שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד סוחבת התיקים הסדרתית

שמחה חסון בת ה-53 מירושלים נאשמת כי בשישה מקרים גנבה תיקים של לקוחות במסעדות. בין היתר, הכיל אחד מהם 50 אלף ין ו-500 דולר. חסון, שבעברה 15 הרשעות, מכחישה שאת המיוחס לה: "זו לא אני בתמונות"

 

 

חסון בבית המשפט. "בא לי להקיא על עצמי" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חסון בבית המשפט. "בא לי להקיא על עצמי"(צילום: מוטי קמחי)

15 הרשעות קודמות ו-120 תיקים שרשומים על שמה, כנראה לא הרתיעו את שמחה חסון מירושלים להמשיך ולהפר את החוק. כעת עומדם נגדה שישה אישומים של גניבה, הונאה בכרטיסי אשראי, אחרי שגנבה לכאורה שישה תיקים של לקוחות במסעדות באזור תל אביב והרצליה. היא, מנגד, טוענת כי לא מדובר בה.

 

חסון בת ה-53 הובאה היום (א') לבית משפט השלום בתל אביב, מקום אותו היא מכירה היטב אחרי שפעלה בתחום הפלילים החל משנות השמונים. על פי כתב האישום נגדה, היא נהגה לשבת בבתי קפה, לחכות לשעת כושר ואז לסחוב תיקים של לקוחות. על פי הנטען, בחלק מהתיקים היו מכשירים ניידים, כרטיסי אשראי שבאמצעותם משכה אלפי שקלים, ועוד.

 

 

 

באחד האישומים מתואר כיצד סחבה תיק של אישה, שבאותה עת ישבה לארוחה עם שגיר יפן. חסון, על פי הנטען, נצמדה עם כסא לחלקו האחורי של כסא הקורבן, ולקחה את התיק שהכיל 500 דולר ו-50 אלף ין. היא יצא החוצה, אך בעלה של האישה הצליח לאתר אותה כשהייתה כבר ברכב שלה, אך היא הצליחה להימלט, לא לפני שפגעה בידו. מאוחר יותר התברר שאין ברשותה רישיון.

מקרים דומים התרחשו ברחוב הארבעה, פרישמן והחשמונאים בתל אביב וגם ברחוב המשכית בהרצליה. באחד המקרים מיוחסת לחסון גניבה של 20 אלף שקל במזומן ואף כדורים רפואיים מיוחדים בשווי אלפי שקלים.

 

במשטרה ביקשו להאריך את מעצרה של חסון עד תום ההליכים בטענה כי היא סדרתית. הם ציינו כי היא השתחררה

באפריל 2015, אך שבה לסורה. על פי המשטרה, חסון שינתה גרסאות כאשר בפעם אחת טענה כי היא לא זו שרואים בסרטוני האבטחה, ומצד שני אמרה כי היא מתביישת במעשי הגניבה, הזכירה כי היא סכנה לחברה וכבר הכינה, לדבריה, מיטה ליד חברתה הטובה בנווה תרצה. "בא לי להקיא על עצמי. במקום לשבת בבית ולראות 'ערב חדש' אני פה", אמרה. בדיון להארכת מעצרה היא כבר נשמעה אחרת: "כל פעם המשטרה באה אליי ומאשימה אותי ואז משחררים אותי".

 

עורכת הדין רינת פרידמן, שמייצגת את חסון, אמרה בתגובה: "מרשתי מכחישה כל קשר לאירועים בכתב האישום. היא טוענת שאין לה יד ורגל בעניין והיא נרדפת רק בשל עברה הפלילי". חסון, יצוין, תישאר במעצר עד קבלת תסקיר של שירות המבחן בעניינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חסון בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
עו"ד רינת פרידמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים