שתף קטע נבחר

במצע של "אלטרנטיבה לגרמניה": איסור על מילה ושחיטה כשרה

מפלגת הימין האנטי-מוסלמית שזכתה להישגים משמעותיים בבחירות המחוזיות בגרמניה, פרסמה את עיקרי המצע שלה, וחשפה כי לצד ההתנגדות הקשה לאסלאם - גם היהודים בגרמניה צפויים לסבול קשות ממדיניות המפלגה: לאסור על מילה שאינה באישור רפואי, ועל השחיטה הכשרה

אלמנטים אנטישמיים במצע מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה": איסור על מילה ושחיטה כשרה. מפלגת AFD ("אלטרנטיבה לגרמניה") הפכה לאחת התופעות המדוברות ביותר באירופה בחודשים האחרונים, ואף זכתה להישגים חסרי תקדים בבחירות המחוזיות שנערכו לאחרונה במדינה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

כבר מכרתם את החמץ? היכנסו ומכרו בקלות ובמהירות   

 

על רקע גלי המחאה הפופוליסטית ברחבי אירופה, ובעיקר סביב משבר המהגרים הפוקד את היבשת ואת גרמניה בפרט - זוכה מפלגת הימין הלאומני לתמיכה הולכת וגוברת מחלקים נרחבים מהציבור הגרמני.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

המפלגה מנהלת מדיניות נוקשת נגד האסלאם, ונישאת על גלי ההפחדה מפני ההגירה המוסלמית לגרמניה. בראיון בלעדי שהעניקה יו"ר המפלגה, פראוקה פטרי, ל"ידיעות אחרונות" לפני כשלושה שבועות, היא יצאה בגלוי נגד האנטישמיות, ותקפה את מבקרי ישראל.

 

אלא שאתמול התפרסמו בתקשורת הגרמנית עיקרי המצע המפלגתי של AFD, ובהם נחשף כי לצד ההתנגדות הקשה לאסלאם - גם היהודים בגרמניה צפויים לסבול קשות ממדיניות המפלגה.

 

גם היהודים ייפגעו

כך מתכננת המפלגה, לפי פרסום באתר השבועון "דר שפיגל", לאסור על מילה שאינה באישור רפואי.

בנוסף תבקש המפלגה לאסור לחלוטין את השחיטה הכשרה וה"חלאל" המוסלמי, ולשם כך תפעל לביטול לביטול סעיף בחוק המתיר את השחיטה הכשרה עבור מנהגים דתיים.

 

עיקרי החצים של המפלגה יכוונו כלפי המוסלמים, והמפלגה צפויה לקבוע כי "האסלאם לא מתאים לחוק הגרמני". בנוסף תבקש המפלגה לאסור לחלוטין על בניית צריחי מסגדים, על תפילות המואזינים ועל כיסוי ראש וגוף מלא, כגון הבורקה.

 

בשנת 2012 עוררה פסיקה של בית משפט בקלן מהומה רבתי אחרי שנקבע כי מילת ילדים היא "התערבות חמורה בשלמות הגוף", ויש לאסור עליה. הפסיקה עוררה סערה, וכשלושה חודשים לאחריה, אישר הקבינט הגרמני הצעת חוק המתירה את ההליך הדתי - בתנאי שההורים יקבלו מידע על טבעו, וכן שייעשה שימוש במשככי כאבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
המאבק באסלאם יפגע גם ביהודים
צילום: AP
מומלצים