שתף קטע נבחר

השחיתות בנמל: שניים משותפיו של אלון חסן הודו והורשעו - ישלמו מיליונים למדינה

פרשת המרמה באשדוד: אורי ויניב בלטר הודו בשורת עבירות והורשעו יחד עם חברת "דנה לוגיסטיקה". במסגרת הסדר טיעון, שכפוף לאישור שופט, נגזרו עליהם עונשי מאסר, קנסות של 1.1 מיליון שקל וחילוט נכסים של 3.5 מיליון שקלים

 

יניב בלטר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יניב בלטר(צילום: מוטי קמחי)

שניים מהמעורבים בפרשת השחיתות בנמל אשדוד, שבה מואשם גם יו"ר הוועד אלון חסן, הורשעו הבוקר (ה') על פי הודאתם בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע שוחד, הלבנת הון, עבירות מס ועוד. השניים הם אורי ויניב בלטר, שותפיו של חסן בחברת "דנה לוגיסטיקה", שהורשעה גם היא במסגרת הסדר טיעון במחוזי בבאר שבע.

 

במסגרת ההסדר, שכפוף לאישור בית המשפט, סוכם כי יניב בלטר ירצה 18 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, ישלם קנס של 600 אלף שקל, וכן יחולט רכוש שלו בשווי 2.9 מיליון שקל.

 

על אורי בלטר הגזרו שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, וכן מאסר על תנאי ובסך 500 אף שקל. על חברת "דנה לוגיסטיקה" הוטל חילוט בסך 600 אלף שקל וקנס בסך 100 אלף שקל.

 

בפרשה נאשמים גם מנכ"ל הנמל לשעבר, שועי סגיס, וכאמור אלון חסן. על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז דרום, חסן ומרבית הנאשמים האחרים הפיקו טובות הנאה אסורות בהיקף של מיליוני שקלים מפעילות תפעולית בתחומי הנמל בשנים 2013-2010. זאת בין היתר על ידי ניצול מעמדו של חסן להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת "דנה לוגיסטיקה".

אלון חסן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלון חסן(צילום: מוטי קמחי)

נמל אשדוד (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
נמל אשדוד(צילום: אבי רוקח)

באותה תקופה אפשרו סגיס וחסן לחברה לפעול בתוך נמל אשדוד לקידום תועלתם הכספית והאישית של חסן ומקורביו, תוך הסוואת הקשר בין חסן לחברה.

 

הסניגורים של יניב בלטר, עו"ד דניאל קליין ורונן רוזנבלום, מסרו כי "הסדר הטיעון מבטא באופן ראוי ונכון את הקשיים הראייתיים שעמדו בתיק אל מול הסיכונים והחשיפה של לקוחותיי באופן שמאפשר להם לחזור לשגרת חייהם המשפחתית והעסקית באופן המהיר ביותר והמתבקש בנסיבות".

 

עו"ד טל שפירא ואריאל כפרי, המייצגים את אורי בלטר, מסרו: "הסדר הטיעון שהושג בעניינו, ובכלל זה ההסכמה בדבר עונש מתון של עבודות שירות, מחזיר את התיק כנגדו לפרופורציות המתאימות ומשקף את חלקו המינורי בפרשה".

 

נציג הפרקליטות, עו"ד עמיחי חביבאן: "מדובר בהסדר ההולם את האינטרס הציבורי בעניינם של הנאשמים. תנאי להסדר הינו הפקדת כל הכספים המיועדים לחילוט לפני הטיעונים לעונש. הפרקליטות לא תעשה שימוש כלשהו בהודאת הנאשמים בבית המשפט, אך תהיה חופשית לעשות כל שתמצא לנכון בחומר החקירה בתיק, לרבות הודאות, במסגרת ההודאה במשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יניב בלטר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים