שתף קטע נבחר

הקרב על שרונה מרקט: נציגות הדיירים תובעת את גינדי החזקות, שהגישה נגדה דיבה

פרסום ראשון: נציגות דיירי מגדלי גינדי שרונה בת"א הגישה תביעה נגד גינדי החזקות ובקשה לצו מניעה לסגירת מתחם שרונה מרקט. זאת בטענה שבפרויקט קיימים מפגעים חמורים שטרם תוקנו. במקביל הודיעה גינדי החזקות כי הגישה תביעת דיבה נגד הנציגות בסך מיליון שקל, בטענה כי "מזה זמן רב שהנציגות עושה הכל על מנת לפגוע בשמה הטוב של החברה"

הסכסוך בין דיירי מגדלי גינדי שרונה בתל-אביב לבין החברה היזמית גינדי החזקות עולה מדרגה: ל-ynet נודע כי בדקות האחרונות הוגשה תביעה לבית המשפט בתל-אביב על ידי נציגות דיירי שרונה ו-9 דיירים פרטיים נגד החברה, ובקשה לצו מניעה לסגירת מתחם שרונה מרקט. זאת מאחר שלטענת הדיירים, הליקויים במגדלים נובעים מפעילות המתחם. במקביל הודיעה חברת גינדי החזקות כי היא תובעת את נציגות הדיירים בתביעת דיבה בסך כמיליון שקל, לטענתה על "שקרים ותלונת סרק במשטרה". זאת בעקבות הפרסומים האחרונים של הדיירים נגדה.

 

ערבות של מיליונים לטיפול במגדלי שרונה

 

התביעה הוגשה על ידי עוה"ד גבי ספרן ואבי שרף ממשרד עוה"ד נחושתן ספרן שרף יפה ושות, באי כוח נציגות דיירי גינדי בשרונה ו-9 דיירים פרטיים, כנגד גינדי החזקות, חברת שרונה מרקט, מנהלי גינדי החזקות, בני משפחת גינדי ובעלי העסקים במתחם שרונה מרקט.

 

בתביעה נטען כי על פי הודעת עיריית תל-אביב, למתחם הקולינרי שרונה מרקט, הממוקם מתחת למגדלי המגורים וכולל כ-100 בתי עסק העוסקים מרביתם בתחום המזון, אין רישיון עסק. לטענת הדיירים, על פי חוות דעת מומחים שמונו לעניין, קיימים בפרויקט מפגעים חמורים ביותר של ריח, ביוב ועוד, שמקורם בשרונה מרקט ושאינם מתוקנים על ידי גינדי החזקות.

  

לאור כל אלו, נטען בתביעה, מתבקש בית המשפט להורות על הפסקת פעילותו של שרונה מרקט עד לקבלת רישיון עסק ותיקונם והסרתם של המפגעים בו; או לחילופין, על הפסקת כל פעולה של בישול ו/או טיגון ו/או אפייה ו/או הכנת מזון במקום.

 

מחברת גינדי החזקות נמסר בתגובה לתביעה: "חברת גינדי לא קיבלה שום תביעה בנדון, אך אין ספק שמדובר בניסיון נוסף מצד הדיירים לפגוע במתחם המצליח שרונה מרקט ובעשרות העסקים שעובדים במתחם, וזאת לאחר שהובהר לדיירים שהחברה לא תסחט ולא תחתום על הסכם פשרה שלישי מולם. גינדי החזקות מאמינה ובטוחה כי בית המשפט ישים קץ לקמפיין השקרי ורווי השמצות של קומץ הדיירים בפרויקט".

 

פרויקט מגדלי גינדי שרונה בתל-אביב ()
פרויקט מגדלי גינדי שרונה בתל-אביב

 

גינדי נגד הנציגות: "אינה בוחלת באמצעים לפגוע במוניטין החברה"

בכתב התביעה שהגישה היום גינדי החזקות, באמצעות עו"ד אבי מונטקיו, נגד שני דיירים בנציגות דיירי מגדלי גינדי שרונה נכתב: "בימים האחרונים נציגות דיירי שרונה יצאה בהאשמות חסרות שחר נגד חברת גינדי על 'גניבת חשמל מהדיירים', כלשונם. נציין שגינדי החזקות, כפי שנמסר בתגובה לתקשורת בנושא זה, אינה הבעלים של הנכס המדובר (ווי ורק - הנכס בבעלות מלאה של אמפא) ואף הייתה זו שהודיעה לדיירים על הנושא וחיברה בין הצדדים שאמורים להעביר את הכסף ביניהם.

 

"מזה זמן רב שנציגות דיירי שרונה עושה הכל על מנת לפגוע בשמה הטוב של חברת גינדי ובמתחם שרונה מרקט, אינה בוחלת באמת או במעשים ובעצם עושה כל שביכולתה לפגוע בנכסם שלהם ובערך הדירות". בכך התייחסה החברה לפרסומים האחרונים אודות פנייה של הנציגות למשטרת ישראל, בעקבות טענות לגניבת חשמל, כפי שמוסבר בכתב התביעה.

 

בכתב התביעה נכתב עוד כי "הנתבעים, אשר אינם בוחלים בכל אמצעי לפגוע במוניטין התובעת ובעסקיהן תוך השמצתן בפומבי, יזמו קמפיין תקשורתי רחב היקף, הן בעיתונות הכתובה והן בטלוויזיה, במסגרתו הם מציגים את התובעות ומנהליהן כלא פחות מאשר עבריינים, פליליים, פיראטים וגנבים.

 

לא זו אף זאת, הנתבעים, או מי מטעמם, הגישו תלונת סרק במשטרת ישראל, ופרסמו בפומבי, לרבות באמצעי התקשורת השונים, הודעה על עצם הגשת התלונה במשטרה כנגד התובעות, בטענה לגניבת חשמל מהם ומדיירים נוספים בפרויקט המגורים בו הם מתגוררים, תוך שהם מציגים את התובעות כמי שאחראיות לכאורה למעשה גניבה זה וכמי שכנגדן הוגשה התלונה.

 

תלונת סרק זו הוגשה בחוסר תום לב הכפשת התובעות ופגיעה במוניטין ובשמן - ובידיעה ברורה כי אין בה כל אמת, כאשר מטרתה היא הפעלת לחץ פסול עליהן. בכך, מעוולים הנתבעים כלפי התובעות, בין היתר, בשקר מפגיע, פרסום לשון הרע ופגיעה במוניטין. הפרסומים הפוגעניים מצדם של הנתבעים מסבים לתובעות נזק תדמיתי רב, ופוגעים בציפייתם העסקית ובקשרי המסחר שלהם עם לקוחות ועם ספקים קיימים ועתידיים".

 

מנציגות דיירי גינדי שרונה נמסר בתגובה לתביעה: "הודעת גינדי החזקות על הגשת תביעת דיבה כנגד נציגות דיירי שרונה הינה הודעת סרק ותכליתה להפחיד את הנציגות. מדובר בשיטה ידועה של תביעות השתקה מצד תאגידים גדולים שנועדה להרתיע לקוחות הדורשים לעמוד בהתחייבויות. בריונות זו לא תצלח.

 

"תלונת הדיירים הוגשה רק לאחר שנצבר חומר רב , מרשיע ומפליל נגד בעלי גינדי ועובדיה בקשר לגניבת חשמל ומים לכאורה במאות אלפי ש"ח מהדיירים . מהלכי גינדי מצביעים על כך שבעלי גינדי נתונים בלחץ רב מהעובדות החמורות והמרשיעות לכאורה שנציגות הדיירים הגישה למשטרה ורק חלקם פורסם בתקשורת. אנו שמחים שעניינה של ליטל גינדי ואחיה יגיע לבית המשפט ולמשטרה. אנחנו מברכים על כך ומצפים לכך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרויקט מגדלי גינדי שרונה בת"א
מומלצים