הועדה לקידום מעמד האישה בשירות המדינה (ועדת שטאובר), יש חשיבות ליישם מדיניות דומה גם בשלטון המקומי במדינה, המעסיק כשליש מעובדי המגזר הציבורי.

 

שר הפנים אריה דרעי אמר כי "אני רואה חשיבות גדולה במתן הזדמנות שווה לנשים ולגברים, קל וחומר בשלטון המקומי, אשר דורש חתירה מואצת לשוויון אצל ראשי הרשויות ואצל עובדי הרשויות עצמם. ועדה זו היא צעד ראשון וחשוב בדרך להשגת יעד זה".

 

בראש הוועדה תעמוד ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה. בין חברותיה כלולות נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה ג'נט שלופ, מנהלת הרשות לקידום מעמד האישה ורד סויד, ראש מינהל הסכמי שכר ויחסי עבודה, במרכז שלטון מקומי חגית דהן, הממונה על קידום ושילוב נשים בנציבות שירות המדינה וכן נציגי מנשרד הפנים והאוצר.

 

עוד נמסר ממשרד הפנים כי בין יעדי הוועדה כלולים קביעת מדיניות לשוויון מגדרי במכרזים שונים ובתמרוץ נבחרות ציבור, העדפת נשים במתווה נכון, בקבלה למשרות בדרג הבכיר, יצירת איזון בין חיים ועבודה במטרה לפתור רתיעה של כניסת נשים לחיים הציבוריים עקב אי איזון בין הרצון להשקיע בביתן לבין הרצון לתרום לחברה, וכן חיזוק היועצות למעמד האישה ברשויות על ידי הכשרות מתאימות ונתינת סמכויות רחבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות אינטל
צילום: באדיבות אינטל
אורנה הוזמן בכור, מנכ"לית משרד הפנים
מומלצים