שתף קטע נבחר

מח"ש: "מאבטחים ירו באח ואחות במחסום קלנדיה"

המחלקה לחקירות שוטרים מסרה כי הירי שבו נהרגו ביום רביעי שני פלסטינים שנעו לעבר המחסום בוצע על ידי מאבטחים ולא על ידי שוטרים. המשך חקירת האירוע תבוצע על ידי המשטרה

ביום רביעי דיווחה משטרת ירושלים כי סוכל ניסיון פיגוע במחסום קלנדיה שבו נהרגו שני פלסטינים שנעו לעבר המחסום והעלו את חשד המאבטחים במקום. כעת, על פי בדיקת מח"ש של האירוע, עולה כי השוטרים פעלו בהתאם לנהלים - והבדיקה עוברת אל משטרת ישראל. "הירי לעבר הגוף בוצע על ידי מאבטחים שהיו במחסום (ולא על ידי שוטרים)", נמסר, "לכן מח"ש אינה מוסמכת לטפל בעניין".

 

במח"ש, בדומה לדיווח הראשוני של המשטרה, דיווחו כי המאבטחים במחסום הם אלו שירו והרגו את השניים, ולאור זאת יבוצעו המשך הליכי בדיקה של האירוע על ידי המשטרה. "מבדיקה ראשונית של המקרה עולה כי השוטר במחסום קלנדיה ביצע נוהל מעצר חשוד בהתאם לנהלים הכולל ירי באוויר", מסרו במח"ש בתגובה לפניית ynet. "המשך הליכי בדיקה וחקירה יבוצעו על ידי הגורם המוסמך במשטרת ישראל".

ההרוגים בתקרית ()
ההרוגים בתקרית

הסכינים שנטען שנמצאו בזירה ()
הסכינים שנטען שנמצאו בזירה

מחסום קלנדיה לאחר התקרית (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מחסום קלנדיה לאחר התקרית(צילום: AFP)
 

בשבוע שעבר דיווחו במשטרה כי כוחות המוצבים במחסום קלנדיה הבחינו בגבר ואישה פלסטינים הצועדים לכיוון המעבר המיועד למעבר כלי רכב בלבד, כאשר יד האישה בתוך תיקה וידו של הגבר מאחורי גבו, אוחזת בדבר מה שעורר את חשדם של השוטרים. מהמשטרה נמסר כי השוטרים הפועלים במקום צעקו לעברם כמה פעמים לעצור ולא להמשיך להתקדם.

 

"השניים המשיכו לצעוד ולהתקרב לשוטרים, אשר קראו לעברם לעצור ולהשליך את התיק", נמסר. "אז, האישה התקרבה לשוטרים, שלפה סכין שהייתה בתיקה והשליכה אותה לכיוון שוטר שעמד בסמוך אליה, אולם הוא לא נפגע. השוטרים והמאבטחים פעלו במהירות וירו לעברם של השניים". עוד נמסר אז כי בבדיקה בשטח אותרה נוסף על הסכין של האישה גם סכין מתקפלת בחגורתו של הגבר.

 

ואולם מיד לאחר האירוע טענו גורמים פלסטיניים כי השניים לא היוו סכנה לכוח, והירי היה לא מוצדק. אל קריאותיהם הצטרף ח"כ דב חנין שקרא לבדוק את המקרה. במשטרה העבירו את פרטי המקרה למח"ש, שם נאמר כאמור כי השוטרים פעלו כשורה. לאור העובדה שמאבטחים היו מעורבים בירי אל עבר השניים, תבצע המשטרה בדיקה של האירוע.

 

בתוך כך המשטרה אינה מתירה לפרסם סרטון המתעד את האירוע בנימוק שמדובר בחומר חקירה. עם זאת, גורמים המעורבים בפרטי החקירה הדגישו כי מאבטחים ירו שלושה כדורים בלבד, לאחר שחשו סיכון חיים ולאחר שקריאות חוזרות אל עבר השניים לעצור לא נענו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים