שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הזוכה בתיאטרונטו: "עדות מהזמן שאחרי"

  השחקנית סנאית בן געש זכתה בתחרות בפסטיבל תיאטרונטו להצגות יחיד על "עדות מהזמן שאחרי" - ההצגה שיצרה ובו היא בוחנת את סיפורה כיתומת מלחמה. "יצירה טוטאלית, מלאת אומץ ורעננות" נימקו השופטים

  פסטיבל התיאטרונטו להצגות יחיד, ננעל אמש (ד') עם ההכרזה על זכייתה של השחקנית סנאית בן געש, יוצרת ההצגה "עדות מהזמן שאחרי" בתחרות. ההצגה, אותה כתבה וביימה בוחנת מחדש את הסיפור הביוגרפי של בן געש, כיתומת מלחמה, דרך עדויות של גברים ונשים שהמלחמה שינתה את חייהם.

    

  נועלים את תיאטרונטו 2016 (צילום: מרב יודילוביץ') (צילום: מרב יודילוביץ')
  נועלים את תיאטרונטו 2016(צילום: מרב יודילוביץ')

   

  את הפרס, ע"ש השחקן המנוח נסים עזיקרי, העניקה לבן געש ועדת השופטים שכללה השנה את הבמאית דניאלה מיכאלי, היוצרת סמדר יערון והשחקן והבמאי, יפתח קליין.  

  בנימוקיהם למתן הפרס, 10,000 שקלים, כתבו השופטים: "יצירה טוטאלית, מלאת אומץ ורעננות. השחקנית כתבה ביימה ומביאה לבמה סיפור אישי יצרה שפה ייחודית עם קצוות פרומים, ההופך לסיפור המדמם של כולנו".

   

  ציון לשבח הוענק לשחקנית רחיק חאג' יחיא סלימאן על משחקה בהצגה "סיפור שטרם נולד", בבימויו של הישאם סלימאן. ההצגה, שכתבה חאג'-יחיא סלימאן,

  פסיכותרפיסטית במקצועה, נכתבה בהשראת סיפורה האמיתי של קורבן הטרדה מינית בחברה הערבית בה טיפלה. בנימוקי חבר השופטים נכתב: "זו הצגה שנוטלת על עצמה תפקיד שהוא הרבה מעבר לתיאטרון, מעוררת הזדהות והתרגשות וגורמת לצופה לנוע בחוסר שקט על הכסא. הפרס מוענק על התעוזה, המשחק החי עד קצות העצבים, העמידה האיתנה על זכות הזעקה והטחת האמת ושבירת הטבואים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ז'ראר אלון
  בן געש. הרבה מעבר לתיאטרון
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים