שתף קטע נבחר

מזרחי-טפחות מבקש לממש את נכסי ענבל אור

הבנק יוצא לקרב: מבקש למנות את נציגו, עמית פינס, ככונס הנכסים של קבוצת אור לצד המפרק הזמני עו"ד איתן ארז. זאת על מנת "לייעל את ההליך ולפעול למימוש מהיר ומסודר של הנכסים המשועבדים"

בנק מזרחי טפחות מבקש לתפוס ולממש את הנכסים של קבוצת ענבל אור המשועבדים לו, ולמנות לצד המפרק הזמני עו"ד איתן ארז את נציגו, עמית פינס, ככונס הנכסים. זאת "לבטחת חובות הקבוצה לטובת הבנק". לפי הבקשות שהגיש בנק מזרחי טפחות, הוא דורש לאכוף את השעבודים שיצרה ענבל אור להבטחת חובותיה כלפי הבנק.

 

צו זמני אוסר על אור 'לפלוש' לדירה בגבעתיים

האם ענבל אור 'פלשה' לדירה של אור סיטי?

 

לבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגשו 4 בקשות לאכיפת שעבוד והן נוגעות ל-4 נכסים שונים ששועבדו לטובת הבנק: דירה ברחוב הל"ה בגבעתיים, לגביה נטען בסוף השבוע כי אור ניסתה "לפלוש" אליה; דירה נוספת ברחוב ריינס בגבעתיים; ושני נכסים ברמת גן - האחד ברחוב בן אליעזר והשני ברחוב נווה יהושע.

 

לשיטת עו"ד פינס, מאחר שמדובר בנכסים שונים שהמכנה המשותף להם כי ניתנו על מנת להבטיח את חובות הקבוצה, יש לדון בכל בקשה בנפרד. "הבנק סבור כי מינוי המפרק הזמני בצוותא עם בא כוח הבנק, עשוי לייעל את ההליך ולפעול למימוש מהיר ומסודר של הנכסים המשועבדים תחת פיקודו של בית המשפט הנכבד", נכתב. "כל פנייה להליכים אחרים תגרום לסרבול ההליך ולהכבדה על הצדדים לו, תוך הרמת קשיים לא נחוצים לצורך התיאום בין הבנק למפרק הזמני".

ענבל אור  ()
ענבל אור

עוד מצוין כי אופי הפעילות של קבוצת הנדל"ן של אור ואופי התנהלותה עצמה, יצר מצב בו אור סיטי, אור והחברות הקשורות אליה, ערבות כלפי הבנק בערבויות אישיות וצולבות, אחת כלפי השנייה, ערבויות שאינן מוגבלות בסכום.

 

הבנק מוסיף כי במשך התקופה האחרונה, עד לפירוקה הזמני של הקבוצה, הוצגו לו מצגים לפיהם אור סיטי וקבוצת החברות הן ברות פירעון ואיתנות פיננסית. לפי עו"ד פינס, בעקבות התנהלות בלתי סדירה בחשבונות החברה וחריגות מהאשראי שניתן בהן, הודיע הבנק לאור סיטי ולענבל אור כי אם החברה לא תמלא אחר התחייבויותיה, הבנק ינקוט בכל פעולה לשם כיסוי החובות. בהמשך, נכנסה הקבוצה להקפאת הליכים ולאחר מכן להליך פירוק זמני.

 

"דומה", כותב הבנק לבית המשפט, "כי מכלול הנסיבות אשר תוארו אינו משאיר עוד מקום לספק כי יש להורות באופן מיידי על אכיפת השעבודים ומינוי כונס נכסים. אין ולא יכולה להיות מחלוקת כי בהתנהלותה המתוארת לעיל הפרה החברה ו/או החייבת את התחייבויותיה כלפי הבנק ולפיכך זכאי הבנק לפעול למימוש השעבודים".

 

במקביל למינוי עוה"ד פינס וארז ככונסי הנכסים, מבקש הבנק לאפשר להם לקבל הערכת שמאי ולהתחיל בהליך של מכירת הדירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים