שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מתחברים לישראל דרך קמפ קימאמה
  קמפ קימאמה, מחנה קיץ יחיד במינו, מביא בני נוער מכל העולם ליצור קשרים בינלאומיים שהלב שלהם הוא מדינת ישראל

  לפני 13 שנים, התאגדה קבוצה של ישראלים, אנשי חינוך, מדריכים ושליחים בעלי ניסיון הדרכה במחנות קיץ בארה"ב ומסביב לעולם, 'פריקים' של עולם מחנות הקיץ, אשר הבינו את החוויה העצומה שמחנה קיץ בינלאומי המחבר ילדים ובני-נוער מישראל ומכל העולם עשוי לייצר וזיהו את החשיבות הערכית האדירה הטמונה במפעל חיים שכזה. לכן הקימו את מחנה קימאמה, המחנה הראשון בישראל אשר מציע חוויה עוצמתית בינלאומית ומרגשת עבור ילדים ובני נוער מישראל ומרחבי העולם, ממש כמו במחנות הקיץ בחו"ל, עם ערך מוסף.

   

  מאז הקמתו הפך "קאמפ קימאמה" למוסד מוכר, אהוב ומבוקש. הוא מייצר מעין רשת עולמית של קשר בין בני נוער, המבוססת על תחושת חברות, משפחה וקהילה.

  רשת חיה ותוססת של ילדים מכל רחבי העולם, מעין תנועת נוער יהודית בינלאומית מזן חדש, הפעילה במשך כל השנה ואשר ליבה בישראל.

  בקימאמה מתגאים בשילוב שבין יצירת חוויה מהנה לבין הקניית ערכים חשובים ומשמעותיים. "החיבור של בני נוער יהודיים מכל העולם לישראל דרך חיי קיץ משותפים עם חברים ישראלים בני גילם, הגברת תחושת העצמאות והביטחון העצמי החיובי של כל חניך וחניכה במשך הקיץ, המסע האישי וההתפתחותי שהחניכים עוברים, כל אחד עם עצמו וגם עם חבריו. כל אלו הופכים את קימאמה לחוויה שהיא הרבה מעבר לכיף, להנאה ולבילוי. הערכים יוצרים מהות וחוויית חיים של ממש".

  לאורך השנים נוצרו בקימאמה יחסי חברות אמיצים וקרובים, ממש יחסי משפחה, בין מדריכים וחניכים ישראלים ואמריקאים. "אנחנו רתומים לדיאלוג הישראלי-אמריקאי בכל מאודנו”, אומר אבישי נכון, מנכ"ל קימאמה. 'כולנו משפחה אחת גדולה. אנחנו מגיעים לטנפליי שבניו-ג'רזי ולמקומות נוספים ברחבי ארה"ב, פוגשים את ההורים ואת החניכים, מעבירים חוגי-בית, בונים יחד עם הקהילות המקומיות בארה"ב סמינרים ותכניות חינוכיות משותפות. כך אנחנו לוקחים חלק במאמצים החינוכיים והערכיים התורמים לקשר החשוב כל כך בין הדור הצעיר בישראל לבין בני הנוער בקהילות כאן בארה"ב".

   

  מחנות הקיץ של קימאמה נמצאים במקומות יפהפיים לאורך חוף הים התיכון, כחצי שעה נסיעה מתל-אביב, במכמורת, בית ינאיולמרגלות הכרמל, כעשר דקות נסיעה מחיפה בכפר-גלים. קמפ קימאמה נוצר ונבנה על בסיס כל הידע והמורשת של מחנות הקיץ האמריקאים, עם דגש על בטחון, בטיחות ושמירה קפדנית על החניכים. המתחמים סגורים ומאובטחים, בכל אחד מהם מרפאה וחובש 24 שעות ביממה. המגורים בחדרים ממוזגים, 3-5 חניכים בחדר. צוות המדריכים המיומן, שחלקו מלווה את קימאמה מצעדיו הראשונים, מבטיח במלוא מובן המילה שהילדים שלכם בידיים הכי טובות שיש.

   

  הים, על הפעילויות הרבות שהוא מציע, מהווה מרכיב משמעותי מאד בחוויית הקיץ של מחנות קימאמה. הבחירה להקים את מחנות הקיץ של קימאמה לאורך החוף ולהקנות להם זיקה מובהקת לפעילות ימית ענפה ומגוונת היא החלטה אסטרטגית, מספרים המקימים, והיא המאפשרת לחניכים מכל העולם ליהנות מאחד הנכסים התיירותיים המובהקים של ישראל. מחנות הקיץ של קימאמה מציעים לפיכך מכלול עשיר ומגוון של פעילות ימית. משיט מפרשיות, סירות מנוע, פעילות SUP, גלישת גלים, גלישת רוח, צלילה, טיפול בצבי-ים ועוד.

   

  כלהחניכות והחניכים במחנות הקיץ של קימאמאה בוחרים ב"מסלול התמחות" במסגרתו הם עוברים הכשרה מעשירה ומעמיקה בעולמות תוכן מגוונים, על-ידי מורים ומנחים מקצועיים המובילים בתחומם. מטניס ועד כדורסל, משירה ועד משחק. בתום המחנה מוענקת להם תעודת גמר.

  מסלול מאד פופולארי במחנה הוא מסלול קימאמה שף, שהוא שיתוף פעולה חדש ומיוחד בין קימאמה ובין ערוץ האוכל בישראל. מסלול ההתמחות הייעודי יפגיש את החניכים עם טובי השפים בארץ ל 5 מפגשים בני 4 שעות, בהם יפגשו את השפים המובילים של ערוץ האוכל בישראל.

  מסלול מיוחד נוסף שמתוכנן לחניכי המחנה הוא אילוף כלבים, שלאחר מכן יוכלו להשתלב ביתר קלות בבתי משפחות מאמצות. במסלול זה החניכים לומדים לקרוא את שפת הגוף של הכלב, לפתור בעיות התנהגות נפוצות בקרב כלבים. הם לומדים לתת פקודות משמעת בסיסיות ומתקדמות יותר, לומדים מונחי יסוד מעולם הכלבים, מתנסים בטיפול במרפאה וטרינרית ומשוחחים על העלאת מודעות להצלת כלבים נטושים.

   

  עוד ציין מנכ"ל קימאמה, אבישי נכון, כי "השנה יגיעו לישראל למעלה מ-2,000 חניכים מכל קצוות העולם למפגש מרתק ומעצים עם בני נוער ישראלים. קימאמה שמה דגש מיוחד על הבינלאומיות, על קשרים חדשים חוצי גבולות ועל שמירת יחס של איש צוות אחד לכל 5 חניכים כמו גם על האפשרות לתת לכל חניך מכל קצוות העולם את החוויה המעצימה ביותר".

   

   

   

  בשנה שעברה השיקה קימאמה מחנה קיץ חדש בארה"ב, בשיתוף פעולה עם מחנה קיץ אמריקאי מעולה באפ-סטייט ניו יורק. המחנה החדש מיועד לחניכים בגילאים 14-17 והוא כולל תכנית מנהיגות בינלאומית המיועדת לחניכים מארה"ב, מישראל ומאירופה. במסגרת המחנה, החניכים ייצאו לטיולים שונים בארה"ב. הם יבקרו במפלי הניאגרה בבאפלו שבניו-יורק, שם יצאו לשיט, ילונו תחת השמיים והכוכבים יצאו לטיולים בנופים המרהיבים באיזור. הם יסעו לבקר במנהטן לחוויה אמריקאית ניו-יורקית, שם תכלול התכנית התנדבות בקהילה, סדנאות צילום ויצירת תערוכת צילום, ובאווירה אחרת לגמרי ייצאו לטיול רכיבת שטח על אופניים בנופים המדהימים של אפסטייט ניו-יורק - בין הרים וגבעות, נהרות ומפלים, עם לינת שטח ובישולי שדה.

  במסגרת מחנה קימאמה ארה"ב יתקיים גם שיט קייקים 'אקסטרימי' על נהר הדאלוור, כולל לינת שטח קאמפינג, בה החניכים יבנו לעצמם את המתחם ויבשלו לעצמם את הארוחות - ותתקיים פעילות - Bagpacking תכנית הליכה והישרדות בשטח, שבה החניכים מטיילים ברגל ממקום למקום, בין הנופים המדהימים של מדינת ניו-יורק. גם בפעילות זו החניכים יקימו לעצמם את המחנה, יבשלו לעצמם במשך 4 ימים, וייצרו לעצמם חיי קבוצה עצמאיים בשטח.

  השנה קימאמה מחדשת עם שני מיזמים חדשים ומעניינים עבור בני הנוער וההורים הישראלים בארה"ב.האחד, מיזם קיץ טכנולוגי פורץ דרך בישראל לבני נוער מכל העולם: TheHub teen accelerator והשני הוא מחנה סקי באיטליה המיועד לחניכים מישראל, אירופה וארה"ב בחופשת החנוכה הקרובה.

   

   

  אבישי נכון: "על סמך ההבנה כי דור ה-Z הינו דור בעל כישורי לימוד מהירים, ייחודיים וממוקדים החלטנו לייצר עבורם את המקום שיהווה את קרש הקפיצה לעולם הסטרטאפים, עליו חולמים גם המבוגרים". מהדורת הקיץ של TheHub תתקיים בכפר הנוער הטכנולוגי בבית ינאי, בו תינתן ליזמים צעירים, מעצבים, משווקים ומתכנתים בין הגילים 12-18 הזדמנות לחוות את האקו-סיסטם של חברות סטארט-אפ, ולחוות את הדינמיקה ואת הצרכים האמתיים כדי לעצב סטארט-אפ מצליח.

  מהדורת הקיץ מגוונת וכוללת תהליך למידה מואץ של פלטפורמות חדשות וחדשניות, התנסות בעולם הסייבר, מפגש עם טכנולוגית VR (מציאות מדומה), מפגשים עם משקיעים, סטארטאפיסטים מנוסים שעברו תהליכי גיוס כספים, האקתון, תערוכות וכנסים מקצועיים.

  מכיוון שישראל חרטה על דגלה ייצוא טכנולוגיה וידועה כמובילה בתחום חברות הסטארט אפ, מחנה טכנולוגי עונה על רצונותיהם של בני נוער רבים והוריהם להגיע לישראל, וביחד עם ילדים ישראלים להמציא את הדבר הבא בעולם ההייטק. קימאמה תשמש עבורם מפגש מעצים עם ילדים מכל העולם, מקור לחוויות קיץ מסעירות ואת הרעיון לסטארט אפ הבא.

   

   

  עוד הוסיף אבישי כי: "צוות המדריכים המנוסה של קימאמה מורכב משליחים לשעבר מטעםהסוכנות היהודית במחנות קיץ בחו"ל, כולם בוגרי הדרכה, בגילאי 21 ומעלה המגיעים מכל העולם, ויחד עם סטודנטים לחינוך מישראל ואנשי חינוך, מקנים לחניכי קימאמה ערכים של חברות, עצמאות ומנהיגותבמקביל לפעילות של FUN ים, חופש וטבע".

   

  בקימאמה לא נמים את שנת החורף ולו לשנייה אחת. נהפוך הוא, מדי שנה בחופשות החנוכה והפסח מקיימת קימאמה מחנות סקי באירופה. השילוב של סקי, סנואו-בורד וגיחות לעיירות אירופאיות ציוריות עם הפעילות החברתית המוכרת של קימאמה בסוף כל יום – יוצר חוויה ססגונית ו'מגניבה' במיוחד. החורף הבא מזמן לנו את חופשת חנוכה ואת חופשת הכריסטמס באותם המועדים. זו הזדמנות גם עבור החניכים האמריקאים להגיע ולהיפגש עם חבריהם הישראלים באמצע הדרך – באתרי הסקי של מחנות קימאמה באירופה. מחנות הסקי של קימאמה מתקיימים בהרים הדולומיטים באיטליה, ובהרי האלפים האוסטרים בחבל טירול.

   

  לפרטים נוספים על מחנות הקיץ של קימאמה בישראל בקרו באתר האינטרנט: www.campkimama.org, שיחת חינם מארה"ב: 1-877-kimama6

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים