שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ירדן נסוגה: לא תציב מצלמות אבטחה בהר הבית
  בחודש שעבר הודיעה ירדן כי תתקין 55 מצלמות באתר הנפיץ כדי "לתעד את הפרות ישראל". הפלסטינים ובכללם חמאס התנגדו למהלך, והיום הודיע רה"מ הירדני כי ארצו חוזרת בה: "חלק מבני עמנו בפלסטין מטילים ספק בפרויקט"

  הקמפיין הפלסטיני הצליח, ירדן נמלכה בדעתה ולא תציב מצלמות אבטחה באתר הנפיץ: ראש ממשלת ירדן, עבדאללה א-נסור, הכריז היום (ב') כי הממלכה ההאשמית החליטה להפסיק את פרויקט הצבת המצלמות בהר הבית. א-נסור הבהיר כי בהיעדר הסכמה פלסטינית, הוחלט להימנע מהמשך הרכבת המצלמות במתחם.

   

  "קוראים לשבור את המצלמות". הקמפיין הפלסטיני בהר הבית ()
  "קוראים לשבור את המצלמות". הקמפיין הפלסטיני בהר הבית

  מתוך הקמפיין הפלסטיני ()
  מתוך הקמפיין הפלסטיני

   

  בחודש שעבר הודיע שר ההקדשים הירדני, האיל דאווד, כי ארצו תתקין 55 מצלמות במתחם הר הבית כדי "לתעד את ההסתערויות ואת ההפרות של השלטונות הישראליים נגד המקומות הקדושים לאיסלאם בירושלים". כמה ימים קודם לכן הבהיר שר ההסברה הירדני, מוחמד אל-מוני, כי המצלמות לא יוכנסו למסגדים".

   

  בשטח עצמו הובעה התנגדות נחרצת של הפלסטינים להצבת המצלמות. במתחם ההר נתלו כרזות נאצה שקראו לפלסטינים לשבור את מצלמות האבטחה. אחד משומרי הווקף אמר בנושא כי "אנחנו לא צרניכים שום מצלמות כאן, רק אלוהים רואה כאן הכול".

   

  במקביל לתליית הכרזות נפתח קמפיין פלסטיני שכותרתו "התמונה ברורה - ולכן לא צריך מצלמות", ובו נראים שוטרים תוקפים וגוררים פלסטינים ממתחם ההר. ההתנגדות, שזכתה לתמיכה של חמאס והזרמים הקיצוניים בקרב ערביי ישראל, נועדה למנוע שידור ישיר שיוכל לסכל ניסיון ניסיונות של צעירים פלסטינים ליזום עימותים אלימים במתחם.

   

  "מהווה נקודת מחלוקת" 

  בראיון לסוכנות הידיעות הרשמית "פטרה", גולל ראש הממשלה הירדני א-נסור את
  האירועים מאז שארצו הציעה להציב את המצלמות במתחם הר הבית ולא במסגד אל-אקצה. הוא גם טען כי חרף הניסיונות של ישראל להכשיל את הפרויקט, ירדן התגברה על כל המכשולים – אך אז הגיעה המהמורה ממקום לא צפוי.

   

  לדברי א-נסור, "הופתענו מאז ההכרזה על כוונתו לבצע את הפרויקט מהתגובות של חלק מבני עמנו בפלסטין שחוששים מהפרויקט, מעירים הערות ביחס אליו ומטילים ספק ביעדיו". הוא הוסיף כי מתוך הכבוד שלהם לכל הדעות של "אחיהם הפלסטינים" ומתוקף התמיכה המלאה של ירדן בברירות והשאיפות של העם הפלסטיני ובריבונותו על אדמתו הלאומית (כולל מסגד אל-אקצה), ומתוקף העמידה של ירדן לצד העם הפלסטיני בכל מצב, "מצאנו שאין הסכמה על הפרויקט הנ"ל והוא מהווה נקודת מחלוקת והחלטנו להפסיק לבצע אותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "קוראים לשבור מצלמות". מתוך הקמפיין הפלסטיני
  מומלצים