שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חיפשתי שותף לדירה ויצאתי עם אהבה

  נעמי היתה קונה לאיתי בגדים לדייטים ומתנהגת בנדיבות לבחורות שהיה יוצא איתן, נדב ומיכל נעזרו באלכוהול כדי לשבור את הידידות וסיוון וטל בנו תשתית של קשר עוד בטרם התאהבו: הזוגות שקודם עברו לגור ביחד ורק אחר כך התחילו לצאת

  אין דבר יותר מייאש מחיפוש דירה, וקשה לדמיין את הבית המיועד בין כל המודעות המסתוריות באתרים השונים. פתאום אלנבי הופך להיות "מיקום תוסס ומבוקש", מתווכים מציעים דירות ברמת גן עם נוף לים, וכל בניין עם אינטרקום בפלורנטין נשמע כמו מינימום הפרויקט החדש של אקירוב. החיפוש עלול לקחת שבועות וכל כך קשה למצוא את האחת. לפעמים מתפשרים בדרך, לפעמים משנים את סדר העדיפויות, אבל אף פעם לא מוותרים עד שמוצאים מקום נחמד, או לפחות דירה עם חלון.

   

  אם יש משהו שלמדתי אחרי שנים של מעברי דירות, זה שאין דבר כזה "הדירה המושלמת", אבל אם מחפשים מספיק לאט ובסבלנות, אפשר למצוא דירה שתתאים לכל מה שצריכים. כנראה שגם זוגיות זה ככה, והזוגות ששוחחתי איתם אכן מלמדים שיש הרבה דמיון בין חיפוש דירה וחיפוש אהבה. הם למשל, קודם עברו לגור ביחד ורק אחר כך התאהבו. מסתבר שלפעמים האהבה מחכה לנו ממש מתחת לאף, בין המסדרון המרווח למטבח המאובזר.

   

  נעמי ואיתי: "הייתי עוזרת לו עם בנות"

  "חיפושי דירה בתל אביב מרגישים לפעמים כמו ראיון עבודה אחד ארוך", מספרת נעמי ומוסיפה שביום בו הגיעה לראות את הדירה של איתי, היא ראתה בעיקר בחורות. הרבה בחורות. איתי והשותף שלו בדיוק ישבו על הספה וראיינו כל מיני שותפות פוטנציאליות שחשקו באותה דירה בדיוק.

   

  "היה תור מטורף של בחורות מחוץ לדירה, כאילו שזה אודישן לתכנית ריאליטי. ראיתי את איתי ושותף שלו מראיינים בנות, ובינתיים שיחקתי עם כלב שהיה בדירה. האמת היא שבזמן שעבר כבר די ירדתי מהרעיון של הדירה, ואיתי ואני סתם דיברנו. אבל אני חושבת שנבחרתי כי הייתי היחידה שנשארה שם בלי קשר לדירה. נורא נקשרתי לכלב שלו, בטהובן, ושנינו דיברנו על זה שיצאנו ממערכות יחסים ארוכות וככה גם התחברנו".

   

  איך היה לגור ביחד כשותפים?

  "בהתחלה לקחנו אחריות אחד על השנייה, התחלנו להכיר אחד לשני בנות ובנים. אפילו הייתי קונה לו בגדים לדייטים, והקטע הכי מצחיק שהייתי מלווה מברשות שיניים לבנות שהיו נשארות לישון אצלנו בדירה. ככה זה נמשך כמעט שנה".

  קנתה לו בגדים לדייטים. נעמי ואיתי מקסימים (צילום: אוסף פרטי) (צילום: אוסף פרטי)
  קנתה לו בגדים לדייטים. נעמי ואיתי מקסימים(צילום: אוסף פרטי)
   

  כל הזמן הזה לא התפתח ביניכם כלום?

  "גם חברות שלי שאלו את אותה שאלה, אבל באמת שהייתה בינינו אפס כימיה. זאת הייתה דרך החשיבה שלי, עד שהתחלתי לראות איך הבנות שהכרתי לו ממש התלהבו ממנו וחשבתי: אולי אני מפספסת משהו?".

   

  ואז החלטת לקחת את העניינים בידיים?

  "לא בדיוק. הייתי בסוג של הדחקה כנראה. באיזשהו שלב, לקחנו הפסקה אחד מהשני - כל אחד נסע למקום אחר ונורא התגעגעתי אליו. באותה תקופה יצאתי עם מישהו אחר ולא חשבתי שיהיה משהו עם איתי. אחרי כמה זמן נגמר החוזה, ואני הייתי עדיין עמוק בהדחקה. אז חיפשנו דירת שותפים בשבילנו, ובמהלך החיפושים החלטתי להפסיק להדחיק. השיא היה כשאיתי יצא עם מישהי באותה תקופה ובכל פעם שדיברנו בטלפון והיא שמעה אותנו מדברים - היא הייתה עושה מזה סיפור. הבחורה מאוד קינאה, אני התעצבנתי שאסור לנו להיפגש ולדבר מתי שאנחנו רוצים. אבל אחרי שהקשרים האלו הסתיימו, כבר היה מאד ברור לשנינו שזה הדדי. ברגע הזה איתי ואני החלטנו להפסיק להכחיש את מה שקורה, והיום אנחנו נשואים".

  מי חשב שזה יסתיים בחתונה? איתי ונעמי ביום חתונתם ( צילום חופית ראוכברג) ( צילום חופית ראוכברג)
  מי חשב שזה יסתיים בחתונה? איתי ונעמי ביום חתונתם( צילום חופית ראוכברג)
   

  מיכל ונדב: פעם שדכנים, היום מאוהבים

  גם בירושלים לא קל למצוא דירה, במיוחד כשאתם אחרי פרידה והשכונה מתחילה ללחוץ עליכם. נדב רצה להתחיל פרק חדש בחיים שלו וחיפש שותפה ודירה, לא בהכרח בסדר הזה. "מיכל ואני לא הכרנו לפני שעברנו לגור ביחד, למרות שבדיעבד היו לנו הרבה נקודות מפגש משותפות.

   

  ערב אחד, חבר משותף חשב על הרעיון שנגור ביחד וביחד מצאנו שותף שלישי ודירה. לאט לאט השותף השלישי התרחק מאיתנו כי הוא נכנס לזוגיות ואילו אנחנו התקרבנו. שידכנו אחד לשני ותמכנו אחד בשנייה בכל מיני דברים. אני למדתי קולנוע ומיכל ביקשה ממני לערוך סרט לחברה שהתחתנה, אז נפגשנו איזה ערב אחד לערוך ביחד ואחר כך הלכנו לשתות. אחרי שהיינו מספיק שיכורים, אפשרנו לעצמנו להיות פתוחים וגלויים".

  מזל שהיה אלכוהול. מיכל ונדב מתוקים (צילום: אוסף פרטי) (צילום: אוסף פרטי)
  מזל שהיה אלכוהול. מיכל ונדב מתוקים(צילום: אוסף פרטי)
   

  ומה עם השותף השלישי?

  "בהתחלה שמרנו את הזוגיות בסוד מכולם, כי עוד לא הבנו בעצמנו מה זה אומר, אז גם השותף לא ידע מה קורה. אחרי שנגמר לו החוזה הוא התחתן ועזב את הדירה, ואז, בטיפשותנו הרבה, הכנסנו שותף שלישי כי הדירה הייתה יקרה מדי לזוג ולא החלטנו אם לעבור לגור ביחד או לא. אחרי חצי שנה הוא הודיע שהוא עוזב כי הוא טס, ואנחנו גם עברנו".

   

  סיוון וטל: "בנינו תשתית לזוגיות לפני שהיינו ביחד"

  אחת הסטיגמות המשעשעות על לסביות היא שהן מביאות מזוודות כבר לדייט השני כדי להתחיל להעביר חפצים ולעבור לגור ביחד. במקרה של סיוון וטל, המגורים המשותפים הקדימו את הדייט השני, וסיוון מתארת איך הפכו משותפות לפרטנריות לכל דבר: "הכרנו לפני כי היינו חברות, ואז התחלנו לגור ביחד. לא חשבנו על האפשרות שנהיה ביחד בכלל. לא הרגשנו משיכה. זה נהיה עמוק כי התחלנו להכיר אחת את השנייה, אבל זאת לא הייתה אהבה ממבט ראשון".

   

  איך בכל זאת נוצר השינוי?

  "טל בדיוק למדה לבחינות לשכה. אלה היו שלושה חודשים שבהם היא לא היתה מאופסת. מה שנקרא: התקופה הפחות יפה של חייה, בזמן שאני הייתי הקשר היחיד שלה לעולם, אז היא דיברה בעיקר איתי ועם המשפחה שלה. זה אומר שהייתי שם בשבילה, ונתתי מענה לקשיים הנפשיים של הלמידה. ואז נוצר מצב שלמדנו אחת את השנייה, הכרנו דרך הקניות והסידורים ומאז אנחנו ביחד כבר שנה".

  לא אהבה ממבט ראשון. סיוון וטל (צילום מארק חיימסקי) (צילום מארק חיימסקי)
  לא אהבה ממבט ראשון. סיוון וטל(צילום מארק חיימסקי)
   

  בדרך כלל שותפים לא מסתדרים ביחד וכל דבר יכול להוביל לריב - אם זה כלים בכיור, חשבונות שלא שולמו וכן הלאה. מה אתכן? היו לכן ריבים כאלו?

  "בגדול, בדרך כלל יש הרבה דברים שמעצבנים אחד את השני כשגרים כשותפים, אבל כאן הדברים הקטנים שעיצבנו אותנו אחת בשנייה דווקא הצחיקו והקסימו אותנו. זה שיגע אותי למשל שהיא יוצאת עם רגליים רטובות ממקלחת ועושה עקבות בכל הבית, אז קניתי את השטיח הכי נעים וכיפי בעולם כדי שהיא תתפתה לדרוך עליו ביציאה מהמקלחת".

   

  "במקביל, גם התחשבנו אחת בשנייה הכי שאפשר במסגרת המגורים המשותפים שלנו כשכל אחת הייתה במקום שונה לחלוטין - היא בלימודים לבחינות לשכה ואני מתעסקת במוזיקה ועושה רמיקסים, כי באותה תקופה התחלתי להיות דיג'יי. ואיכשהו, למרות הרעש שאני עסקתי בו והשקט שהיא הייתה צריכה, הצלחנו לסנכרן הכל בצורה מדהימה, ותוך כדי גם להכיר צדדים יותר עמוקים אחת בשנייה. למעשה בנינו תשתית יציבה של חיים משותפים עוד לפני שנהיינו יחד".

   

  חיפשה דירה, התאהבה בבעל הבית

  בעלי דירות ידועים בתור אויבים פוטנציאלים עבור השוכרים הצעירים. הם יכולים להפר חוזה בכל זמן נתון, לפגוע באיכות החיים של הדיירים ולהטיל אימה או סתם לבקש שטר חוב או ערבות. עטרה מתארת כיצד נמלטה מדירה מזעזעת אחת אל זרועותיו של בעל בית יחיד ומיוחד ברמת גן: "אני בכלל גרתי ביפו, והייתי צריכה לעזוב באופן מידי את הדירה. ממש ברחתי מהבית כי נוצר מצב נוראי בדירה שגרתי בה. בזמן הזה ישנתי על הספה אצל אחיינית שלי והייתי בלחץ מאד גדול. הגעתי לדירה ובעל הבית הראה לי את הדירה ותוך כדי הוא סיפר על האנרגיה של הדירה - איך נכנסו אליה שותפים, ויצאו ממנה זוגות שהיום יש להם כבר ילדים ביחד. הדירה מצאה חן בעיניי מההתחלה, ובזמן שהוא מדבר כבר יצרתי לעצמי סיפור שלם בראש על זה שהוא נשוי ויש לו שני ילדים".

   

  "השיחה נמשכה משהו כמו שעה ואיחרתי לדירה הבאה שרציתי לראות, אבל הרגשתי שאני רוצה את הדירה הזאת ואחרי יומיים נפגשנו שוב בדירה כדי לחתום על החוזה. הוא ממש השקיע, הביא עובדים של חברת ניקיון כדי שאכנס לדירה נקייה והיו גם אנשים שבאו להתקין מזגן חדש. האנשים של המזגן כנראה קלטו משהו, כל הזמן אמרו לו: 'תקרא לאשתך שתגיד לנו איפה היא רוצה את המזגן', והעובד של חברת הניקיון הצביע על בעל הבית ואמר לי שהוא יהיה בעלי. תוך כדי השיחה, התברר שהוא בכלל לא נשוי ואין לו ילדים, וכל מה שהמצאתי לא היה נכון. אחרי כמה ימים נפגשנו שוב והתחלנו לצאת".

   

  את עדיין משלמת לו שכר דירה?

  "התעקשתי להמשיך לשלם, אבל מהר מאוד הוא גם עבר לגור איתי, אז התעקשתי לשלם לו לפחות חצי. בקרוב הבעיה הזאת תיפתר כי אנחנו מתחתנים. אפילו הזמנו את העובד מחברת הניקיון". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום חופית ראוכברג
  "ראיתי אצלו בעיקר בחורות". נעמי ואיתי
  צילום חופית ראוכברג
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים