שתף קטע נבחר

הנחיה לאור: "השיבי את הצ'קים שלקחת"

שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, הורה לענבל אור להשיב לקופת המפרק הזמני של הקבוצה שבשליטתה את כל הצ'קים שלטענתו נטלה מהכספת שבמשרדה עד יום רביעי בצהריים

שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, הורה לענבל אור להשיב לקופת המפרק עד מחרתיים (ד') בצהריים את כל ההמחאות שנטלה מהכספת במשרדה לאחר שניתן צו הקפאת ההליכים. "ככל שאלה אינן בידה", כתב השופט, "תודיע היכן נמצאות".

 

"אור לקחה עשרות צ'קים מקופת החברה"

 

מפרק החברות של ענבל אור, עו"ד איתן ארז, פנה היום לביהמ"ש כדי שיורה להמפרק על אור למסור לידיו את "כל ההמחאות המצויות בידה ואשר נלקחו על ידה ממשרדי החברה". ככל שאלה אינם בידה", כתב השופט איתן אורנשטיין, "תודיע היכן נמצאות".

 

בפניה לביהמ"ש טען עו"ד ארז כי ב-27 במרץ, ימים ספורים לאחר שניתן צו הקפאת הליכים לחברות שבשליטתה של אור, הגיעו נציגים ממשרד המפרק הזמני, אז בתפקידו כנאמן, למשרדי חברת אור סיטי נדל"ן שבמגדלי עזריאלי בתל אביב. בתום פגישה במשרדי החברה בה נכחו נציגי המפרק, אור ואחד מבאי כוחה, עו"ד אבי ששו, ניגשה אור לכספת שבחדר של מנהל החשבונות "ונטלה תיקייה ובה עשרות המחאות".

 

כשנשאלה אור, על ידי נציגי המפרק, לפשר ההמחאות, השיבה כי מדובר בהמחאות של רוכשים וחייבים שונים לחברות. לדברי עו"ד ארז, נציגיו ביקשו לקבל לידם את התיקייה אולם נענו בסירוב מצידה של אור שהודיעה כי בכוונתה למסור את ההמחאות באמצעות מי שייצג אותה אז בבית המשפט, עו"ד ראובן בילט, לאחר שתתייעץ איתו.

 

"למותר לציין", כותב עו"ד ארז, "כי מאז אותה פגישה, פנו למשרדי מספר רוכשים וטענו כי החייבת פועלת למסירת ההמחאות לגורמים עלומים לרבות למשרדי ניכיון צ'קים". לשיטת המפרק הזמני, עד למועד הגשת הבקשה, למרות פניות נוספות, אור "לא טרחה למסור את ההמחאות" לידיו ואף לא התייחסה כלל למכתביו.

 

"אשר על כן", מסכם המפרק הזמני, "מתבקש בית המשפט לחייב את אור למסור את כל ההמחאות שניטלו על ידה ממשרדי החברה.

 

עוד ביקש הבוקר המפרק מביהמ"ש לחייב את אחיה של ענבל אור, חיים קריאף להשיב לקופת הפירוק כ-325 אלף שקל שמשך מהחברות. בנוסף, דורש המפרק מיזמת הנדל"ן להשיב עשרות המחאות שלקחה מכספת החברה לאחר שניתן צו הקפאת ההליכים.

 

לפי המפרק הזמני של קבוצת אור סיטי, אחיה של אור, חיים אור קריאף, חייב לקופת החברה סכום של כ-325 אלף שקל כתוצאה ממשיכת כספים שביצע. לפי הבקשה, הסכום התברר תוך עיון בכרטסות הנהלת החשבונות של חברת אור סיטי נדל"ן, מהן עלו מספר הלוואות שנטל האח אך לא השיב.

 

"לאור הסטטוס הנוכחי בו מצויה החברה", כותב המפרק הזמני לבית המשפט, "אין כל מניעה לדרוש מקריאף להשיב לקופת הפירוק באופן מיידי את החוב אותו הוא חב לחברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים