שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "משחקי הכס": בחזרה לעתיד, גרסת סטארק

  בראן סטארק מבלבל אותנו עוד קצת עם פלאשבק לעבר המסקרן של אביו, דאינריז מצטרפת לבנות הזהב, משמר החומה מאבד אח יקר, הפתעה בגזרתה של הילדה אריה ורמזי מקבל מתנה שממש, אבל ממש, לא מגיעה לו. כמה נקודות על הפרק השלישי של "משחקי הכס"

  1. מסעות בראן

   גם הפרק השלישי של "משחקי הכס", ששודר אתמול (ב') ב-yes, נפתח במסעותיו בזמן של בראן סטארק, יחד עם הגרסה שלו לדוק בראון מ"בחזרה לעתיד" – ולמרות שמדובר בסצנה הראשונה של הפרק, השבוע כולם דיברו בעיקר עליה. בפלאשבק הזה, או איך שלא תרצו לקרוא לזה, בראן צופה באביו, נד סטארק (מי ידע שנד סטארק הצעיר נראה בדיוק כמו ניל פטריק האריס עם פאה?) מגיע להרים האדומים כדי להציל את אחותו, ליאנה, נלחם בסר ארתור דיין – סצנה שקוראי הספרים חיכו במשך שנים לצפות בה על המסך, וזכתה לשם The Tower of Joy.  

   

  בפרקים הקודמים:

  הרגע שכולם חיכו לו

  הסוד של מליסנדרה

   

  באופן כללי, מעניין לראות איך עובד עניין המסע בזמן הזה בעולם של "משחקי הכס", והמחשבה העיקרית היא שזה די מדהים איך שום דבר לא משתנה שם – כלומר, בראן בכל זאת חזר כמה עשורים אחורה בזמן, אבל כולם עדיין לבושים ממש אותו הדבר. אף אחד אפילו לא מסתובב עם פלאפון נוקיה. כלום.

   

  אז מי זה ראייגר בעצם? (צילום: HBO ו-yes) (צילום: HBO ו-yes)
  אז מי זה ראייגר בעצם?(צילום: HBO ו-yes)
   

  ברשת מסתובבות עכשיו תיאוריות מעניינות לגבי ההמשך ההתפתחויות. רוב המעריצים סבורים שתיכף יקבלו תשובות בנוגע לתיאוריית R + L = J - שלפיה ג'ון סנואו הוא בעצם הילד של ליאנה סטארק ורייגר טארגאריין (מה שיהפוך אותו לקרוב משפחה של דאינריז ועוד כל מיני כאלה). מעריץ אחד אפילו פיתח תיאוריה לפיה בראן הוא למעשה זה שהניע את כל האירועים בסדרה: כשהוא קורא לנד, נד שומע אותו ומסתובב, אז בפלאשבקים הבאים שלו, בראן יתחיל לדבר אל המלך אאריז טארגאריין ("המלך המשוגע") – אבל המלך ישמע רק לחישות ולכן הוא יתחרפן. וזה למרות שהעורב בעל שלוש העיניים אומר לו שאי אפשר לשנות את העבר. "הדיו כבר יבש". אבל היי, גם אי אפשר להחזיר אנשים מהמתים, ותראו את ג'ון סנואו.

   

  2. שלג על עירי

  בפעם הבאה שמישהו יגיד לכם "עשה טובה, תעביר פה סמרטוט", פשוט תסכימו, כי לכו תדעו מה יקרה. תראו את ג'ון סנואו למשל – בזכות מליסנדרה הוא חי. לגמרי לגמרי חי. אין לו אפילו עיניים בצבע תכלת או ריר קפוא מסביב לפה – הוא דה סיים אולד ג'ון סנואו, שיצא לטראק קטן בארץ המתים וחזר משם עם צלקת סטייל הארי פוטר וארסנל מחודש של הבעות פנים חצי המומות-חצי מדוכאות (אבל אסור לשכוח שכותב הספרים ג'ורג' ר.ר. מרטין אמר פעם שמי שחוזר מהמתים, לא חוזר בדיוק אותו הדבר).

   

  ג'ון סנואו. המשמרת הסתיימה (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes) (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
  ג'ון סנואו. המשמרת הסתיימה(צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
   

  למרות שהתגובה המתבקשת היא שוק טוטאלי, החברים שלו מתייחסים אליו כמו גדוד מילואים לחבר שחזר עכשיו מחופשה בקוסטה ריקה – בהתחלה סר דאבוס, שפשוט אומר לו שמבחינתו זה "פאקינג מטורף" (בכלל, שמתם לב שהמלה "פאק" חדרה לדיאלוגים של הסדרה בעונה הזו, יותר מתמיד?) חיבוקים ודאחקות על חשבונו, כולל טורמונד שמפגיז בפאנץ' המילואימניקים האולטימטיבי וטוען שאחרי שראה את איבר המין שלו, הוא יודע שהוא לא אל ולא נעליים.

  אז כן, ג'ון סנואו שוב איתנו, אבל לא לגמרי – כי בסוף הפרק הוא פשוט נוטש את טירת שחור, מכריז שהמשמרת שלו הסתיימה, וחותך. ניחוש שלנו: הוא בדרך לווינטרפל.

   

  3. שנמוך לצורה עלייה

  תכירו את דאינריז טארגאריין, או בקיצור דאני, מלשון דאון גרייד – גם הפעם לא עזרה לה ערימת השמות והטייטלים שהיא מסתובבת איתה ויורה בכל הזדמנות. אחרי שמלכה כבר על כמה ערים וכל זה, עכשיו היא תקועה באיזה ביתן נידח במדבר עם גרסת משחקי הכס ל"בנות הזהב". כל הלשעבריות של החאלים שמיד מפשיטות אותה ובוזזות אותה ואז מבהירות לה שהן יודעות מי היא ולא ברור למה לקח לה כל כך הרבה זמן להגיע. היא מנסה להסביר שהיא דאינריז טארגאריין ושהיו לה דברים קצת יותר דחופים לעשות, כמו לצעוד לתוך האש, ללדת דרקונים ולשחרר אלפי עבדים – אותן זה לא מעניין. מסתבר שמדובר במסורת חשובה לדותראקים – כשהחאל שלך מת, את צריכה למות יחד איתו ולהיקבר בשיממון הזה. אז דאני די נדפקה מכל הסיפור הזה ואי אפשר לדעת לאן זה יתפתח (אבל זה בטח ייגמר באיזה דרקון שיתפרץ לשם).

   

  4. קצת רכילות

  טיריון מתחיל להשתעמם במירין, אז הוא פותח לו קבוצות וואטסאפ עם שמות כמו "האדונים הטובים של אסטפור", "האדונים הנבונים של יונקאי" ו"בעלי העבדים טובי הלב של וולאנטיס", ותיכף הם יתחילו להריץ שם מתכונים לקישים ולשלוח סרטונים של עזים מדברות. סתם, האמת שזה נחמד לראות שוב את ואריז נותן עבודה ומוכיח שהוא הרכלנית הכי טובה בשבע הממלכות, בזמן שטיריון מתקשה למצוא איש שיחה הולם. הם מגלים שכל האדונים הטובים האלה מהערים השכנות מממנים את המרד, ועכשיו צריך להחליט אם לצאת למלחמה. אבל זה טיריון, והוא טוב בסוג אחר לגמרי של מלחמות.

   

  טיריון. תחזירו אותו למעלה מלך כבר (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes) (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
  טיריון. תחזירו אותו למעלה מלך כבר(צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
   

  5. תנו לזאבים לחיות

  היו עוד שתי התרחשויות מעניינות אצל משפחת סטארק השבוע. אריה, "הילדה", קיבלה בחזרה את הראייה שלה – חייבים להודות שזה קרה הרבה יותר מהר משציפינו ובאופן כללי, מפתיע שזה קרה. תרחישים אופטימיים כאלה הם לא מאפיין של הסדרה ודווקא בעולם הטרגי והלא הוגן של "משחקי הכס", היה הרבה יותר הגיוני להשאיר את אריה עיוורת, לפחות לעוד כמה שנים. פשוט כי ככה ג'ורג' ר.ר. מרטין אוהב להתעלל בדמויות ובצופים שלו. אבל הילדה רואה שוב, שזה נחמד.

   

  ובמקום אחר לגמרי, ווינטרפל, רמזי המנוול מקבל מתנה מהאיש היחיד בצפון שלא דופק לו חשבון (והבן של מי שהיה אחד הלורדים הנאמנים לסטארק) - סמול ג'ון אומבר, הוא מגיש לרמזי את  ריקון סטארק, פלוס הראש הכרות של זאב הבלהות שלו. לא רוצה לחשוב מה רמזי הולך לעשות לריקון, רק לקוות שג'ון סנואו בדרך לשם, ואולי גם ת'יאון על פי חלק מהתיאוריות. ואם אפשר, שיפסיקו כבר להרוג את כל הזאבים החמודים.

   

   (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes) (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
  (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
   

  ועוד 3 קטנות:

  עושה רושם שסרסיי וג'ימי איבדו כמעט לגמרי את הכוח שלהם בממלכה. אף אחד במועצת המלך לא רוצה לשמוע את מה שיש להם להגיד, אבל לכולם ברור שזה עניין של זמן עד שייערפו שם הראשים שצריכים להיערף.

   

  טומן מנסה להיות גבר-גבר מול הדרור העליון, אבל יוצא שהוא בולע לגמרי את השטויות שלו. בקיצור, בהצלחה למרג'ורי.

   

  איזה כיף שסאם וגילי חזרו. הפאווארקאפל הכי חמוד של הסדרה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: HBO ו-yes
  בראן סטארק. מסע בזמן
  צילום: HBO ו-yes
  לאתר ההטבות
  מומלצים