שתף קטע נבחר

מחאה גאה: "הממשלה לא עושה כלום כדי להפוך אותנו לשווים"

בעקבות תקצוב תיירות גאה מאיימים בקהילת הלהט"ב לקיים את מצעד הגאווה בתל אביב ללא פסטיבל וריקודים או אפילו לבטלו. "הממשלה השקיעה מיליונים כדי לקדם תיירות גאה, וארגונים שעוסקים בקידום הזכויות שלנו ובמיגור השנאה נאבקים על קיומם"

 

המחאה בדף הפייסבוק של 'זותי'. "חוסר שוויון מתמשך" ()
המחאה בדף הפייסבוק של 'זותי'. "חוסר שוויון מתמשך"

האיום לבטל את מצעד הגאווה או לכל היותר להחזירו למתכונתו הנוכחית של צעדה ללא פסטיבל מסיבות וריקודים, הביאו לתגובות רבות בקהילה הגאה ולמחאת רשת בעמודי פייסבוק בליינים שונים.

 

בעמוד הפייסבוק של הליין 'זותי' הפונה לקהל הנשי נכתב: "אני לא יכולה לצעוד ולחגוג עם הקהילה שלי ובו בזמן לתת יד לחוסר השוויון המתמשך שאנחנו סובלות ממנו. ממשלת ישראל החליטה להשקיע תקציב עתק בסך 11 מיליון שקל כדי לקדם תיירות גאה לקראת המצעד, בזמן שארגונים קהילתיים שעוסקים בקידום הזכויות שלנו, בחינוך נוער ובמיגור השנאה, נאבקים על הקיום שלהם בגלל מחסור בתקציבים. אני קוראת לחבריי וחברותיי - הליינים, הארגונים, בעלי ובעלות העסקים - להצטרף אליי ולא לצעוד השנה כל עוד לא תוכח כוונה אמיתית לשינוי".

 

המדינה הודיעה כי תשקיע 11 מיליון שקל בקמפיין תיירות גאה למצעד הגאווה. אלא שבארגוני הקהילה הגאה זועמים על פער התקציבים בין ההשקעה לקמפיין מצעד הגאווה הישראלי בעולם לבין ההשקעה בקהילה בארץ ומאיימים אף לבטל את המצעד בתל אביב.

הליין של דרעק. "המדינה נותנת 11 מיליון שקל כדי להשוויץ בנו" ()
הליין של דרעק. "המדינה נותנת 11 מיליון שקל כדי להשוויץ בנו"


 

בעמוד של ליין 'הדרעק' נכתב: "הפעם נאלצנו לוותר על משאית ולא לצעוד. הממשלה מחליטה לא לעשות כלום כדי להפוך אותנו לאזרחים שווים, אבל נותנת 11 מיליון שקל כדי להשוויץ בנו. אנחנו אומרים בקול ברור שלא ניקח חלק במצעד שלא תומך בבליינים ובקהילה שלנו".

 

מפיק המסיבות שמעון שירזי: "קשה מאוד להביא תיירים

לישראל בגלל המצב הביטחוני והמיקום הגיאוגרפי ואסור לאבד את זה. אני לא חושב שאסור להביע מחאה נגד חוסר התקצוב, אבל יש דרכים יותר חזקות להביע את זה. להכניס פוליטיקה לתוך שמחה זה להילחם בתוך עצמנו. אין לקשור בין המלחמה הפנימית לבין המצעד. אני חושב שהתיירות היא דבר מבורך, זו לא עבודה קלה להביא לכאן תיירים ואסור לנו לחזור אחורה. אני צעדתי את המצעד הראשון בתל אביב כשעוד לא היו משאיות. היינו עושים את המצעדים בשביל הקטע החברתי וכדי שיהיה קל להומו ממטולה או ירוחם להיות הומו, להרגיש חלק מדבר גדול".

 

מחר (18.4) בשעה 16:00 תתקיים במרכז הגאה בתל אביב מסיבת עיתונאים שבה יודיעו ראשי ארגוני הקהילה הלהט"בית, חן אריאלי ואמרי קלמן, וחברי מועצת העיר, אפרת טולקובסקי ויניב ויצמן, על המשך המאבק להשוואת תקציבים ושינויי תקנות וחקיקה. אריאלי וקלמן יציגו את רשימת הדרישות המופנות לממשלה ובראשן השוואת התקצוב השנתי לארגוני הקהילה, לתקציב שהוחלט להפנות לשיווק תיירות גאה בגובה 11 מיליון שקל.

 

אריאלי איימה אתמול כי המצעד המתוכנן בתל אביב יבוטל: "אנחנו זועמים על הפער המגוחך בין תקציב שמתהדר בקהילה הגאה, לבין זה התומך בה. אנחנו בוחנים את האפשרויות שלנו, שאחת מהן היא ביטול מצעד הגאווה בתל אביב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים