שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו דרש מסגן הרמטכ"ל: חזור מדבריך
  מאחורי הקלעים של ההבהרה: לאחר סערת דברי אלוף גולן, שאמר כי הוא "מזהה כיום תהליכים שהתרחשו בגרמניה לפני 80 שנה", שוחח נתניהו עם יעלון ודרש ממנו שגולן יחזור בו מדבריו. בעקבות זאת, נשלחה הודעת הבהרה

   

   

  הנאום מעורר המחלוקת של סגן הרמטכ"ל    (צילום: עידו ארז)

  הנאום מעורר המחלוקת של סגן הרמטכ"ל    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סערת דברי סגן הרמטכ"ל בטקס יום השואה הובילה להבהרה חריגה מצדו - וכעת מתברר מקורה. בעקבות דברי אלוף יאיר גולן לפיו הוא מזהה כיום תהליכים שהתרחשו בגרמניה של לפני 80 שנה, התקיימה הלילה (יום ה') שיחת טלפון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שבה דרש נתניהו כי גולן יחזור בו מדבריו.

   

  בעקבות אותה שיחה הבהיר גולן את דבריו, בהודעה שנשלחה מדובר צה"ל במהלך השעות הקטנות של הלילה. גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו היום: "עם כל ההערכה לסגן הרמטכ"ל, ראש הממשלה נתניהו חושב שהוא שגה בדבריו וטוב שתיקן אותם".

   

  למרות ההבהרה הזו, יעלון עצמו דווקא פרסם הודעת תמיכה בסגן הרמטכ"ל. לדברי יעלון, דבריו של גולן עוותו בכוונה כחלק ממגמה "לפגוע פוליטית בצה"ל ובקציניו". בהודעה שפרסם בעמוד הטוויטר והפייסבוק שלו כתב יעלון: "יש לי אמון מלא בסגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, לוחם ומפקד מוערך, ערכי ועתיר זכויות".

   

  נתניהו. "חושב שגולן שגה בדבריו וטוב שתיקן אותם" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  נתניהו. "חושב שגולן שגה בדבריו וטוב שתיקן אותם"(צילום: גיל יוחנן)

  שר הביטחון יעלון. "מסע מדאיג ומטריד לפגוע פוליטית בצה"ל" (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  שר הביטחון יעלון. "מסע מדאיג ומטריד לפגוע פוליטית בצה"ל" (צילום: שאול גולן)
   

  האלוף יאיר גולן, בטקס השואה אתמול שבו נאם (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
  האלוף יאיר גולן, בטקס השואה אתמול שבו נאם(צילום: יאיר שגיא)

  לדברי יעלון, "ההתנפלות עליו וההתלהמות כלפיו נוכח פרשנות מעוותת, במכוון, שניתנה לדברים שאמר אמש - הן ניסיון נוסף במסע המדאיג והמטריד לפגוע פוליטית בצה"ל ובקציניו. אבוי לנו אם ניתן לזה לקרות. תפקידו של כל מפקד בצה"ל, בוודאי מפקד בכיר, אינו מסתכם רק בהובלת חיילים וחיילות לקרב, אלא גם מחייב אותו להתוות להם דרך וערכים בעזרת מצפן ומצפון".

    

  בנאומו בטקס יום השואה בתל יצחק אמר אלוף גולן כי "השואה חייבת להוביל אותנו לחשיבה על אודות חיינו הציבוריים, ועוד יותר מכך, היא חייבת להוביל את כל מי שיכול, ולא רק את מי שרוצה, לשאת באחריות ציבורית. אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו בשנת 2016".

   

  לאחר הסערה שחוללו דבריו פרסם דובר צה"ל כי "סגן הרמטכ"ל מבקש להבהיר שלא הייתה לו שום כוונה להשוות בין צה"ל ומדינת ישראל לתהליכים שהתרחשו בגרמניה לפני 70 שנים. ההשוואה אבסורדית ומשוללת כל יסוד, ולא הייתה שום כוונה ליצור הקבלה כזאת או למתוח ביקורת על הדרג המדיני. צה"ל הוא צבא מוסרי השומר על טוהר הנשק וכבוד האדם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים